Jak wzmocnić efektywność zespołu

Biznesmamy rozmawiają o biznesie.
Vanessa123

Re: Jak wzmocnić efektywność zespołu

Post autor: Vanessa123 » 28 sty 2016 21:00

Fajnie jest zrobić jakiś wypad integracyjny, aby dać się pracownikom zrelaksować, wyszaleć i przy okazji zmotywować do dalszego działania, ale przy okazji oderwania się od ciągłej pracy. Moja firma kiedyś korzystała z usług Trygonu i bawiłam się dzięki Nim cudownie ! :D

Katerina21

Post autor: Katerina21 » 28 sty 2016 22:32

Zdecydowanie, zwłaszcza gdy pracownicy zaczynają być zmęczeni, jakaś forma rozrywki dobrze im zrobi. Kiedy ja jeszcze pracowałam na etacie, szef bardzo się starał, abyśmy mieli okazję do relaksu, ale we własnym, firmowym gronie. Był paitball, survival, ale na wszystkich największe wrażenie zrobił swego czasu iluzjonista, Pan Tomasz Jusza http://www.tomaszjusza.com/. W czasie wyjazdu integracyjnego, pojawił się na sali i wszyscy byliśmy bardzo zdziwieni. Nigdy bym nie powiedziała, że dorosłe osoby będą tak mocno przeżywały każdy jeden trik. Było świetnie, publiczność została wielokrotnie wciągnięta do występu- totalna magia:)

zuzia.gola

Post autor: zuzia.gola » 31 sty 2016 13:25

Najlepiej sprawdza się do tego motywowanie handlowców, bez tego ani rusz. Czym większa motywacja tym lepiej pracują ludzie w zespole. Takie bariery handlowe są super sprawą. Każda motywacja jest super dla pracownika zwłaszcza nowego.

Awatar użytkownika
Oluchna

Post autor: Oluchna » 08 lut 2016 22:37

Wiecie, że asertywny manager może być gwarancją efektywnego zespołu? Czytałam o tym w niniejszym artykule: http://cenabiznesu.pl/-asertywny-menedz ... go-zespolu. Wam też polecam jego lekturę :)

hela30

Post autor: hela30 » 19 lut 2016 09:05

Może po prostu trzeba zorganizować im jakąś imprezę integracyjną! Taka agencja eventowa mogłaby się wszystkim zająć a to duża wygoda...

Kryszka

Post autor: Kryszka » 25 lut 2016 22:37

Zespół musi być zgrany, dane osoby musza czuć do siebie zaufanie, wiedzieć, że mogą na sobie polegać. powinna być współpraca a nie wyścig szczurów, ważne by integrować pracowników można np. zabrać ich na kurs bezpiecznej jazdy, będzie trochę emocji, adrenaliny, a wtedy najłatwiej o integracje :)

Karolcia89

Post autor: Karolcia89 » 25 mar 2016 09:54

Wydaje mi się że tutaj sprawa jest prosta. Żeby zwiększyć efektywność zespołu wystarczy zmienić system motywacyjny dla pracowników. Np takie bony podarunkowe mogą okazać się na prawdę bardzo dobrym pomysłem. Co sądzicie na ten temat ? Czekam na Wasze opinie w tej sprawie :)

Marta38

Post autor: Marta38 » 18 kwie 2016 18:35

Niekoniecznie tak jest. Często, aby wzmocnić wydajność zespołu, warto zatrudnić facylitatora. To osoba, która moderuje pracę zespołu i dzięki odpowiednim pytaniom i prowadzeniu dyskusji, sprawia że zespół wpada na nowe, lepsze pomysły.

Swilina

Post autor: Swilina » 22 lip 2016 06:21

A czy ktoś z Was miał na uwadze usługi motywacyjne z Sodexo? Oto przykład ich program efektywnościowego http://sodexomotywacja.pl/produkty/sodexo-effect/ Przyznam, że ja nie znam lepszego i rozsądniejszego pomysłu od zdania się na doświadczenie ekseprtów w tej dziedzinie.

JuliaJach

Post autor: JuliaJach » 01 sie 2016 16:24

U w firmie efektywność pracowników zwiększyły systemy intranetowe. Polepszyły one komunikację pomiędzy pracownikami oraz ułatwiła zarządzanie grupami pracowników, którzy razem pracowali nad danym projektem. Dzięki temu ogólna efektywność firmy poszła w górę w bardzo krótkim czasie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”