Ogrzewanie domku

Biznesmamy rozmawiają o biznesie.
Bandzia

Re: Ogrzewanie domku

Postautor: Bandzia » 19 lis 2015 20:30

Najlepiej polecić się specjalistów, którzy doradzą jaki piec co będzie najodpowiedniejszy. To wszystko zależy od powierzchni domu. Ja mam na ekogroszek piec zasypowy na 3 doby i fajnie sie sprawdza. I koniecznie z pompą - szybko rozprowadza ciepło po całym domu.

gaja

Postautor: gaja » 26 lis 2015 00:33

A nie zastanawiał się nikt nad ogrzewaniem gazowym? Jest to rozwiązania niezwykle przyjazne dla środowiska i w dodatku niedrogie. Zbiornik na gaz płynny można kupić lub dzierżawić. BAŁTYKGAZ ma ciekawą ofertę w tym zakresie - nie tylko donośnie instalacji, ale również dostaw gazu.

Mentos

Postautor: Mentos » 26 lis 2015 20:50

To zle ze pierwszy raz o czyms takim slysze?

karolina12

Postautor: karolina12 » 30 lis 2015 02:13

aleczka22 pisze:A ja mam nieco inną propozycję - nie do ogrzewania domu, ale do prądu. Wydaje mi się, że jak chcesz postawić na ekologię i oszczędność to powinnaś zainwestować w panele fotowoltaiczne :) Teraz są spoko dofinansowania.

panele super sprawa i mogą zasilić urządzenia, które będą odpowiadały za ogrzewanie domu, jak pompę ciepła. i jest super system: panele fotowoltaiczne (darmowy prąd) -> zasilają pompę ciepła do co i cwu lub tylko cwu (do działania pobiera prąd, a ten jest darmowy) -> i ciepło w domu i ciepła woda jest, a wszystko działa samo i nie musisz nawet się o to martwić :)

Mzonnka
Kontaktowanie:

Postautor: Mzonnka » 30 lis 2015 11:26

Mój dom ogrzewany jest gazem, ale jak najszybciej chcemy zmienić ogrzewanie na inne. Jakie polecacie?

karolina12

Postautor: karolina12 » 01 gru 2015 01:00

Mzonnka pisze:Mój dom ogrzewany jest gazem, ale jak najszybciej chcemy zmienić ogrzewanie na inne. Jakie polecacie?

a jak wychodzą Wam rachunki za gaz? tyle osob to proponuje a przecież gaz jest naprawdę bardzo drogi. zdecydowanie lepiej przejść na prąd, ale nie w czystej postaci a zasilający np pompę ciepła. urządzenie naprawdę fajne. albo pompa do co i cwu - ta niestety (w zależności od rodzaju) jest już droższa . ale tańszą wersją może być pompa do cwu, która będzie współpracowała z kotłem (np jeśli chcesz ekologicznie to na pellet)

Konsultant Viessmann

Postautor: Konsultant Viessmann » 01 gru 2015 12:19

karolina12 pisze:
aleczka22 pisze:A ja mam nieco inną propozycję - nie do ogrzewania domu, ale do prądu. Wydaje mi się, że jak chcesz postawić na ekologię i oszczędność to powinnaś zainwestować w panele fotowoltaiczne :) Teraz są spoko dofinansowania.

panele super sprawa i mogą zasilić urządzenia, które będą odpowiadały za ogrzewanie domu, jak pompę ciepła. i jest super system: panele fotowoltaiczne (darmowy prąd) -> zasilają pompę ciepła do co i cwu lub tylko cwu (do działania pobiera prąd, a ten jest darmowy) -> i ciepło w domu i ciepła woda jest, a wszystko działa samo i nie musisz nawet się o to martwić :)

Widzę, że takie rozwiązania są Wam już znane, i bardzo mnie to cieszy :)
Ale znów chętnie podpowiem urządzenie które może pracować właśnie w taki sposób - które może współpracować z fotowoltaiką i z istniejącym systemem grzewczym :) Polecam poczytać o nowym vitocal 060A (no i dajemy gwarancję dostosowaną do warunków programu Prosument)

maniek99

Postautor: maniek99 » 10 sty 2016 08:11

Ogrzewanie gazowe jest to droga inwestycja. Może koszta instalacji są niskie ale eksploatacja wymaga już ciągłych wydatków. Wydaje mi się, że lepsze jest ogrzewanie z pompą ciepła czy tez z rekuperatorem. W Poznaniu i w całej Wielkopolsce można np wymienić kocioł gazowy na pompę ciepła i otrzymać dofinansowanie 40% na zakup tego sprzętu. Firmą, która tym się zajmuje i jednocześnie załatwia wszystkie z tym sprawy jest instalacje-macko.pl. Oprócz tego zajmują się montażem oraz wszelką pomocą.

Marmadelle
Kontaktowanie:

Postautor: Marmadelle » 11 sty 2016 10:41

Ogrzewam drewnem, bo mam w domu kominek. Polecam, bo przyjemnie i tanio.

bella91

Postautor: bella91 » 19 sty 2016 15:14

My chcemy mieć w domu ogrzewanie kominkowe. Znalazłam już firmę zajmującą się projektowaniem i budowaniem kominków. Długo się zastanawiałam jaki rodzaj ogrzewania będzie dla nas najlepszy i kominkowe wydaje się najtańsze. Gazowe pewnie byłoby dużo wygodniejsze ale boję się kosztów.

Wróć do „Ogólne rozmowy”