Działania Marketingowe w celu pozyskania klienta

…czyli jak wypromować swój biznes.
Franka
Kontaktowanie:

Działania Marketingowe w celu pozyskania klienta

Postautor: Franka » 27 paź 2009 20:30

Dawno mnie nie było, proza życia ot co, ale o biznesie nie przestałam myśleć, mam tydzień na napisanie wniosku, musi być najlepszy, więc poświęcam każdą chwilę, a jest ich niewiele, w momencie gdy zaczynam mieć tak pożądaną wenę dzieje się coś nieoczekiwanego ... zazwyczaj Paweł powoduje jakąś mniejszą lub większą katastrofę, ja wybijam się z rytmu ...
Będę miała serię pytań mam nadzieję, że wspomożecie radą, pomysłami i doświadczeniem
A i jeszcze w skrócie obszar mojego działania:
Moje miejsce to sklepo-galeria, można będzie kupić, pooglądać, posiedzieć, wypić kawę z plastikowego kubka, poczytać książkę, posadzić dziecko w kąciku zabaw ... popodziwiać rękodzieło artystyczne, zrobić sobie zdjęcie w stylizacji z mojego sklepu ... Taka Kuźnia Stylu - miejsce, w którym trzeba bywać (nazwa robocza, ale pewnie docelowa)
będzie nie tylko odzież (na starcie używana i być może końcówki), ale też wyroby hand-made (tu planuję nawiązać współpracę z osobami zajmującymi się wyrobem biżuterii, ceramiki itp.), a w przyszłości piec do ceramiki i może nawet warsztaty. Sklep będzie na wsi, więc trochę ogranicza mi to klientelę, ale mam nadzieje, że uda mi się rozkręcić.

Pytanie pierwsze:
Planowane działania marketingowe w celu pozyskania klienta w pierwszym okresie (na starcie) funkcjonowania firmy
(mi do głowy przychodzi promocja w formie banerów reklamowych, ogłoszeń w lokalnych mediach, ulotek i plakatów w miejscach usługowych i na "drzewach", marketing szeptany)

Pytanie drugie:
Kluczowe czynniki, które pozwolą skutecznie konkurować z innymi firmami na rynku
czy oprócz innowacyjny i unikalny projekt uwzględniający potrzeby społeczności lokalnej, spójna i efektywna strategia marketingowa - jak myślicie co jeszcze dodać?

Pytanie trzecie:
Czy wpada Wam coś do głowy - dlaczego warto realizować ten pomysł i na czym polega jego nowatorstwo - ze swoje strony mam uzasadnienie ale boję się, że są to argumenty emocjonalne i trochę brak im dystansu bo go nie mam jeżeli chodzi o ten projekt

Pytanie Czwarte:
Jak byście scharakteryzowały profil docelowego klienta
czy wystarczy jak określę, że moi odbiorcy to:
ludzie w średnim wieku
rodziny z dziećmi
młode osoby otwarte na nowości modowe
czy mam określić też dlaczego oni?

I na koniec czy coś ciekawego wpada Wam do głowy w poniższych kwestiach:
1. Sposoby na zagwarantowanie, że utrzymam się na rynku prze 12 miesięcy, i czy mam szansę utrzymać się przez 3 lata na rynku i dlaczego?

Awatar użytkownika
Olenia

Re: Działania Marketingowe w celu pozyskania klienta

Postautor: Olenia » 27 paź 2009 22:42

Franka pisze:Dawno mnie nie było, proza życia ot co, ale o biznesie nie przestałam myśleć, mam tydzień na napisanie wniosku, musi być najlepszy, więc poświęcam każdą chwilę, a jest ich niewiele, w momencie gdy zaczynam mieć tak pożądaną wenę dzieje się coś nieoczekiwanego ... zazwyczaj Paweł powoduje jakąś mniejszą lub większą katastrofę, ja wybijam się z rytmu ...
Będę miała serię pytań mam nadzieję, że wspomożecie radą, pomysłami i doświadczeniem
A i jeszcze w skrócie obszar mojego działania:
Moje miejsce to sklepo-galeria, można będzie kupić, pooglądać, posiedzieć, wypić kawę z plastikowego kubka, poczytać książkę, posadzić dziecko w kąciku zabaw ... popodziwiać rękodzieło artystyczne, zrobić sobie zdjęcie w stylizacji z mojego sklepu ... Taka Kuźnia Stylu - miejsce, w którym trzeba bywać (nazwa robocza, ale pewnie docelowa)
będzie nie tylko odzież (na starcie używana i być może końcówki), ale też wyroby hand-made (tu planuję nawiązać współpracę z osobami zajmującymi się wyrobem biżuterii, ceramiki itp.), a w przyszłości piec do ceramiki i może nawet warsztaty. Sklep będzie na wsi, więc trochę ogranicza mi to klientelę, ale mam nadzieje, że uda mi się rozkręcić.

Pytanie pierwsze:
Planowane działania marketingowe w celu pozyskania klienta w pierwszym okresie (na starcie) funkcjonowania firmy
(mi do głowy przychodzi promocja w formie banerów reklamowych, ogłoszeń w lokalnych mediach, ulotek i plakatów w miejscach usługowych i na "drzewach", marketing szeptany)

Pytanie drugie:
Kluczowe czynniki, które pozwolą skutecznie konkurować z innymi firmami na rynku
czy oprócz innowacyjny i unikalny projekt uwzględniający potrzeby społeczności lokalnej, spójna i efektywna strategia marketingowa - jak myślicie co jeszcze dodać?

Pytanie trzecie:
Czy wpada Wam coś do głowy - dlaczego warto realizować ten pomysł i na czym polega jego nowatorstwo - ze swoje strony mam uzasadnienie ale boję się, że są to argumenty emocjonalne i trochę brak im dystansu bo go nie mam jeżeli chodzi o ten projekt

Pytanie Czwarte:
Jak byście scharakteryzowały profil docelowego klienta
czy wystarczy jak określę, że moi odbiorcy to:
ludzie w średnim wieku
rodziny z dziećmi
młode osoby otwarte na nowości modowe
czy mam określić też dlaczego oni?

I na koniec czy coś ciekawego wpada Wam do głowy w poniższych kwestiach:
1. Sposoby na zagwarantowanie, że utrzymam się na rynku prze 12 miesięcy, i czy mam szansę utrzymać się przez 3 lata na rynku i dlaczego?

O matko to dotacja z PUP?
Ad 1. dodałabym jeszcze może jakieś atrakcje dla np. 20 (liczbę musisz sobie sama określić) klientów, w postaci np. jakichś obniżek czy gratisów.

Ad.2
A są w ogóle w Twojej okolicy firmy prowadzące podobną działalność? Będzie jakaś konkurencja?

Ad.3Warto, bo:
-nie ma w okolicy takiego miejsca, które nie tylko pozwala zarobić rękodzielnikom (dzięki Twojej galerii rozwiną swą działalność osoby zajmujące się rękodziełem i zarobią w ten sposób), ale i zachęci samą lokalną społeczność do działań twórczych (warsztaty). Warto, bo nie ma takiego miejsca, gdzie mama może poświęcić chwilę tylko sobie, a dziecko zajęte będzie zabawą w kąciku. Nowatorstwo - sensowne połączenie wszystkiego jedną ideą: Kuźnia stylu to...

Ad.4
a masz miejsce we wniosku na uzasadnienie? :mrgreen:
ja bym zwróciła jeszcze szczególną uwagę na same kobiety o jakimś tam przedziale wiekowym.
o docelowym kliencie znajdziesz sporo, zadaj sobie pytania, które mogą Ci pomóc określić go dokładnie, jeśli będzie Ci to oczywiście potrzebne. :)

Ad5
sposoby na zagwarantowanie? może bogaty mąż? :D ale tak naprawdę to....nie wiem...a może - zmiana branży po prostu, jesteś tak silnie zmotywowana do własnego biznesu, że jak to Ci nie wyjdzie otworzysz coś innego.

Franka
Kontaktowanie:

Postautor: Franka » 28 paź 2009 09:33

Olenia dziękuję za wszelkie podpowiedzi,
dotacja z WUP - nowy program przedsiębiorczość szansą dla kobiet

bezpośredniej konkurencji nie mam w zasadzie nie mam żadnej konkurencji

nemhain
Kontaktowanie:

Postautor: nemhain » 28 paź 2009 09:35

JA niestety nie pomogę bo sama nie wiem co sądzić o tych dotacjach :(

Siedziałam nad wnioskiem kilka tygodni, mąż ekonomista i handlowiec też, konsultowałam się z fundacją która pomaga i powiedzieli, że super i nie dostałam bo nie maja kasy w tym roku już na sklepy internetowe:( a pierwszą rundę przeszlismy, zresztą w wawie przeszło tylko 15 wniosków, ktoś mi powiedział, że znajomości trzeba mieć- wierzyc sie nie chce ale może to prawda :(

Golden Pearl

Postautor: Golden Pearl » 28 paź 2009 13:42

nemhain pisze:JA niestety nie pomogę bo sama nie wiem co sądzić o tych dotacjach :(

Siedziałam nad wnioskiem kilka tygodni, mąż ekonomista i handlowiec też, konsultowałam się z fundacją która pomaga i powiedzieli, że super i nie dostałam bo nie maja kasy w tym roku już na sklepy internetowe:( a pierwszą rundę przeszlismy, zresztą w wawie przeszło tylko 15 wniosków, ktoś mi powiedział, że znajomości trzeba mieć- wierzyc sie nie chce ale może to prawda :(

Aniu też mi się coś obiło kiedyś o uszy o tych znajomościach :( I też mam nadzieję, że to nieprawda... Zresztą w dzisiejszych czasach....

Awatar użytkownika
białawróżka
Kontaktowanie:

Postautor: białawróżka » 02 lis 2009 08:36

nemhain pisze:JA niestety nie pomogę bo sama nie wiem co sądzić o tych dotacjach :(

Dlaczego nie chcesz wierzyć w "znajomości"? Ja chyba 4 lata temu starałam się o dotacje z UP, chociaż "starałam się" to może za dużo powiedziane, bo pracownik urzędu o razu powiedział mi, że mogę sobie wniosek składać ale i tak nic z tego nie będzie, bo oni już mają dawno zaplanowane kto dostanie... od tego czasu jeszcze milion razy przekonałam się o tym, że znajomości to podstawa, a ja znajomości mam ale okazuje się, że nie takie;)

curly
Kontaktowanie:

Postautor: curly » 02 lis 2009 22:36

Znajomości - rzecz normalna :cry:

Wracając do wniosku - kobitki kochane po co się męczycie, jest tylu gratisowych doradców, konsultantów - zdecydowanie przy prostych i małych wnioskach/projektach polecam też sprawdzone gotowce.

Olciu - porady rewelacyjne, nawet mój genialny umysł zapomniał o takiej ważnej rzeczy jak "przyczynienie się do rozwoju społeczności" :shock: :lol:

aaaa i powodzenia :D

Franka
Kontaktowanie:

Postautor: Franka » 03 lis 2009 15:37

skończyłam, wielokrotnie sprawdziłam, i dzisiaj wniosek wylądował w WUP za miesiąc wyniki

nemhain
Kontaktowanie:

Postautor: nemhain » 03 lis 2009 17:37

curly pisze:Znajomości - rzecz normalna :cry:

Wracając do wniosku - kobitki kochane po co się męczycie, jest tylu gratisowych doradców, konsultantów - zdecydowanie przy prostych i małych wnioskach/projektach polecam też sprawdzone gotowce.

Olciu - porady rewelacyjne, nawet mój genialny umysł zapomniał o takiej ważnej rzeczy jak "przyczynienie się do rozwoju społeczności" :shock: :lol:

aaaa i powodzenia :D

Gdzie znależc te gotowce?:)

Awatar użytkownika
Lila-Art08

Postautor: Lila-Art08 » 03 lis 2009 20:10

Hej Dziewczyny. a ja zjawiam się z powiewem optymizmu. starałam się o dotację w tamtym roku i bez znajomości ją dostałam. aż sama się dziwiłam ,ze przy moim"szczęsciu" coś dostałam;-))wniosek wypełnilam i już;-)jesli potrzebujecie pomocy to piszcie-jesli tylko będe umiała chętnie pomoge.

Wróć do „Marketing i reklama”