Materiały reklamowe, opakowania - czy to dobry sposób?

…czyli jak wypromować swój biznes.
Awatar użytkownika
Anita

Materiały reklamowe, opakowania - czy to dobry sposób?

Post autor: Anita » 02 gru 2014 11:27

Szukam sposobu na rozreklamowanie produktów, które sprzedaję, ale już kompletnie nie mam pojęcia na co się zdecydować. Próbowałam już ulotek, ale nie przyniosło to żadnego skutku. Może odpowiednie wyeksponowanie da oczekiwany efekt? Czy stosowaliście tego typu rozwiązanie? Chodzi mi głównie o coś takiego - http://www.emano.com.pl/oferta-projekto ... rzywa.html. Proszę o pomoc.

ewelina546

Re: Materiały reklamowe, opakowania - czy to dobry sposób?

Post autor: ewelina546 » 02 sty 2015 19:38

Fajną i przyjemna formą reklamy mogą być lizaki reklamowe (widziałam ciekawe propozycje) - klienci mile wspomną Twoją firmę i wrócą ze znajomymi. Do tego dobra jakość towaru i usług i sukces murowany :)

Linkaster

Post autor: Linkaster » 30 sty 2015 14:28

oczywiście, że tak. Każe miejsce gdzie możesz umieścić swoje logo, informacje o firmie, w jakikolwiek sposób przebić się do świadomości potencjalnego konsumenta, jest dla Ciebie na wagę złota. Możesz robić to na różne sposoby: brandować samochody i witryny, oklejac produkty, etykietować, rozdawać ulotki i gadżety, np w postaci kalendarzy czy spinaczy - KAZDA forma przekazu rekamowego jest istotna i nie warto na niej oszczędzać. Oczywiście aby byla efektywna musisz dobrac odpowiednie nośniki i lokalizacje.

asap

Post autor: asap » 14 mar 2015 11:57

Moim zdaniem opakowanie to najważniejszy element biznesu (oprócz produktu, który znajduje się w tym opakowaniu). Po pierwsze: to opakowanie daje CI najwięcej informacji o produkcie jeśli jeszcze go nie znasz. Po drugie: to opakowanie przyciąga uwagę i jest elementem wyróżniającym produkt na półce spośród innych produktów. Po trzecie - w zależności od przeznaczenia produktu i opakowania może ono zostać później użyte ponownie, np do zapakowania dzieciom kanapek szkoły etc czyli informacja marketingowa może krążyć później w otoczeniu, nawet jeśli produkt już się skończył. Moim zdaniem warto inwestować w opakowania, nawet bardziej niż w ulotki. Dobrym przykładem takiej strategii marketingowej jest hellopak.pl ze swoimi opakowaniami na pieczywo: warto przyjrzeć się projektom i zastanowić się nad tym, co by się wybrało stojac przed półką pełną chlebów. Oczywiscie najpierw wzrok padłby na najciekawsze opakowanie.

Awatar użytkownika
majesty24

Post autor: majesty24 » 20 mar 2015 19:58

Opakowanie jest bardzo ważne. Nikt raczej nie kupi w sklepie masła, które jest zapakowane w zwykły słoik, jak będzie miał do wyboru obok ładne opakowanie.

mamazosi

Post autor: mamazosi » 23 mar 2015 23:07

Ja myślę, że dobrze jest po prostu zainwestować przede wszystkim w reklamę w internecie. Na przykład u mnie doskonale się sprawdza reklama na FB.
Ostatnio znalazłam tez firmę, która oferuje takie trzy pakiety: fbagent.pl
Więc można sobie wybrać od takiego mało zaawansowanego po całkiem już fajny:)

Katerina21

Post autor: Katerina21 » 28 mar 2015 08:33

Moim zdaniem działania w sieci nigdy nie zaszkodzą, ale jeżeli bardziej zależy nam na rynku lokalnym, warto też zainwestować w bardziej tradycyjne formy reklamy. Znajomi prowadzą komis samochodowy i dane swojej firmy umieszczają na ramkach samochodowych. Bardzo fajna forma reklamy moim zdaniem, bo większość osób, zwłaszcza panów jakoś odruchowo patrzy na rejestracje samochodów i na pewno takie informacje zauważy.

wika

Post autor: wika » 31 mar 2015 17:16

Zamiast pakować się w kolejną nieskuteczną reklamę może pomyśl o pozycjonowaniu lub adwordsach? Skoro ulotki nie pomogły to wydaje mi się, że żadne opakowania też nie pomogą. Musisz skorzystać z czegoś konkretnego i trafić do klientów ;)

Coldi

Post autor: Coldi » 07 kwie 2015 19:48

Może zorganizuj jakąś akcje promocyjną produktu wynajmij do tego hostessę która by bardziej przybliżyła Twój produkt. Profesjonalne hostessy możesz wynająć.

markowaona

Post autor: markowaona » 08 kwie 2015 20:08

Hmm... A co byście powiedziały, aby zamieścić w internecie film reklamowy jak powstaje produkt? Zawsze to jakaś atrakcja.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Marketing i reklama”