Jak wzmocnić efektywność zespołu

Biznesmamy rozmawiają o biznesie.
sylwia4012

Jak wzmocnić efektywność zespołu

Post autor: sylwia4012 » 27 paź 2015 10:36

Pytanie jak w temacie - czy macie jakieś sposoby na to, by podnieść efektywność zespołu? Część ludzi po przepracowaniu jakiegoś czasu w firmie "wypala się" i mimo tego, że wykonują swoją pracę poprawnie, to nie można liczyć na to, że będą kreatywni czy bardziej wydajni. Podobno skuteczna jest facylitacja graficzna. Są osoby takie jak np. Pani Dorota Kostowska http://dorotakostowska.pl/myslenie-wizualne/, które zajmują się właśnie facylitacją i wspomagają myślenie kreatywne w grupach.

Awatar użytkownika
anetaaa88

Re: Jak wzmocnić efektywność zespołu

Post autor: anetaaa88 » 27 paź 2015 18:36

Odpowiednia motywacja od gory to jest najlepsze rozwiazanie. Jak tego nie ma to i efektow nie ma.

Awatar użytkownika
garsonka

Post autor: garsonka » 29 paź 2015 12:18

bardzo dużo dają różnorodne premie za dobrze wykonaną pracę, wyjazdy czy imprezy pracownicze. Pracownicy czują się wtedy docenieni i mają większy motor do pracy.

bukowskaa

Post autor: bukowskaa » 11 gru 2015 13:28

Integracja i motywacja to niezwykle ważne elementy, które decydują o efektywności pracowników. Wiadomo, że najlepiej motywuje podwyżka albo premia, ale nie każdy pracodawca może sobie na to pozwolić. Czasami wystarczy zwykła pochwała słowna, od czasu do czasu warto zorganizować też ciekawy wyjazd integracyjny. Dobrym rozwiązaniem są eventy motoryzacyjne, szczególnie jeżeli w formie przeważa płeć męska. Firma Drivingexperience specjalizuje się w organizacji takich imprez - niezapomniane wrażenia za kierownicą legendarnych maszyn ma szansę może zrobić wrażenie i to nie tylko na fanach motoryzacji.

Awatar użytkownika
anniee

Post autor: anniee » 15 gru 2015 09:17

Jednym ze sposobów na motywację pracownika może być np Karta motywacyjna. Bardzo dobra ofertę w zakresie motywacji i nie tylko posiada firma Motivation Direct. Informacje można znaleźć na stronie. Jest oczywiście jeszcze kilka innych sposobów motywacyjnych , ale myślę , że trzeba po prostu dobrze pomyśleć :)

Hokus

Post autor: Hokus » 15 gru 2015 14:26

garsonka pisze:bardzo dużo dają różnorodne premie za dobrze wykonaną pracę, wyjazdy czy imprezy pracownicze. Pracownicy czują się wtedy docenieni i mają większy motor do pracy.
Sama prawda. Ja ostatnio premii nie dostałem i mi się odechciało efektywnie pracować.
Dobrym sposobem może też być jakiś wyjazd integracyjny, jak wspomnieli poprzednicy. Paintball, grill, kręgle czy jakiś park linowy.

uotwarte

Post autor: uotwarte » 15 gru 2015 16:00

Efektywność pracy maleje czasami przez to, że pracownicy zamiast pracować
spędzają czas na portalach społecznościowych, lub zajmują się rzeczami niezwiązanymi z pracą.
Jest na to sposób wystarczy dyskretnie zainstalować program spypc.pl. Program ten pozwala także na kontrole plików jakie opuszczają firmowe komputery.

Irenka81
Kontakt:

Post autor: Irenka81 » 15 gru 2015 17:24

U mnie sposobem na wzmocnienie efektywności było zatrudnienie silnego lidera, którzy potrafił sprawnie zarządzać całym zespołem w firmie.

Vanessa123

Post autor: Vanessa123 » 29 gru 2015 00:47

Uważam, że efektywność zespołu zwiększy się, jak od czasu da się im fajnie wypocząć na jakimś zorganizowanym wieczorze albo wyjeździe integracyjnym, bo w końcu nie samą pracą żyje człowiek, prawda ?

zuzia.gola

Post autor: zuzia.gola » 22 sty 2016 16:02

Zespół musi być fajnie motywowany. Oprócz tego właśnie takie wyjazdy, jakieś premie itp. Nawet dobre słowo potrafi wiele zdziałać. Mi ostatnio w ręce wpadła strona 370studio.com i tam zajmują się realizację wnętrz firm. Może to też jakaś fajna opcja dla pracowników? Jakby tak mieli super biura i do tego jakieś miejsce na zrobienie sobie kawy czy śniadania. To wpływa na ogólne samopoczucie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”