Pieczątka promocją?

…czyli jak wypromować swój biznes.
melissa

Pieczątka promocją?

Post autor: melissa » 14 lut 2011 14:16

Mam pytanie odnośnie wyglądu pieczątki. Czy oprócz podstawowych danych, które ma zawierać może znajdować się na nim logo lub grafika? Mniej więcej chodzi mi o coś takiego: http://www.amb.net.pl/pieczatki_artysty ... egory_id=2 czy to nie przesada?

Awatar użytkownika
r0sie

Re: Pieczątka promocją?

Post autor: r0sie » 14 lut 2011 16:35

melissa pisze:Mam pytanie odnośnie wyglądu pieczątki. Czy oprócz podstawowych danych...?

Ja mam logo na swojej firmowej pieczątce na której są wszystkie dane firmowe.

Te pieczątki do których wstawiłaś link to raczej innego typu pieczątki, nie na dokumenty ale np. do stemplowania na paczki, listy, torebki papierowe służące raczej do celów reklamowych niż do pieczętowania dokumentów :)
Ania

Kryszka

Post autor: Kryszka » 30 sty 2015 17:54

Grafika jest zawsze fajnym urozmaiceniem, szczególnie w formie loga. Na pewno będzie Cię to więcej kosztować, ale za to efekt będzie adekwatnie lepszy :)

teresa88

Post autor: teresa88 » 01 mar 2016 08:22

Mnie się wydaje, że warto zaprojektować jakieś oryginalne logo. Przynajmniej firma będzie się wtedy jakoś wyróżniać...

Awatar użytkownika
magda.w

Post autor: magda.w » 24 mar 2016 09:35

W sumie czemu nie ;)

karmen12
Kontakt:

Post autor: karmen12 » 31 mar 2016 23:59

W sumie miłe i fajne.

Bandzia

Post autor: Bandzia » 09 kwie 2016 19:49

Mi się wydaje, że dobre logo jest bardzo ważne. Dzięki temu klienci zapamiętują firmę. Ważne, żeby logo było nie skomplikowane i łatwe do zapamiętania. Są takie firmy, które tworzą unikatowe loga dla firm. Sama się zastanawiam nad skorzystaniem z ich usługi. Mogła bym zrobić potem jakieś kalendarzyki z logo mojej firmy.

zosia

Post autor: zosia » 10 maja 2016 17:02

Identyfikacja wizualna jest ważna, także warto zadbać również o taki szczegół, jakim jest pieczątka. Moim zdaniem trzeba działać na różnych płaszczyznach. Nie można ignorować reklamy internetowej, ale strategia musi być wspierana także przez tradycyjne formy promocji. Jeżeli ktoś z Was szukałby pomocy w zakresie komunikacji z klientem, warto przejrzeć sobie możliwości serwersms.pl - to najnowocześniejsze rozwiązanie, gwarantujące zaawansowane technologicznie funkcjonalności, które wspomogą prowadzenie działań marketingowych i promocyjnych firm.

MatkaPolka
Kontakt:

Post autor: MatkaPolka » 16 sie 2016 15:01

Umieszczenie logo na pieczątce jest jak najbardziej ok. Jeśli ma się na niej znajdować logo, to lepiej wybrać jakiś większy rozmiar oprawy tak żeby całość była czytelna. Ja się zdecyduję chyba na zmianę mojej pieczątki bo teraz można nie tylko wstawić na odbiciu logo ale samo odbicie może mieć różne kolory. Jeśli pieczątka ma być promocją firmy to uważam, że taki zabieg z pewnością zwróci uwagę i dzięki temu są większe szanse na zapamiętanie nazwy firmy. Kiedyś wyrobiłam pieczątkę ale z tego co widzę nie mają tam żadnej informacji o różnokolorowych wersjach. Chyba trzeba będzie się rozejrzeć gdzieś indziej.

zuzia.gola

Post autor: zuzia.gola » 17 sie 2016 08:53

Zarówno pieczątka, jak i inne elementy identyfikacji wizualnej, są dobrą formą promocji. Jednolita strategi marki pozwala na to, by marka utrwaliła się w świadomości klienta i by klient sięgną po konkretny produkt. Są firmy, które zajmują się szeroko pojętym projektowaniem graficznym. Są firmą konsultingowo - projektową - pomogą nie tylko opracować strategię, ale także ją wdrożyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Marketing i reklama”