Wysyłki kurierem

Kontakt:

Re: Wysyłki kurierem

Post autor: karma » 09 kwie 2010 01:51

Oczywiście masz racje - że sprytny jakoś sobie poradzi ... ale przy tak małych narzutach jakie mogę mieć przy ubrankach dziecięcych trudno "wtopić" ceny przesyłki w cenę ubranek - a co do wysyłki za darmo to powiem szczerze, że przy zamówieniu 2 kaftaników i spodni to ja niestety zarobku 60 złotych nie mam :(
ale .... udało się i odkryłyśmy pewien trick - podobno można do 2 kilogramów wysyłać list polecony :o i to kosztuje 32 zł
Jeszcze nie testowałyśmy ale brzmi nieżle.
A poradę o pozyskiwaniu nowych klientów - zapamiętam i moze kiedyś uda sie wprowadzić w zycie biznesowe ;)

La Loba

Post autor: La Loba » 11 kwie 2010 13:31

Przykład:
Przesyłka listowa 350-500g, może być gruba koperta, a nawet płaskie pudełko.
Cała Europa + Rosja + Izrael
Dostarczona będzie w ciągu 3 dni roboczych, o ile miejscowa poczta nie nawali.
cena ekonom.: 15,30 zł
cena priorytetu: 20,60 zł (o 5,30 zł więcej)

Wow! :-D

Kontakt:

Post autor: karma » 11 kwie 2010 16:01

La Loba a twój jakże atrakcyjny sposób wysyłki to Poczta Polska czy kurier :?:
bo nasze odkrycie to PP ale twoje bardziej mi się podoba :lol:

La Loba

Post autor: La Loba » 14 kwie 2010 15:10

Ja mam umowę z P&P, ale za granicę list polecony Pocztą Polską to jedyna sensowna metoda.

adka
Kontakt:

Post autor: adka » 10 maja 2010 10:21

karma to prawda,
ja korzystam z tego tricku:)
przesyłki zagraniczne, o ile są własnie o wadze do 2 kg - wysyłam jako listy polecone priorytetowe.
mozna to robić , z cała pewnością, przetestowałam.

Kontakt:

Post autor: karma » 10 maja 2010 20:36

Dzięki za informacje :) Mam nadzieje, że już za chwilę będę mogła je sama przetestować :)

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 11 maja 2010 11:55

Dziewczyny, co się da pakuję w listy... ;)
Ania

adka
Kontakt:

Post autor: adka » 12 maja 2010 17:03

listem polec.priorytetowym na terenie kraju wysylam paczuchy do pol kg. I te pakuje w plaski kartonik wlasnie, jakis czas temu zrobilam sobie firmowe, wiec nie musze naklejac czy wpisywac moich danyc, bo juz sa:) Wiekszych przesylek tak nie wysylam, bo listonosz zostawia takie na poczcie, a z racji specyfiki klienta - mlode mamy, albo panie w ciazy- nie chce fatygowac, by klientki staly w kolejce i dzwigaly przesylki.

Pisze bez polskich znakow, bo korzystam z hot spota a siedze.... Z farba na glowie u fryzjera. Jak szalec to szalec :)

Kontakt:

Post autor: karma » 12 maja 2010 17:53

My tez próbowałyśmy jakoś obiżyć koszty przesyłki - przede wszystkim chodzi tutaj o klienta po co ma płacić wiecej jak moze mniej ale.... niestety nasz system sklepowy nie jest "inteligentnie elastyczny" i to klient wybiera pomiędzy Poczta Polska a Kurierem - wybiera i pozniej automatycznie koszt przesyłki jest doliczany do kosztu zakupu. Próbowałam wprowadzić opcje list polecony ale klient wybierze taka opcje a kupi towaru za ponad kilogram :? - co sie jednak bardzo często zdarza - mój system naliczy mniej za przesyłkę - wedle wybranej przez klient opcji i póżniej trzeba to odkręcać. Jak wam udaje się dostosowywać opcje koszt przesyłki do ilości zakupionego towaru?
Adka widzę, że sobie nie odpuszczasz :lol: silna potrzeba kontroli biznesu czy też niechęć do rozmowy z fryzjerką ;)

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 12 maja 2010 21:44

Ada - prawdziwa biznesmama, nie dość, że firma pod kontrolą to i look odpowiedni :D

Karma możecie wprowadzić poprawkę w systemie polegającą na tym, że w przypadku zakupu większej ilości przedmiotów system doliczałby np. 2 zł. U mnie tak jest, gdy klient kupuje więcej niż jedną pracę tego samego artysty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy internetowe - ogólnie”