branza dziecieca

Tutaj zgłaszacie propozycje nowych kategorii w tym dziale. Prowadzisz biznes w branży, której tutaj nie ma - zgłoś taki pomysł.
nemhain
Kontakt:

Re: branza dziecieca

Post autor: nemhain » 22 paź 2009 12:26

Jestem za :)

Kontakt:

Post autor: karma » 22 paź 2009 14:44

A wiec zacznijmy ten watek dyskusyjny....bo troche monotematycznie sie zrobilo ;)
Mam pytanie do osob z branży dziecięcej - czy czesto, czasami lub też może nigdy .....wystawiacie się na targach z artykułami dziecięcymi. Jakie widzicie za jakie przeciw. Czy jest to dobra forma promocji ...a może zarobku (bo jak wiadomo promowanie nie zawsze zarobkiem się staje :lol: ) ? Jakie są wasze obserwacje?

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 22 paź 2009 15:22

karma pisze:A wiec zacznijmy ten watek dyskusyjny....bo troche monotematycznie sie zrobilo ;)
Mam pytanie do osob z branży dziecięcej - czy czesto, czasami lub też może nigdy .....wystawiacie się na targach z artykułami dziecięcymi. Jakie widzicie za jakie przeciw. Czy jest to dobra forma promocji ...a może zarobku (bo jak wiadomo promowanie nie zawsze zarobkiem się staje :lol: ) ? Jakie są wasze obserwacje?

Dużo obserwuję tego typu targów. Niestety, nie brałam udziału w typowych tego rodzaju imprezach.
Jak dla mnie wadą jest przede wszystkim cena za stoisko, ceny z kosmosu jak dla mnie, niestety. To z czym się wystawię nie zarobi niestety na stoisko, a jeśli traktować to jako formę reklamy to jak dla mnie też się niestety nie opłaca.
Wszystko zależy oczywiście od tego co dokładnie się sprzedaje. Ja jestem branża dziecięca na pograniczu z prezenciarską. Mówiąc szczerze jakoś ani tu ani tu nie mogę się odnaleźć jeśli chodzi o tego typu imprezy. Gdy jestem na imprezach dziecięcych ludzie zwykle dziwią się co ja mam i dlaczego tak drogo, nie wiedzą do końca czym jest rękodzieło, którego mam najwięcej. Z kolei na targach rękodzieła moja działka jest wąska, mało kto zainteresowany jest akurat rękodziełem tylko dla dzieci.

Z imprez targowo/kiermaszowych byłam jedynie na kiermaszu organizowanym z okazji dnia dziecka na którym było miejsce na stoiska. Obok był festyn, mnóstwo atrakcji i prezentów za friko a więc raczej małe było zainteresowanie kupowaniem na tej imprezie. Ludzie traktowali ją raczej jako piknik, miejsce gdzie dzieciaki się wybawią a nie miejsce gdzie można coś kupić.

Zrezygnowałam na razie z udziału w tego typu imprezach po części z powodów osobistych ale również ze względów o których piszę wyżej. Obecnie stawiam na Internet jednak, chociaż wiem, że to nie wystarczy, bo np. warto jeszcze zainteresować sobą inne media.

To tyle na razie ode mnie. Ciekawa jestem Waszych opinii.
Ania

Kontakt:

Post autor: karma » 22 paź 2009 16:44

Cena za targi zawsze mnie odstrasza bo wydaje się wysoka - oczywiście wszystko zależy od budżetu ale ja przeliczam od razu ile muszę sprzedać aby mi się zwróciło i wychodzi ze bardzo dużo :roll: ale w nadchodzącym roku jako firma Smoczek - producent ubranek chcemy zaprezentować się na targach EXPO w Warszawie - 2 dni wystawiania tylko dla branży a 1 dzień otwarty dla wszystkich i wtedy chcemy zaprezentowac sie jeszcze dodatkowo jako sklep. Co z tego wyjdzie nie wiem. Podczas ostatnich targów na torwarze (oczywiscie nie pamietam czy to byl swiat dziecka, targi dziecka czy podobna nazwa :roll: ) brałyśmy udział tak trochę z doskoku. Nie miałyśmy swojego stoiska tylko kawałek udostępniony od zaprzyjażnionej firmy, mnie nie było w kraju wiec moja wspólniczka działała tylko po 3 godziny dziennie (małe dziecko na więcej nie pozwoliło) - przemyślenia po tym: było zainteresowanie jak nie sfinalizowane zakupem to rozmową dotyczącą produktu i jego możliwości - a więc też fajnie bo wzrasta cały czas rozpoznawalność marki ....ale jakbyśmy pożniej miały obliczyć zarobek to na stoisko nie zarobiłyśmy - wiec chyba cały czas trzeba liczyć się z tym, że sporo jednak trzeba płacić za promocje. :o
Wiec wystawiać się czy nie - oto jest pytanie :?: :x

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 22 paź 2009 16:55

karma pisze:Cena za targi zawsze mnie odstrasza bo wydaje się wysoka - oczywiście wszystko zależy od budżetu ale ja przeliczam od razu ile muszę sprzedać aby mi się zwróciło i wychodzi ze bardzo dużo :roll: ale w nadchodzącym roku jako firma Smoczek - producent ubranek chcemy zaprezentować się na targach EXPO w Warszawie - 2 dni wystawiania tylko dla branży a 1 dzień otwarty dla wszystkich i wtedy chcemy zaprezentowac sie jeszcze dodatkowo jako sklep. Co z tego wyjdzie nie wiem. Podczas ostatnich targów na torwarze (oczywiscie nie pamietam czy to byl swiat dziecka, targi dziecka czy podobna nazwa :roll: ) brałyśmy udział tak trochę z doskoku. Nie miałyśmy swojego stoiska tylko kawałek udostępniony od zaprzyjażnionej firmy, mnie nie było w kraju wiec moja wspólniczka działała tylko po 3 godziny dziennie (małe dziecko na więcej nie pozwoliło) - przemyślenia po tym: było zainteresowanie jak nie sfinalizowane zakupem to rozmową dotyczącą produktu i jego możliwości - a więc też fajnie bo wzrasta cały czas rozpoznawalność marki ....ale jakbyśmy pożniej miały obliczyć zarobek to na stoisko nie zarobiłyśmy - wiec chyba cały czas trzeba liczyć się z tym, że sporo jednak trzeba płacić za promocje. :o
Wiec wystawiać się czy nie - oto jest pytanie :?: :x

Myślę, że w przypadku producenta ubranek to zupełnie inaczej wygląda niż u mnie.
Jeśli organizowane targi są głównie dla firm a nie tylko dla osób prywatnych wówczas liczy się to zupełnie inaczej.
W Łodzi są chyba tego typu targi.
Ania

Kontakt:

Post autor: karma » 23 paź 2009 16:09

To prawda, że targi producenckie liczy się zupełnie inaczej i dlatego są kilkakrotnie droższe :( .
A targi w Łodzi jakie ja znam to "Kraina dziecka" - targi dla mam z dziećmi. Byłam na nich (jako odwiedzający) i raczej trzeba się nastawiać na zakup detaliczny niż na najazd handlowców. A może są jeszcze jakieś inne?

Awatar użytkownika
ekomummy

Post autor: ekomummy » 23 paź 2009 20:47

Witam i też dołączam do branży dziecięcej :)

My na razie niestety nie mielismy okazji wystawiać się na targach więc nie mamy doświadczenia w tej dziedzinie.

Awatar użytkownika
ekomummy

Post autor: ekomummy » 23 paź 2009 20:50

karma pisze:Cena za targi zawsze mnie odstrasza bo wydaje się wysoka - oczywiście wszystko zależy od budżetu ale ja przeliczam od razu ile muszę sprzedać aby mi się zwróciło i wychodzi ze bardzo dużo :roll: ale w nadchodzącym roku jako firma Smoczek - producent ubranek chcemy zaprezentować się na targach EXPO w Warszawie - 2 dni wystawiania tylko dla branży a 1 dzień otwarty dla wszystkich i wtedy chcemy zaprezentowac sie jeszcze dodatkowo jako sklep.
Karma, czy wiesz już kiedy odbędą się targi EXPO w Warszawie i masz może więcej informacji na ten temat?
Dzięki!

Kontakt:

Post autor: karma » 23 paź 2009 23:55

Targi dokładniej nazywają się Świat dziecka i odbywają pod koniec maja 27.05.09
http://www.targiswiatdziecka.pl/
Jeżeli wykupi się stoisko do końca miesiąca (pażdziernika) jest troche taniej :lol: alenie jest to bardzo duża róznica. My juz się zdecydowałyśmy wiec wiem, że chętni już są bo nie wszystkie stoiska są dostępne - niektóre już zarezerwowane.
A też planujesz się wystawić ;) ?

nemhain
Kontakt:

Post autor: nemhain » 24 paź 2009 00:04

A ile takie stanowisko kosztuje?

Dziewczyny a może wykupowałybyśmy takie stanowiska razem?? np ubranka z chustami i pieluszkami albo z dekoracjami itd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zgłoś chęć założenia swojego forum”