Rekrutacja Ukraińców

…czyli jak wypromować swój biznes.
Waleriana

Rekrutacja Ukraińców

Post autor: Waleriana » 19 paź 2017 11:37

Ostatnio przechodziłam koło agencji pracy. W oknie agencji wisiało ogłoszenie w dwóch językach i dotyczyło rekrutacji pracowników, głównie z Ukrainy. Ostatnio coraz więcej przyjeżdża do nas obcokrajowców, takie czasy. Dobrze to czy też nie tego nie wiem. Jakie zdanie macie na ten temat?

Krysta097

Re: Rekrutacja Ukraińców

Post autor: Krysta097 » 28 gru 2017 22:22

To prawda, ze coraz więcej jest agencji, które zajmują się szukaniem pracy dla Ukraińców i szukają pracowników na konkretne ogłoszenie z danej firmy. To jest już powszechna praktyka w wielu firmach. Problem jest ze znalezieniem pracowników z Polski, jest coraz mniej ludzi do pracy. Jest to duży problem szczególnie w dużych firmach produkcyjnych, gdzie jest potrzeba zatrudniania dużej ilości ludzi, żeby produkcja mogła być realizowana. I w takim przypadku pracownicy z Ukrainy są jedynym rozwiązaniem.

Inatka93

Re: Rekrutacja Ukraińców

Post autor: Inatka93 » 11 sty 2018 09:54

Moim zdaniem może to przynieść bardzo duże oszczędności dla firmy. Pracownicy z Ukrainy nie dość, że często pracują dłużej i więcej, to jeszcze na każdą przyjętą osobę czasem Państwo dopłaca . Dlatego też warto skorzystać z usług pracowników wschodnich. Jednakowo nie są oni dużym zagrożeniem dla rodzimych robotnych, więc podoba mi się taka tendencja.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Marketing i reklama”