Na co uważać produkując kosmetyki - alergie?

KasiaPal

Re: Na co uważać produkując kosmetyki - alergie?

Post autor: KasiaPal » 11 wrz 2014 15:29

Ja często "produkuję" kosmetyki. Ostatnim moim wynalazkiem jest rozświetlający żel do mycia twarzy z miąższu pomidorów. Na początku używałam tych czerwonych, jednak ze względu na lekką nadwrażliwość, zmieniłam je na żółte. Żółte pomidory w tym przypadku są idealnym rozwiązaniem dla osób o wrażliwej skórze.
Efekty stosowania takiego pomidorowego żelu - świetne!

Polecam - Kasia

Kola

Post autor: Kola » 29 gru 2014 16:51

dawid0kozlowski pisze:Żeby nie narazić się na alergię najlepiej kupować kosmetyki naturalne, one są dobre na skórę, i nie powodują alergii.
Zgadzam się z tym w zupełności.

nales

Post autor: nales » 02 sty 2015 13:55

I nie kupuj niczego z "domowego sposobu"...

jacek45

Post autor: jacek45 » 05 sty 2015 14:34

Ja od dawna szukam miejsca na leczenie trądziku... Ponieważ domowe kosmetyki nie tylko nie pomogły ale wywołały jeszcze większe alergie muszę teraz wybrać się do profesjonalnej kosmetyczki. Nawet domowy wyrób może narobić szkód na twarzy, bo często dziewczyny błędnie oceniają stan swojej skóry. Warto oddać się w dobre ręce. Wiem z doświadczenia...

Tusia

Post autor: Tusia » 23 kwie 2015 11:56

Ja się sama wolę nie bawić w produkcje kosmetyków, od zawsze staram się wybierać czołowe marki gdy chodzi o bezpieczeństwo produktów. Od dluższego czasu korzystam z goldenrose.pl, mają bardzo bogatą ofertę dla każdej kobiety.

Ada999
Kontakt:

Post autor: Ada999 » 23 kwie 2015 12:21

Przy alergicznych skórach lepiej nie kupować kosmetyków naturalnych ale jak najprostsze dermokosmetyki.
Można też robić kremy samemu ale unikając ekstraktów naturalnych które niestety na potęgę uczulają.

kreatynka

Post autor: kreatynka » 14 lip 2015 10:16

A jakich marek kosmetyków używacie. Mi znajoma ostatnio poleciła kosmetyki minus 417. Kosmetyki te można dostać w dobrych cenach, a są to kosmetyki naturalne i to z wysoką zawartością minerałów. Myślę, że chyba warto wypróbować te kosmetyki na sobie.

Freddy

Post autor: Freddy » 21 wrz 2015 08:43

Ja stawiam na sprawdzone, dobre kosmetyki. Teraz chce wypróbowac Vichy bo słyszałam mnóstwo pozytywów na ich temat.

Katerina21

Post autor: Katerina21 » 29 wrz 2015 12:09

Sama mam alergie na wiele substancji wchodzących w skład kosmetyków, dlatego też sięgam wyłącznie po znane mi marki. Moją ulubioną jest Farmona i w jej sklepie kupuję np. krem na noc i całą serię innych kosmetyków, łącznie z tymi naturalnymi. Ładnie pachną, ich zakup nie jest jakimś bardzo dużym wydatkiem, a co najważniejsze nie wywołują u mnie żadnych wysypek i innych nieprzyjemnych problemów ze skórą.

Melania111

Post autor: Melania111 » 02 gru 2015 13:39

Ja również mam alergię na wiele składników znajdujących się w kosmetykach konwencjonalnych, bardzo często po użyciu takiego produktu jak samoopalacz, balsam do ciała czy peeling, od razu pojawiało się zaczerwienienie na całym ciele przez co strasznie swędziała mnie skóra, myślałam, że oszaleję. Występowały również czerwone plamy i wypryski, nie jeden raz miałam zapisywane maści od dermatologa. Dlatego miałam już dosyć stosowania sztucznych produktów, w których jest sama chemia.W związku z tym, doszłam do wniosku, że zacznę sama produkować kosmetyki, takie jak: kremy, peelingi, maski do stóp, balsamy do ciała itp...dzięki temu wiem co wchodzi w skład moich kosmetyków, opartych głównie na bazie naturalnych składników z dużą ilością minerałów. są produktami, które nie zatykają porów, nie powodują żadnych uczuleń, co jest dla mnie najważniejsze. Jest to po prostu puder, który można stosować niezależnie od typu swojej cery (może być to nawet cera tłusta, albo także trądzikowa). Chociaż przyznam, że przy produkcji naturalnych kosmetyków, również można przesadzić, przekonałam się o tym, zlecając badanie i ocenę bezpieczeństwa jednego z kremów tutaj ekolabos.pl. Okazało się, że dodałam za dużo jednego z olejków eterycznych jako naturalnej substancji konserwującej, który jest przy odpowiedniej zawartości zupełnie nieszkodliwy, ale w nadmiarze może wywoływać uczulenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmetyki domowej roboty”