Samodzielna księgowość?

Biznesmamy rozmawiają o biznesie.
hel.kul

Re: Samodzielna księgowość?

Post autor: hel.kul » 26 lip 2016 12:12

Jesli samemu sobie nie radzicie z ksiegowoscia to istnieja firmy, ktore zajmuja sie tym przez internet. Miedzy innymi biuro rachunkowe Gusto biurorachunkowegusto.pl oferuje tego typu uslugi. Warto sie zainteresowac, to bardzo wygodna forma rozliczen.

AgnieszkaWawa

Post autor: AgnieszkaWawa » 26 lip 2016 13:46

Podkreślam, od jakiegoś czasu już, że samodzielna księgowość do pewnego stopnia jest realna i w gruncie rzeczy bardzo opłacana! Jeśli oczywiście stosujemy dobre rozwiązania. Przede wszystkim trzeba mierzyć siłę na zamiary (w pewnym momencie istnienia firma jest za duża na prowadzenie samodzielnej księgowości), posiadać podstawową wiedzę w zakresie księgowości i używanie dobrego oprogramowania. Sama dużo korzystałam z tego darmowego programu do faktur https://tufaktura.pl. Sprawował się świetnie i wydaje mi się być użyteczny dla dużego spektrum firm. Jeśli chcesz fakturować sama to bym Ci poleciła zerknąć na ten program.

Yerna

Post autor: Yerna » 27 lip 2016 12:12

A słyszałaś o jednolitym pliku kontrolnym, który ma obowiązywać firmy? Zobacz sobie artykuł http://insilesia.pl/aktualnosci/artykul ... iast_pomoc mówiący o zmianach w księgowości. Istotne informacje, dzięki którym możesz podjąć właściwą decyzję.

KasiaKasiunia

Post autor: KasiaKasiunia » 08 sie 2016 09:38

nie podjęłabym się samodzielnej księgowości wszystkie tego typu sprawy załatwia za mnie biuro rachunkowe rachmistrzowie.pl

Abiah

Post autor: Abiah » 02 wrz 2016 12:22

też nie prowadzę księgowości samodzielnie tylko z pomocą amgbiuro to wysokiej klasy specjaliści

nesnes

Post autor: nesnes » 02 wrz 2016 16:42

Samemu łatwo o pomyłkę, przepisy są tak niejasne.

jasia1

Post autor: jasia1 » 13 wrz 2016 15:09

Faktycznie - jeśli nie mamy za dużej wiedzy i doświadczenia w księgowości to lepiej zlecić to firmie, która się na tym zna. I tak mogę polecić na przykład biuro rachunkowe Tax-Bonus. Wielu moich znajomych, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą, korzysta z ich usług i bardzo chwalą sobie takie rozwiązanie.

Tymoteusz1

Post autor: Tymoteusz1 » 17 wrz 2016 16:48

Raczej nie poszedłbym na to. Przecież sprawy księgowe są na tyle skomplikowane, że nie warto ryzykować samodzielnymi rozliczeniami. Biura rachunkowe takie jak http://www.biurorachunkowegusto.pl/ zajmą się wszystkim i zrobią to dokładnie. Dzięki temu Wy będziecie mieć więcej czasu na prowadzenie Waszej działalności i bogacenie się.

Milena1221

Post autor: Milena1221 » 19 wrz 2016 13:53

Fajnym programem do prowadzenia księgowości jest ifirma. To jednak nigdy nie zastąpi kontaktu z drugą osobą i porady księgowej oraz prawnej. Nie wiem jak w innych miastach, ale biura rachunkowe w Toruniu oprócz prowadzenia księgowości świadczą także usługi controllingu oraz porady prawne. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją działalność to bardzo wazne aspekty.

tomcio988

Post autor: tomcio988 » 26 wrz 2016 14:48

Ja osobiście korzystam z programu do prowadzenia księgowości i wystawiania faktur online https://faktivo.pl i jestem bardzo zadowolony. Wszystko mogę zrobić z dowolnego miejsca na ziemi, a często przydaje się to gdy chcemy zrobić coś po pracy, a nie mamy dostępu. Dzięki temu programowi często pracuję też w domu co bardzo ułatwia prowadzenie firmy ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”