sukienka komunijna czy alba? I Komunia Św.

Biznesmamy rozmawiają o biznesie.
rossa87

sukienka komunijna czy alba? I Komunia Św.

Post autor: rossa87 » 18 wrz 2015 11:35

Moje drogie, jak u Was był rozwiązany temat sukienek / alb? U nas chyba mają być alby, ale te proste mi się nie podobają, szczerze powiem... Wolałabym coś w takim stylu http://www.sukienkikomunijne.emmimariag ... etail.html, nie wiem tylko, jakie plany ma Ksiądz w tym temacie i jak to się w ogóle załatwia?

gosh

Re: sukienka komunijna czy alba? I Komunia Św.

Post autor: gosh » 22 wrz 2015 11:17

W moim kościele były alby i nikt nie miał nic do gadania.

rossa87

Post autor: rossa87 » 21 paź 2015 21:55

Czyli taka była odgórna decyzja? No właśnie różnie to jest :) U nas z tego co widziałam na zdjęciach z zeszłego roku były proste alby komunijne. Pewnie w tym roku będzie podobnie.

magnolia23

Post autor: magnolia23 » 18 mar 2016 14:04

Nie jestem zdania, że dobrym prezentem na pierwszą komunię świętą są quady, które w ostatnich latach były modne. Ja w tym roku mam komunię chrześniaka, który dostanie ode mnie tylko różaniec - a zamiast pieniędzy do ręki długoletnią lokatę. Pieniądze przydadzą się pewnie na tzw. "start" :)

jasia1

Post autor: jasia1 » 27 lis 2017 13:28

A co z prezentem? Ja uważam, że powinno to być raczej coś skromnego, i to związanego z religią. Myślę, że dużo inspiracji znajdziecie na stronie dewocjonalia-roza.pl. Warto się tam rozejrzeć - dewocjonalia to moim zdaniem odpowiedni prezent na taką okazję.

Wiewiórka

Post autor: Wiewiórka » 28 lis 2017 09:37

Zależy jak ustala to dana parafia. U mnie już od paru lat jest alba i wszystkie dzieci ją noszą, nie ma tu więc wyboru. Jak ja miałam komunię lata temu w tej samej parafii, każda dziewczyna czy chłopiec ubierali się jak chcieli.

berekatka

Post autor: berekatka » 13 mar 2018 12:04

Przepraszam, że tutaj zadam to pytanie, ale jakby tematyka ta sama. Zastanawia mnie sprawa tortu na Komunię. Zamawiacie, pieczecie, nie robicie w ogóle? Ja niestety nie mam zdolności cukierniczych, a z tego, co się dowiadywałam w cukierniach miejscowych może już być problem z terminem. Czy któraś z Was zamawiała, albo odważyłaby się zamówić tort tutaj? Jakie macie zdanie?

sabina38

Post autor: sabina38 » 26 mar 2018 14:49

rossa87 pisze:
18 wrz 2015 11:35
Moje drogie, jak u Was był rozwiązany temat sukienek / alb? U nas chyba mają być alby, ale te proste mi się nie podobają, szczerze powiem... Wolałabym coś w takim stylu http://www.sukienkikomunijne.emmimariag ... etail.html, nie wiem tylko, jakie plany ma Ksiądz w tym temacie i jak to się w ogóle załatwia?

Ja uważam, że każdy powinien ubrać dziecko tak jak mu się podoba :) Osobiście wybrałabym sukienkę dla dziewczynki, są ładne, a skromne, a alby mi się w ogóle nie podobają...

Valencja

Post autor: Valencja » 23 kwie 2018 15:17

Sukienki mi się bardziej podobają, choć dla samych dzieci rewia mody nie jest zbyt dobra i wtedy stawiałabym na alby.
Mam pytanie dotyczące prezentu, czy podarowanie Biblii z okazji komunii byłoby w dobrym tonie? Nie wiem jak teraz sie do tego podchodzi, a znalazłam piekne wydanie na stronie http://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-komunie W dodatku w bardzo dobrej cenie.

luśka33

Post autor: luśka33 » 26 maja 2018 21:48

Myślę, że każdy rodzic ma prawo wybrać takie stroje komunijne, jakie mu się podobają, ja jestem za sukienkami, ale w skromnym i eleganckim wydaniu, a nie w stylu "bezy".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”