Prosta spółka akcyjna (PSA)

Biznesmamy rozmawiają o biznesie.
Biznestata

Prosta spółka akcyjna (PSA)

Post autor: Biznestata » 20 paź 2016 14:13

Czy słyszeliście o nowym pomyśle rządu o Prostej Spółce Akcyjnej (PSA). Byłby to nowy rodzaj prowadzenia działalności gospodarczej i umożliwiałby pozyskiwanie funduszy na rozwój biznesu. Założenie nie byłoby skomplikowane i kosztowne, likwidacja także. Wydaje mi się, że to ciekawa inicjatywa, co sadzicie na ten temat i czy słyszeliście o Prostej Spółce Akcyjnej?
Biznes

opiekunka

Re: Prosta spółka akcyjna (PSA)

Post autor: opiekunka » 04 lis 2016 17:56

Słyszałam o tym, zobaczymy co z tego wyjdzie? Może być tak, że dużo gadania, a efekty będą słabe. Ja zwróciłabym uwagę na konkurencyjność naszych firm i ułatwienie im działania na rynkach na świecie. To jest podstawa.

wandaraka

Post autor: wandaraka » 14 gru 2016 22:14

Każda nowa inicjatywa jest dobra. Czytałam, że model tej spółki miałby być oparty na modelu francuskim. We Francji takie spółki już dawno istnieją.

Krakowianka

Post autor: Krakowianka » 12 lut 2017 22:51

Jakoś ostatnio się wszystko uciszyło, będzie ta prosta spółka akcyjna, czy też nie? Mówili, że do końca roku, a tutaj luty za pasem i nic. Czyżby jakieś opóźnienia? Z drugiej strony nawet jak uchwalą jakąś uchwałę, to zapewne trochę potrwa zanim wejdzie w życie. Znając rzeczywistość ja bym się spodziewała zakończenia prac na koniec tego roku.

lucky loser

Post autor: lucky loser » 09 kwie 2017 09:04

Jednak w starym roku nie zdążyli, a raczej ustawa nie wejdzie w połowie roku podatkowego. Ja bym się spodziewał, że ta forma działalności gospodarczej będzie obowiązywała od 1 stycznia 2018 roku. Tak by logika wskazywała. Na początku pewnie nikt nie będzie wiedział na czym to będzie polegało, wszyscy musimy się nauczyć.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 17 maja 2017 22:34

Na początku to wszyscy tego będą się bali jak diabeł święconej wody. Po jakimś czasie spowszechnieje, zobaczycie, że tak będzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”