narzędzia IT dla e-commerce - jakie?

piece87

narzędzia IT dla e-commerce - jakie?

Post autor: piece87 » 31 maja 2016 12:49

Hej, pytanie do osób, które prowadzą swoje sklepy internetowe. Zastanawiamy się nad założeniem takiego sklepu, plany są ambitne :) Jakie macie doświadczenia z narzędziami IT, które wspierają taki biznes? Zależy nam na tym, aby sklep był świetnie funkcjonującym systemem, przyjaznym Klientowi. Wybieram się co prawda na targi IT Future, które się odbędą w Warszawie, , gdzie temat takich rozwiązań z pewnością będzie obecny. Ale to dopiero we wrześniu, a ja chciałabym już zacząć gromadzić wiedzę :) Macie jakieś sugestie? A może też się wybieracie na te targi?

vikav

Re: narzędzia IT dla e-commerce - jakie?

Post autor: vikav » 07 cze 2016 09:46

Także jestem zainteresowana tematem i szukam dobrych rozwiązań ułatwiających prowadzenie sklepu internetowego.
Znalazłam między innymi ciekawe rozwiązania na pasejo.pl, jest to platforma e-commerce z darmowym oprogramowaniem dedykowanym dla sklepów internetowych. Rozwiązania tam udostępnione umożliwiają jednoczesną sprzedaż,kontrolowanie stanów magazynowych, prowadzenie księgowości, oraz wystawianie dokumentów księgowych.

Sunsin

Post autor: Sunsin » 07 cze 2016 18:15

Zależy o jakie narzędzia Ci chodzi konkretne programy czy metody zwiększania sprzedaży np? Ogólnie w sieci jednego i drugiego nie brakuje odnośnie zwiększania sprzedaży bardzo ciekawy poradnik o lead nurtruringu zresztą FreshMail warto śledzić na bieżąco bo tam stale pojawia się jakiś ciekawy wpis, z którego można dużo wynieść.

mikowska

Post autor: mikowska » 20 cze 2016 14:45

Ja mogę polecić narzędzie do komunikacji z klientem, zobaczcie sobie serwersms.pl - platformę jest łatwo zintegrować z systemem firmowym albo stroną internetową. To dobre rozwiązanie, gdyż z wiadomością można dotrzeć bezpośrednio do zainteresowanych klientów. Do wyboru są różne pakiety, które można dostosować do swoich potrzeb.

rotwel

Post autor: rotwel » 26 cze 2016 20:11

A ja polecam narzędzia do monitorowania facebooka.

iza.izabela

Post autor: iza.izabela » 28 cze 2016 12:53

Z tego co widzę na ich stronie warszawa.itfuture.pl/wystawcy, to podczas IT Future jednym z wystawców będzie SMS API, który dostarcza zautomatyzowane powiadomienia SMS w e-sklepach. Myślę, że to jest coś, co super wspiera sprzedaż, dzięki temu Klient wie np. na jakim etapie jest jego zamówienie. Jeśli wybierasz się na targi, to na pewno warto się zapoznać z tym rozwiązaniem :)

mama_monia

Post autor: mama_monia » 13 cze 2018 12:31

Ja jakiś czas temu również startowałam ze swoim biznesem i muszę przyznać, że nie jest to łatwy orzech do zgryzienia zaistnienie w sieci. Najważniejsza jest tutaj efektywna reklama. Trzeba też być ciągle na bieżąco w branży i znać wszelkie nowinki. Dla mniej najcenniejszym źródłem informacji są blogi tematyczne, prowadzone przez specjalistów w tej dziedzinie.

Patka

Post autor: Patka » 17 lip 2018 12:57

Koniecznie odwiedź stronkę https://www.ecommerce2day.pl/. To genialny blog e-commerce. Znajdziesz tam cenne wskazówki jak chodzi o handel elektroniczny. Ja naprawdę sporo się dowiedziałam i to wszystko za darmo w sieci. Zwrócili moją uwagę na aplikacje mobilne, faktycznie coraz więcej ludzi kupuje przez aplikacje. Sama czasem nie mam czasu wieczorem, kiedy muszę coś zrobić, żeby usiąść i kupować przez komputer, a w kolejce u lekarza, albo w autobusie, raz dwa zamawiam, np. wymarzone spodnie z zalando albo zary. Ps. To moje ulubione sklepy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy internetowe - ogólnie”