Wysyłki kurierem

aniawojtal4
Kontakt:

Re: Wysyłki kurierem

Post autor: aniawojtal4 » 27 wrz 2009 22:46

Ja wysyłam towar pocztą i jak na razie jestem zadowolona,natomiast DHL może i jest szybki ale zdarzało mi się jako odbiorcy dostać zgniecioną przesyłkę. :evil: W cenach DHL nie orientuję się.

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 08 paź 2009 22:55

matiju pisze:no tak, to chyba tylko poczta zostaje :?

nie tylko poczta - proponuję również InPost dla takich małych przesyłek jak kolczyki. Najfajniejsze jest to że przyjeżdżają po przesyłkę jak kurier a płaci się jak za PP :D
Korzystam też z DPD (kiedyś z DHL ale nawalali i drogo było)
DPD nie jest restrykcyjne. W zasadzie nie pilnują ile paczek wysłałam (mam umowę). Polecam

Kontakt:

Post autor: karma » 02 kwie 2010 16:32

U mnie pojawił się nowy problem -stała klientka przeprowadziła się do Belgii - nadal chce robić zakupy w naszym sklepie i ... okazało się, że ceny przesyłki do Belgii (jakby nie było kraju UE ;) ) są porażające :roll: - Poczta Polska za przesłanie poprosiła 56 zł a UPS 250 zł. :evil:
Pomyślałam, że może któraś z was zna tańsze sposoby przesyłania do krajów UE. :?:

adka
Kontakt:

Post autor: adka » 03 kwie 2010 16:53

Karma, po świetach mogę spytać u moich kurierów, ale sama nie lubie wysyłac do UE, bo ceny są kosmiczne, nie europejskie...

Kontakt:

Post autor: karma » 03 kwie 2010 22:05

Adka jak tylko będziesz miała okazje to się zapytaj swoich ;)
może są bardziej proeuropejscy :lol:

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 06 kwie 2010 09:13

Myślę, że PP jednak będzie najtaniej...
Ania

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 06 kwie 2010 10:33

Kontakt:

Post autor: karma » 06 kwie 2010 15:37

Dzięki Curly ale niestety przy takich cenach wysyłki to ja nigdy nie będę konkurencyjna dla krajów obcych :cry: (opłata ok 100 zł !)
Niestety nadal to jest spora różnica w cenie dla osoby, która ciągle ma zakodowane że w Polsce za tą sama usługę musiała płacić 11 zł ;)

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 06 kwie 2010 19:11

karma pisze:Dzięki Curly ale niestety przy takich cenach wysyłki to ja nigdy nie będę konkurencyjna dla krajów obcych :cry: (opłata ok 100 zł !)
Niestety nadal to jest spora różnica w cenie dla osoby, która ciągle ma zakodowane że w Polsce za tą sama usługę musiała płacić 11 zł ;)
....................[wpis zmoderowany przez autora]
Może pomyślisz o stronie lustrzanej (po angielsku i z cennikiem w Euro) i podwyższysz delikatnie ceny, stopniowo oczywiście. To pozwoli Ci uwidocznic nizszy koszt za wysyłkę. Myślę też, że koszt paczki priorytet czyli ok. 60zł jeśli podasz koszt w Euro (15 eur) nie będzie tak rażący ;) Oczywiście jeśli poważnie myslisz o sprzedaży za granicą ( a polecam !!!!!!!!!!!! ), w przeciwnym razie mało sensowna inwestycja. Pojedynczy klient "musi" się pogodzić z emigracyjnymi kosztami a Ty być może przejmij część ciężaru kosztów za przesyłkę, żeby wyjść z twarzą. Możesz też zasugerować większe jednorazowe zamówienia i w zamian za to niższy koszt dostawy. KOMBINUJ!
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2010 18:44 przez curly, łącznie zmieniany 1 raz.

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 06 kwie 2010 19:16

Jeszcze jedno! Ja stałych klientów traktuję inaczej, czasami bezpośrednio na nich nie zarabiając. Poproś czy też zasugeruj klientce zamówienie z "nową koleżanką z emigracji", zasugeruj zaproszenie do Twojego sklepu nowych klientów a Ty odwdzięczysz się przesyłką gratis.... Nie zawsze pieniądze muszą przyjsć w tej samej chwili, pamiętaj, że chytry dwa razy traci a sprytny trzy razy zarabia!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy internetowe - ogólnie”