Sposoby na oszczędzanie

Biznesmamy rozmawiają o biznesie.
mamami

Re: Sposoby na oszczędzanie

Post autor: mamami » 29 lis 2017 18:53

Sporo można zaoszczędzić na codziennych zakupach kupując jedzenie z promocji. Ja przeglądam gazetki zawsze coś jest w promocji i wtedy to kupuję, nawet na zapasa. Oszczędzam i odkąd tak robie mniej wydajemy na jedzenie.

zdetka

Post autor: zdetka » 12 gru 2017 11:52

W temacie oszczędności to zacznij od optymalizacji. Często jest tak, że za coś przepłacamy, np. za drukarki w firmie. Znam firmy, które co miesiąc sporo tracą na tym, że nie mają kontroli nad wydrukami oraz nad tym co pracownicy drukują (np. prywatne rzeczy). Dla pracodawcy to zawsze koszt, nie mówiąc już o koszcie i to dość sporym samej drukarki, która nie może być typową domową drukarką. Ja od nowego roku chcę przejść na wynajem dzięki temu nie będę musiała martwić się materiałami jak tusze, czy serwisami. U nas akurat sporo idzie do druku bo zużywamy średnio 8 ryz papieru :)

Sunsin

Post autor: Sunsin » 13 sty 2018 18:46

Oczszczędzać można w każdym temacie przykładowo oki.pl prowadzi ciekawy portal gdzie można sporo znaleźć o oszczędności podczas drukowania - warto się zapoznać bo prostymi zabiegami można oszczędzić kilkadziesiąt procent z łączen kwoty.

lana52

Post autor: lana52 » 15 sty 2018 23:49

Nie jestem zwolenniczką oszczędzania pieniędzy. Jestem zdania, że wszelkie nadwyżki należy inwestować. Miejmy na uwadze, że wartość pieniądza nieustannie spada - dlatego, tak ważne jest, aby pieniądze pracowały na siebie. Jeśli nie znamy się na instrumentach finansowych, powinniśmy skorzystać z pomocy firmy znającej się na finansach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”