Ogrzewanie domku

Biznesmamy rozmawiają o biznesie.
Awatar użytkownika
majesty24

Re: Ogrzewanie domku

Post autor: majesty24 » 11 paź 2015 22:32

kahha pisze:Ogrzewanie domu może być różne, wszystko zależy od metrażu i od osób będących w domu ilości ich.
Z reguły wiele osób wybieraj ogrzewanie centralne. Jak kupujesz nowy dom, to i tak taka instalacja już jest. Jeśli mieszkasz w starym budownictwie, to czeka ciebie trochę roboty np. wybór pompy do co, ale to równie dobrze zrobi firma instalująca ogrzewanie.

Sanczeska

Post autor: Sanczeska » 13 paź 2015 18:01

Wybór ogrzewania domu jest naprawdę trudny. A takie decyzje trzeba dokładnie przemyśleć. Moim zdaniem lepiej jest postawić na energooszczędne rozwiązania. Sądzę że takie ogrzewanie wodne wychodzi dużo taniej i jest bardziej praktyczne.

Mariota

Post autor: Mariota » 20 paź 2015 17:45

Według mnie przy wyborze ogrzewania warto zdać się na pomoc profesjonalistów. Korzystanie z usług firm takich jak Elektroklim bardzo pomaga. Pracują w nich w końcu profesjonaliści i pomogą wybrać ogrzewanie odpowiednie. Energooszczędne rozwiązanie jest teraz na czasie.

Freddy

Post autor: Freddy » 21 paź 2015 18:23

Na temat ogrzewania podłogowego czytałam ostatnio swietny artykuł http://pinhouse.pl/mag/czy-warto-zainwe ... podlogowe/ I coraz bardziej się przekonuję do tego sposobu ogrzewania domu.

ewelina546

Post autor: ewelina546 » 01 lis 2015 20:41

Chyba najbardziej komfortowym rozwiązaniem są dziś pompy ciepła. Zapewniają niezakłóconą prace przez dziesiątki lat, no i są eko. Pompy ciepła z Wrocławskiego Termolitu to gwarancja prawidłowego doboru i instalacji pompy, która dopasowana będzie do potrzeb klienta. Warto wykorzystać dopłaty, które nadal obowiązują, bo koszt jest spory. Jednak szybko (ok. 5-7 lat) się zwraca.

annika7

Post autor: annika7 » 02 lis 2015 22:39

Bardzo dobrym rozwiązaniem wydaje się ogrzewanie gazem płynnym. Zbiornik na gaz jest umiejscowiony na działce, więc to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które miałyby problem z dostępem do innych paliw. Wiele szczegółowych informacji na ten temat można znaleźć na baltykgaz.pl - tam nie tylko baza wiedzy, ale także konkretne wiadomości dla tych, którzy byliby zainteresowani tego typu rozwiązaniem grzewczym.

aleczka22

Post autor: aleczka22 » 12 lis 2015 14:52

A ja mam nieco inną propozycję - nie do ogrzewania domu, ale do prądu. Wydaje mi się, że jak chcesz postawić na ekologię i oszczędność to powinnaś zainwestować w panele fotowoltaiczne :) Teraz są spoko dofinansowania.

Konsultant Viessmann

Post autor: Konsultant Viessmann » 14 lis 2015 19:09

Witajcie!
Rzeczywiście na fotowoltaikę są teraz bardzo interesujące dofinansowania - mamy nadzieję, że za niedługo ruszy w pełni program Prosument.
Ale po sierpniowych zmianach warto wiedzieć, że dofinansowania mogą dostać osoby, które zainwestują np w pompę ciepła.

Jeżeli chcemy postawić na kompleksowy system - ekologiczny i efektywny ekonomicznie - warto postawić na fotowoltaikę z pompą ciepła, czy to do ogrzewania czy to do przygotowywania ciepłej wody użytkowej.
Aby można było to zrobić, regulator pompy ciepła powinien być przystosowany do współpracy z fotowoltaiką.
Trzeba na to zwrócić uwagę podczas wyboru urządzeń. Taki system posiada np nasza nowa pompa do ciepłej wody vitocal 060-A.

Więcej informacji o systemie i samej pompie ciepła - http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mies ... 060-a.html

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 18 lis 2015 09:18

Jeżeli chodzi o ogrzewanie domu gazem to proponuję takie rozwiązanie jak sterownik bezprzewodowy. Zastosowanie to zmniejsza znacznie koszty utrzymania. jest to sterownik z gniazdem, uniwersalny pasujący prawie do wszystkich kotłów gazowych. A zakup bardzo szybko się zwraca.

Plops
Kontakt:

Post autor: Plops » 18 lis 2015 11:11

Ja mam ogrzewanie gazowe i niestety płacę ogromne rachunki za gaz. Zastanawiam się jakie ogrzewanie będzie bardziej ekonomiczne. Co możecie polecić?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”