Wysyłki kurierem

magdalena.krk

Re: Wysyłki kurierem

Post autor: magdalena.krk » 16 mar 2009 12:42

Prowadzę firmę kurierską odpowiadającą waszym wymaganiom. Paczki na czas, nie trzeba określać się ile paczek w miesiącu wyślecie, konkurencyjne ceny, nie musicie instalować żadnego dodatkowego oprogramowania. Współpracuję z UPS a cena standardowej paczki do 30kg na terenie kraju kosztuje 15 zł netto. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania. :)

Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Post autor: margotvb » 16 mar 2009 12:56

O, interesujące. Mieszkam k. Gniezna, 15 km. Jak się to załatwia?

magdalena.krk

Post autor: magdalena.krk » 16 mar 2009 13:20

Cena paczki to tak jak pisałam 15 zł netto a termin doręczenia to 48h (ale 98 % paczek dochodzi na następny dzień ). Jest również opcja express saver kosztuje 16zł netto i taka paczka musi dojść następnego dnia ( jeżeli zdarzy się, że nie dojdzie to zwracamy koszty wysyłki). Do tej ceny należy doliczyć dopłatę paliwową ( jest ona ustalana na cały miesiąc od 2 miesięcy wynosi 2,5% ceny netto ). Doręczenie do osoby prywatnej kosztuję 2,5 zł netto i jest to związane z kontaktem kuriera z klientem ( często zdarza się tak, że klient chciałby odebrać paczkę w pracy a wtedy paczkę należy przekazać innemu kurierowi a kontakt telefoniczny jest potrzebny aby paczka dotarła jak najszybciej ). Każda paczka jest ubezpieczona do wartości 100 USD (wg średniego kursu NBP z dnia nadania przesyłki, należy podać tylko numer paragonu lub numer faktury). Nadanie paczki polega na wysłaniu przez Panią maila z danymi odbiorcy a ja w mailu zwrotnym wysyłam list przewozowy w załączniku w formacie PDF oraz informację do której godziny będzie u Pani kurier. List przewozowy należy wydrukować i wręczyć kurierowi wraz z paczką. Jak już pisałam nie ma obowiązku określenia ilości paczek w miesiącu.

Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Post autor: margotvb » 16 mar 2009 14:20

magdalena.krk pisze:Do tej ceny należy doliczyć dopłatę paliwową ( jest ona ustalana na cały miesiąc od 2 miesięcy wynosi 2,5% ceny netto ). Doręczenie do osoby prywatnej kosztuję 2,5 zł netto i jest to związane z kontaktem kuriera z klientem ( często zdarza się tak, że klient chciałby odebrać paczkę w pracy a wtedy paczkę należy przekazać innemu kurierowi a kontakt telefoniczny jest potrzebny aby paczka dotarła jak najszybciej ).
Magda, co to jest ta opłata - paliwowa - kilometrówka jakaś dodatkowa? 2,5 zł netto, czyli 3,05 brutto to cena za wysyłkę do osoby prywatnej.
Czyli jak ja spod Gniezna wysyłam do Bydgoszczy = 100km, to ile zapłacę? BRUTTO: 18,30 + 2,5%czego +3,05 (do domu) =?

magdalena.krk

Post autor: magdalena.krk » 16 mar 2009 19:37

Nie, jest to opłata związana z ciągłymi wahaniami cen paliwa. UPS zamiast co parę miesięcy podnosić ceny przesyłek wprowadzili tą opłatę. Od 2 miesięcy wynosi ona 2,5 % i jest doliczana do kwoty netto. Tutaj nie ma dodatkowych opłat za odległość. Np. dostawa do osoby prywatnej to 2,5 zł +2,5% opłaty paliwowej + 22% VAT = 3,13 brutto.

magdalena.krk

Post autor: magdalena.krk » 16 mar 2009 19:41

Na dzień dzisiejszy dostawa z firmy do firmy wynosi 18,76zł brutto a jeżeli do osoby prywatnej 21,89zł brutto.

adka
Kontakt:

Post autor: adka » 22 cze 2009 13:08

ja własnie testuję dostawców usług kurierskich i wyobraźcie sobie, żze dostałam 2 oferty bez minimum!!! Musze się wczytać w regualminy i zrelacjonuję- podam kto i za ile wysyła.
Jak do tej pory korzystam w 97% z poczty polskiej. Przy małych paczkach wysyłanych często jako listy kurier się nie sprawdza, bo wychodzi za drogo.

adka
Kontakt:

Post autor: adka » 16 wrz 2009 22:39

dziewczyny:)
donoszę uprzejmie, że firma kurierska się sprawdziła-niedrogo i solidnie,
jesli ktoś jest zainteresowany- zapraszam na prv:)
opowiem więcej

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 16 wrz 2009 23:25

To ja poproszę o szczegóły na priv. albo może tutaj na forum, to więcej osób skorzysta :)
Ania

La Loba

Post autor: La Loba » 27 wrz 2009 18:29

Spróbujcie może kurierów P&P - zdaje się, że to o nich jest mowa. Nie wiem tylko, dlaczego tak skrycie. Ja korzystam i jest OK.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy internetowe - ogólnie”