Jeśli nie własny biznes, to co?

Biznesmamy rozmawiają o biznesie.
danka.s

Jeśli nie własny biznes, to co?

Post autor: danka.s » 24 lut 2016 13:47

Nie mam jeszcze wystarczająco dużo odwagi, aby założyć własny biznes, ale być może moje doświadczenia pomogą innym mamom. Kiedy urodziłam synka, nie chciałam wracać do pracy na etacie. Nie mogę liczyć na pomoc męża, więc dzieckiem od początku zajmowałam się praktycznie sama. Nie miałam pomysłu, jaka praca będzie dla mnie odpowiednia, ale znalazłam ogłoszenie na stanowisko doradcy terenowego. Kiedy dostałam prace, miałam obawy, czy nie jest to raczej zajęcie dla mężczyzn, ale szybko się przekonałam, że kobiety radzą sobie nawet lepiej w wielu przypadkach. Praca bywa wyczerpująca, ale daje mi dużo satysfakcji. Mam elastyczne godziny pracy i dużą swobodę planowania spotkań, dlatego łatwiej mi pogodzić pracę i opiekę nad synkiem. Dodatkowo otrzymałam umowę o pracę, więc dochód jest stabilny i pewny. Jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana pracą jako doradca, tutaj jest ogłoszenie ze wszystkimi szczegółami pl.kruk.eu. Aplikować mogą osoby z całej Polski.

arlett

Re: Jeśli nie własny biznes, to co?

Post autor: arlett » 24 lut 2016 14:08

Praca wygląda ciekawie ale przed podjęciem jej warto przeczytać sobie porady dla pracowników - http://poradnikpracownika.pl/ Dobrze jest znać swoje prawa, wiedzieć jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej są niedozwolone, czy można pracować na L4 itd.

Awatar użytkownika
arathorn

Post autor: arathorn » 24 lut 2016 17:10

Jak nie własny biznes, to pozostaje praca na etat. Albo znalezienie bogatego partnera:)
Słowa raz powiedzianego nie cofniesz nawet zaprzęgiem czterech koni.

Awatar użytkownika
kujla12

Post autor: kujla12 » 25 lut 2016 11:39

Żeby zostać biznesmenem, to trzeba mieć i umiejętności i trochę szczęścia. W innym wypadku, szkoda się chyba z tym męczyć.
Strzała zanim wystrzeli do przodu, najpierw musi się znacznie cofnąć.

hela30

Post autor: hela30 » 29 lut 2016 11:02

Dobra a może by tak spróbować swoich sił z inwestycjami?

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 07 mar 2016 07:33

Zostaje praca na etacie, lub można szukać pracy, którą będzie wykonywać się w domu np http://partner.proficredit.pl/ Jest to praca polegająca na sprzedaży pożyczek przez internet, wynagrodzenie to 2% prowizji od sprzedanej pożyczki, Pracuje się w domu w dowolnym czasie.

Coldi

Post autor: Coldi » 17 mar 2016 20:37

Czasem na tą odwagę trzeba się zdobyć by mieć coś swojego i zarabiać.
Jeżeli nie wiesz jak to wszystko ogarnąc to konieczni zajrzyj sobie do tego cenabiznesu.pl serwisu bo jest tam sporo artykułów które Ci na pewno pomogą. Ja sama często tam zaglądam by być na bieżąco.

karolinka
Kontakt:

Post autor: karolinka » 23 mar 2016 10:23

Ja jestem zdania, że jeśli ma się pomysł na samego siebie i duże poczucie wartości to znajdzie się wymarzoną prace bez otwierania własnego biznesu. Ja po urodzeniu dziecka miałam blokadę w sobie, a kiedy mały poszedł do przedszkola ciężko mi było odnaleźć się na rynku pracy. I wtedy mąż wpadł na pomysł bym zapisała się na warsztaty i na prawdę pomogło. Dziś pracuje na świetnym stanowisku i jestem w pracy szczęśliwa.

łucja99

Post autor: łucja99 » 27 mar 2016 19:49

Może jakaś fitnessowska restauracja ? Mało jest takich , głownie górują fastfoody w okolicy (przynajmniej mojej) . Sama często gotuję w domu i czasem mam 15 osób na kolacji i obiedzie wiec ewidentnie brakuje czegoś takiego w okolicy.

elwirunia1

Post autor: elwirunia1 » 06 kwie 2016 22:01

Może coś właśnie z gastronomią. I nie koniecznie restauracja, ale jakaś kawiarenka lub lodziarnia. Lub właśnie kawiarnia z dobrą kawą i swoimi wypiekami oraz lody gałkowe. Podam namiary na firmę, która zajmuje się kompleksowym zaopatrzeniem gastronomii oraz prowadzi szkolenia, itp.
savpol.pl - odnieśli sukces i wiele firm z nimi współpracujące również, więc warto skorzystać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”