Praktyczne czy modne? - szkolenia

…czyli jak wypromować swój biznes.
zuzia.gola

Praktyczne czy modne? - szkolenia

Post autor: zuzia.gola » 17 kwie 2014 11:42

Wiele firm prowadzi obecnie najróżniejsze szkolenia. Sama zastanawiam się nad szkoleniem dla sprzedawców z http://www.hayes.com.pl . Mąż jednak stwierdził, że takie szkolenie to tylko wydatek i zero korzyści. Jakie jest wasze zdanie w tej kwestii? Wbrew pozorom szkolenie nie kosztuje tak dużo, a jesli rzeczywiście miałoby zaprocentowac w przyszłości większymi zyskami to bym sie na nie zgodziła.

jania89

Re: Praktyczne czy modne? - szkolenia

Post autor: jania89 » 17 kwie 2014 12:39

Jak wiadomo każde dodatkowe szkolenie niesie za sobą jakieś korzyści. Należy zadać sobie pytanie czy nauczy ono nas coś czy jest to tylko powtórzenie tego co już do tej pory się dowiedziało.

ewelina546

Post autor: ewelina546 » 19 kwie 2014 09:57

Dokładnie. Szkolenie musi uczyć, a nie powtarzać to co sie już potrafi zrobić. Popytałam trochę o to szkolenie z hayes.com.pl i dowiedziałam się, ze jest to dosyć ciekawe szkolenie. Po pierwsze prowadzą go tylko praktycy sprzedaży - teoria jest, ale w minimalnym podobno stopniu i praktycznie się jej nie zauważa. Pracuje się tylko na życiowych przykładach i rozważa się problemy, które mogą wyniknąć przy ewentualnej współpracy na linii sprzedawca - klient. Wychodzi na to, ze to dość ciekawa oferta szkoleniowa

margo903

Post autor: margo903 » 22 kwie 2014 16:22

Poczekaj. Zależy o czym mówisz. hayes to kilka rodzajów szkoleń. Są szkolenia otwarte i zamknięte, szkolenia dla pracowników działów sprzedaży i dla menadżerów sprzedaży. Samych trenerów jest chyba około 10 z tego co pamiętam i każdy ma swoją działkę do szkolenia. Poza tym oferują też coaching. Akurat korzystaliśmy z ich usług niedawno więc trochę na ten temat wiem:) Ale samo szkolenie jak najbardziej polecam. Ja na twoim miejscu skorzystałabym z kompleksowego programu przed szkoleniem i z opieki po szkoleniu, inaczej samo szkolenie to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

NoemiSui

Post autor: NoemiSui » 13 maja 2014 12:50

Powiem, tak jedno i drugie. Z jeden strony to pracodawcy bardzo chętnie widzą w CV dodatkowe szkolenia, z drugiej jeśli szkolenie jest dobre to wiadomo, że efekt może przynieść dość konkretny. Tutaj macie przykład dość profesjonalnego szkolenia skierowanego do pracowników wyższych szczebli z zakresu zarządzania projektami - więc dość ogólny temat http://www.inprogress.pl/iso-27001-info ... ation.html z tym, że na pewno tego typu szkolenia dają dużo więcej niż preferowane przez niektórych szkolenia online darmowe, ale jak kto woli.

Wiewiórka

Post autor: Wiewiórka » 17 cze 2014 09:05

Szkolenie w dużej mierze zależy od osoby, która go prowadzi. W końcu to ona ma przekazywać wszystkie istotne informacje mające nam pomóc w przyszłości w znalezieniu lub lepszym funkcjonowaniu w pracy. Osobiście spróbowałabym wziąć udział w takim spotkaniu choćby po to, by przekonać się na własnej skórze jak jest ono organizowane.

Sunsin

Post autor: Sunsin » 17 cze 2014 12:17

Dla jednych to na pewno moda, ale jeśli jest dobra firma prowadząca to szkolenie z całą pewnością jest bardzo praktyczne. Swego czasu uczestniczyłem w serii szkoleń organizowanych w Poznaniu zresztą w środowisku akademickim
W każdym razie, dla mnie szkolenia to na pewno bardzo cenny sposób rozwoju własnych umiejętności. Ale ja jestem praktykiem jakby nie patrzeć.

forumowiczka

Post autor: forumowiczka » 25 lip 2014 11:50

Osobiście uważam, że szkolenia nie są stratą czasu, jeżeli są dobrze przeprowadzone i odpowiadają naszym oczekiwaniom. Oczywiście można trafić kiepsko, ale ogólnie rzecz biorąc, są potrzebne. Przecież nie musimy się wszystkiego uczyć z własnego doświadczenia. Szkolenia pozwalają zaoszczędzić pod tym względem czas, pomagają rozwiązywać problemy, a czasami nawet je zlokalizować.

Awatar użytkownika
igla

Post autor: igla » 25 wrz 2014 16:16

Szkolenia są zazwyczaj jedną wielka farsą, ale jeśli byłyby odpowiednio przygotowane to byloby warto na nie uczęszczać

wika

Post autor: wika » 20 sty 2015 15:24

Moim zdaniem szkolenia są praktyczne i powinno się ich robić jak najwięcej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Marketing i reklama”