Samochód dla firmy

Biznesmamy rozmawiają o biznesie.
Koraa

Samochód dla firmy

Post autor: Koraa » 30 wrz 2016 11:15

W firmie od czasu do czasu potrzebny jest samochód jak rozwiązać ten problem?

vikav

Re: Samochód dla firmy

Post autor: vikav » 03 paź 2016 12:14

Jeśli auto jest potrzebne tylko od czasu do czasu to może najlepszym wyjściem będzie właśnie wynajem okazjonalny?
W wypożyczalni Avis auto można wypożyczyć z kierowcą, można też skorzystać z wynajmu samochodu dostawczego. To według mnie dobre rozwiązania dla firm, w których na co dzień nie ma potrzeby używania auta firmowego.

wojjdek
Kontakt:

Post autor: wojjdek » 05 paź 2016 17:14

Słusznie dobrym rozwiązaniem jest wypożyczalnia, kiedy chcesz możesz sobie wypożyczyć i nie czujesz tak wydanych pieniędzy.

Awatar użytkownika
megat

Post autor: megat » 06 paź 2016 11:34

Należy mieć na uwadze przepisy dotyczące odliczania podatku VAT przy kupnie aut osobowych oraz wydatkach z nimi powiązanych. Jeśli więc pojazd użytkowany jest do tzw. celów mieszanych - w działalności oraz prywatnie - przysługuje 50% odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z jego bieżącym użytkowaniem oraz od zakupu paliwa. Natomiast prawo do pełnego odliczenia podatku w sytuacji, gdy wykorzystują oni pojazd jedynie dla potrzeb prowadzonego przedsiębiorstwa. Oprócz tego należy spełnić dodatkowe warunki:
zarejestrować samochód w urzędzie skarbowym na formularzu VAT-26,
prowadzić szczegółową ewidencję przebiegu pojazdu dla celów VAT,
stworzyć regulamin użytkowania pojazdu w firmie.
Wymienione warunki pozwalają na wykluczenie użytkowania pojazdu do celów osobistych przedsiębiorcy oraz jego pracowników, co zaś powodowałoby utratę prawa do odliczenia pełnego podatku.
Rób to, co kochasz. Nieważne, jak dobrze to robisz. Ważne, ile radości ci to sprawia.

zuzia.gola

Post autor: zuzia.gola » 21 cze 2017 21:05

Czasem jak nie ma jak się przemieścić z jedno krańca na drugi to można wypożyczyć auto i też wpisać potem w firmę w koszty. Bardzo fajnie taka opcja się sprawdza dla wielu osób w ostatnim czasie.

Szymonka

Post autor: Szymonka » 26 cze 2017 14:55

W wielu firmach nie myśli się o tym by skorzystać z pomocy doświadczonych kierowców. Szkoła jazdy dla firm to dobre rozwiązania jeżeli chcesz zaoszczędzić na paliwie lub by pracownicy bezpieczniej jeździli. ZObaczysz że bedzie to z korzyścią dla Twojej firmy.

berekatka

Post autor: berekatka » 28 cze 2017 20:43

A jak we flotach są rozwiązane kwestie wymiany szyb, np. po gradobiciu? W mojej poprzedniej firmie jeździliśmy do firmy, ale teraz robi nam to przysłowiowy heniu z warsztatu i do tej pory nie mogę wyjść z podziwu, jak w 2 z 10 aut można szybę odwrotnie założyć.

fiona45

Post autor: fiona45 » 17 wrz 2017 17:16

Moim zdaniem zajrzyj też na samochody na: aukcje.efl.com.pl/AuctionList/Pojazdy . Na takich aukcjach można znaleźć wiele ciekawych propozycji w wyborze aut, Sprawdzą się pod wieloma względami.

kasia8603

Post autor: kasia8603 » 29 wrz 2017 08:59

U mnie w firmie królują samochody Mini :) Wszystkie brane są w leasing w Bawaria Motors MINI w Warszawie na dogodnych warunkach finansowych i każdy jest zadowolony. Auta są świetne na gwarancji, ze stały serwisem i fachową obsługą. Dziś jadę po kolejne auto dla nowego pracownika i powiem Wam, że współpraca z takim dealerem to czysta przyjemność :)

mokka

Post autor: mokka » 03 paź 2017 10:27

U nas zawsze wszystkie firmowe auta miały instalację lpg, wiem jaka to oszczędność dlatego w prywatnym aucie też się skusiłam na motaż zestawu optima.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”