jak rozreklamować sklep stacjonarny

…czyli jak wypromować swój biznes.
zosia

Re: jak rozreklamować sklep stacjonarny

Post autor: zosia » 27 lip 2016 13:14

Jeżeli prowadzicie sklep np. z materiałami budowlanymi, warto umieścić firmę w katalogu typu polskiebudowlane.pl - jest to portal polskiej branży budowlanej. Moim zdaniem obecność firmy w tego typu miejscach jest pomocne w budowaniu wiarygodności oraz większej rozpoznawalności.

Yerna

Post autor: Yerna » 05 sie 2016 13:59

A o aplikacjach mobilnych i oprogramowaniu dedykowanym myśleliście? Łatwiej będzie można utrzymywać kontakt z obecnym i potencjalnym klientem, a poza tym chętniej będą robić zakupy jeśli zajmie to kilka kliknięć na ekranie.

denko

Post autor: denko » 01 paź 2016 20:31

Teraz ja ludzie czegoś szukają to wpisują w googlach, nawet jeżeli jest to sklep stacjonarny, też można reklamować.

mangusta

Post autor: mangusta » 05 paź 2016 14:17

Samemu wszystkiego się nie zrobi. Na tym trzeba się znać, mieć doświadczenie i śledzić na bieżąco ciągle zmieniające się algorytmy. Złe prowadzenie kapani reklamowej może skończyć się nawet blokadą przez Google. Poza tym strona musi być odpowiednia. Najlepiej by audyt zrobił fachowiec znający się na zasadach SEO. Często słyszy się że ktoś pozycjonuje stronie miesiącami i to nic nie daje. Samo monetyzowanie ruchu na stronie internetowej powstanie gdy wszystkie elementy (według najnowszej anglojęzycznej literatury jest ich co najmniej siedem) które na to wpływają na wynik będą skorelowane. Nowy Pingwin 4.0 będzie zwalczał kreowanie stron na siłę.

patka9

Post autor: patka9 » 27 paź 2016 15:31

Agencji marketingowych jest bardzo dużo, ale nie każda potrafi dobrze prowadzić kampanie, szczególnie jeżeli ma dużo klientów. Moim zdaniem pozycjonowanie jest niezbędne, ale dużo dają też ulotki, banery, w końcu mowa o sklepie stacjonarnym. Można też uruchomić powiadomienia sms, które będą informować o zbliżających się obniżkach. Na serwersms.pl można przetestować sobie system do wysyłki smsów. To dobra opcja. Co jeszcze... marketing treści - buduje zaufanie klienta do firmy.

roshy12

Post autor: roshy12 » 21 sty 2017 21:30

Ulotki zawsze się 'sprzedadzą', nawet od niechcenia zawsze klient rzuci okiem przed wyrzuceniem i może akurat go zainteresuje, kto to wie? Jak ja rozkręcałem swój biznes to też drukowałem masę ulotek i bałem się, że będzie mnie to drogo kosztować. Nic bardziej mylnego, diamond-druk.pl, tanie-ulotki tutaj macie link do drukarni internetowej, która drukuje po taniości, ale nie ma to nic wspólnego z niską jakością, wręcz odwrotnie. I za przesyłkę nic nie doliczają, super, prawda?

Zuzanna321

Post autor: Zuzanna321 » 15 kwie 2017 13:57

Można się przypomnieć na organizowanym festynie, ufundować jakąś nagrodę. Ważne, żeby się o sklepie mówiło głośno, to przyciąga klientów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Marketing i reklama”