Rozwód i podział majątku - co dalej?

Biznesmamy rozmawiają o biznesie.
Tymoteusz1

Re: Rozwód i podział majątku - co dalej?

Post autor: Tymoteusz1 » 13 wrz 2016 22:14

To prawda. Jeśli masz sprawdzoną kancelarię, to dużo prościej jest zadbać o cały rozwód. Jesli nie masz takich kontaktów, to skontaktuj się z mecenas Moniką Cieślak Z Warszawy. Ona i jej zespól na pewno dobrze zajmą się Twoją sprawą.

Marta38

Post autor: Marta38 » 20 wrz 2016 10:57

Faktem jest to, że są różni adwokaci w Warszawie i czasem może pojawić się dylemat, z czyich usług skorzystać. Moim zdaniem najlepiej zadbać o to, by adwokat był na tyle wyrozumiały i spokojny, by zrozumieć swojego klienta. Rozwód potrafi być bardzo emocjonalnym przeżycie, wiec wybór takiego adwokata jak Budrewicz będzie najlepszym rozwiązaniem. Wybierajcie mądrze adwokatów, bo to istotna kwestia.

zuzka10

Post autor: zuzka10 » 22 wrz 2016 19:08

Ja szukając adwokata kieruję się zazwyczaj opiniami i doświadczeniem. Rozwód nigdy nie jest prosty dlatego warto mieć dobrego adwokata. mało która para rozstaje się polubownie.

AnnaP

Post autor: AnnaP » 23 wrz 2016 11:59

Kobietki, jak poznać że facet kogoś ma? Moja intuicja podpowiada mi, że tak ale nie wiem... Dodam, że nie mieszkamy razem, jesteśmy zaręczeni

Awatar użytkownika
montain
Kontakt:

Post autor: montain » 27 wrz 2016 22:41

Dobra materialne uzyskane w czasie trwania małżeństwa są wspólnym dorobkiem mał-żonków - np. jeśli w trakcie trwania małżeństwa mąż kupił działkę rekreacyjną za pieniądze uzyskane z własnych zarobków, wchodzi ona w skład majątku wspólnego, mimo że żona nie pracowała, a działkę kupił tylko na siebie.
Przy podziale obowiązuje zasada, że udziały męża i żony w majątku wspólnym są równe. Jednak w niektórych sytuacjach podział majątku na pół byłby krzywdzący dla jednego z małżonków. Dlatego - zarówno mąż, jak i żona - mogą żądać, żeby ustalenie udziałów w majątku wspólnym nastąpiło z uwzględnieniem stopnia, w którym każde z nich przyczyniło się do powstania tego majątku.
Całe nasze życie może być nieustającym ogrodem, który rozkwita, budzi się do życia na nowo...

pepitka

Post autor: pepitka » 03 lis 2016 20:04

Przede wszystkim w takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy dobrego prawnika, ponieważ jest to osoba, która zna kruczki prawne i wie jak może je odpowiednio wykorzystać :) Moja znajoma korzystała z pomocy mecenasa Budrewicza z Warszawy :)

Lelka

Post autor: Lelka » 03 sie 2017 21:58

Takie sprawy raczej powinien omówić z Tobą adwokat od podziału majątku. U mnie bez pomocy by się nie obeszło.

ewelline

Post autor: ewelline » 07 wrz 2017 13:50

Najlepiej takie rzeczy omawiać z prawnikiem. Bardzo dobrym adwokatem w Białymstoku jest Małgorzata Oliferuk-Zaborska. Szczerze polecam, wiele mi pomogła podczas mojego rozwodu

Katerina21

Post autor: Katerina21 » 10 wrz 2017 20:58

Niestety rozwód jest zawsze bardzo przykrym doświadczeniem. Niemniej jednak w jego trakcie nie powinniśmy pozostawiać biegu spraw samym sobie. Na pewno natomiast zasadnym będzie skorzystanie z pomocy adwokata w takim miejscu jak kancelaria adwokacka z Lublina Marcina Gałązki. Co istotne prawnik ten przede wszystkim posiada duże doświadczenie w zakresie różnego rodzaju spraw rodzinnych i nie tylko. Dodatkowo możemy tutaj liczyć na dużą skuteczność, jak również odpowiednie podejście do każdego klienta.

Zuzianna

Post autor: Zuzianna » 20 wrz 2017 11:06

Co zostaje jak ulozyc sobie zycie na nowo. moja znajoma na szczescie miala bardzo przyjemny rozwod jak na te okolicznosci. Pomagal jej adwokat dąbrowa górnicza wiec nie musiala sie za bardzo angazowac. Poszlo szybko i sprawnie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”