branza dziecieca

Tutaj zgłaszacie propozycje nowych kategorii w tym dziale. Prowadzisz biznes w branży, której tutaj nie ma - zgłoś taki pomysł.
Awatar użytkownika
ekomummy

Re: branza dziecieca

Post autor: ekomummy » 24 paź 2009 14:50

karma pisze:Targi dokładniej nazywają się Świat dziecka i odbywają pod koniec maja 27.05.09
http://www.targiswiatdziecka.pl/
Jeżeli wykupi się stoisko do końca miesiąca (pażdziernika) jest troche taniej :lol: alenie jest to bardzo duża róznica. My juz się zdecydowałyśmy wiec wiem, że chętni już są bo nie wszystkie stoiska są dostępne - niektóre już zarezerwowane.
A też planujesz się wystawić ;) ?
Dzięki bardzo. Jesteśmy dystrybutorami ubranek ekologicznych oraz akcesorii dla dzieci więc interesujemy się targami. Nawet jeżeli nie wystawialibyśmy się to jako sklep chcielibyśmy odwiedzić takie targi, żeby zobaczyć co producenci mają do zaoferowania :).

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 26 paź 2009 13:49

karma pisze:To prawda, że targi producenckie liczy się zupełnie inaczej i dlatego są kilkakrotnie droższe :( .
A targi w Łodzi jakie ja znam to "Kraina dziecka" - targi dla mam z dziećmi. Byłam na nich (jako odwiedzający) i raczej trzeba się nastawiać na zakup detaliczny niż na najazd handlowców. A może są jeszcze jakieś inne?

Miałam na myśli właśnie Krainę Dziecka nigdy na nich nie byłam nawet jako odwiedzająca.
Ania

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 26 paź 2009 13:54

nemhain pisze:A ile takie stanowisko kosztuje?

Dziewczyny a może wykupowałybyśmy takie stanowiska razem?? np ubranka z chustami i pieluszkami albo z dekoracjami itd

Dobry pomysł, ja dzieliłam stoisko z innymi firmami podczas targów.
Nie jest to chyba jednak możliwe w przypadku tej akurat imprezy.
Zwykle główną opłatą jest koszt stoiska i wówczas jego wysokość można dzielić między firmy ale tutaj widzę, że jest opłata rejestracyjna - jak rozumiem od firmy - a potem dodawane są dodatkowe koszty za wielkość stoiska, jego wyposażenie itd.
Trzeba by się dowiedzieć jak organizator by to widział.
Ania

Kontakt:

Post autor: karma » 26 paź 2009 16:01

Pomysł łączenia się w silna grupę na jednym stoisku wydaje mi się idealny gdy są festyny, targi ukierunkowane na mamę i dziecko - wtedy jak największa oferta może przyciągnąć większa "fale kupujących" a co za tym idzie oprócz promocji np. sklepu internetowego, produktu można liczyć na zwrot kosztów - opłat za stoisko.
Ja jestem za :)

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 26 paź 2009 19:18

1.Targi polecam serdecznie faktycznie te dla klienta detalicznego i to w zasazie tylko licząc na sprzedaż podczas targów. Jako wyjadaczka wiem, że targi dziecięce są satysfakcjonujace dla wystawcy jeśli może sprzedawać drobiazgi, które rodzice kupują odrazu. Wystawianie sie z nastawieniem, że klienci do nas wrócą po targach to nieporozumienie. Oczywiście niewielki odsetek wróci ale to znowu nie zwróci kosztu stoiska. Oczywiście jest wielu wystawców wózków, mebelków, mleka, wody etc ale to są duzi wystawcy, których celem jest utrwalanie marki. Natomiast sprzedaż na targach produktów do 50zł to extra biznes, inwestycja ze 100% stopą zwrotu.
2. Łączenie się kilku wystawców na jednym stoisku jest oczywiście praktykowane jednakże na większości targów prawie nieopłacalne ponieważ każda "dodatkowa" firma na stoisku to dodatkowe, niemałe opłaty. Rozwiązaniem jest "ukrywanie" podwystawców a po targach wzajemne refakturowanie kosztów, trzeba to jednak robić "z głową". To straszne, że to polecam ale wiem jakie są opłaty na targach :shock: (służę informacją na priv)
3. Ostatecznością jest rozdawanie na targach (odpłatne) lub przed budynkiem targów (darmowe) swoich ulotek - czyli "jak zostać swoją własną hostessą" :)

Awatar użytkownika
ekomummy

Post autor: ekomummy » 30 paź 2009 15:22

Curly,
Jesteś kopaliną wiedzy biznesowej! :D

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 01 lis 2009 12:26

ekomummy pisze:Curly,
Jesteś kopaliną wiedzy biznesowej! :D

No ja wiem, ze zdjęcia nie dołączyłam ale zapewniam, że jak się urodziłam to aparaty fotograficzne już robili - NIE JESTEM TAKA STARA :P więc proszę bez kopalin i innych skamieniałości :lol: Jestem przekonana, że miałaś na myśli kopalnię! :mrgreen:

Wielki buziak za wielki żart (jak nie żart to :evil: )

Awatar użytkownika
ekomummy

Post autor: ekomummy » 02 lis 2009 22:58

Oczywiście, że miałam na myśli kopalnię :D

Ja taką też zostanę za parę lat jak uda mi się nie utopić mojego biznesu :roll:

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 05 lis 2009 17:46

Kontynuuję temat targowy. Dosyć popularne targi Mother&Baby - wiosna/lato 2010 Warszawa i Wrocław. Proponuję stoisko wielobranżowe, tak jak pisałam, pod szyldem jednej firmy. Zbieram chętnych z niewykluczających się branż.

Powierzchnia targowa 6m to cena ok 1500-2000zł (ale 6m to nie jest za dużo jeśli ma być sporo towaru do sprzedaży.)

Sądzę , że 3-4 firmy to max. chyba, że tak jak ja będą z jednym produktem :D

Mój produkt babyair.pl

Szukam również chętnych z branży sprzętu medycznego, medycznej, zdrowotnej etc.

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 05 lis 2009 17:48

Jeszcze jedno! Możecie na targi zabrać dzieci, bo przy takiej ilości mam zawsze, któraś będzie mogła się nimi zająć. Poza tym na tych targach jest sporo atrakcji dla maluchów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zgłoś chęć założenia swojego forum”