Większy ruch na stronie a pozycja w google?

…jak być wysoko w wyszukiwarkach.
Sunsin

Większy ruch na stronie a pozycja w google?

Post autor: Sunsin » 22 wrz 2015 12:40

Czy to jest prawdziwa teza, że większy ruch na stronie automatycznie poprawia naszą pozycję w google, a więc jest swojego rodzaju pozycjonowaniem samym w sobie? Ostatnio taką informację wyczytałem na stronie Traffic Network i jeśli byłaby to prawda chętnie bym wykupił taką usługę jako uzupełnienie pozycjonowania. Tym bardziej, że finansowo jest to dużo mniejszy koszt.

jackov88

Re: Większy ruch na stronie a pozycja w google?

Post autor: jackov88 » 23 wrz 2015 10:38

Zawsze mi się wydawało, że musi być dobre pozycjonowanie żeby zwiększyć ruch na stronie ;)

kasia29

Post autor: kasia29 » 25 wrz 2015 21:05

Oczywiście, że pozycjonowanie to podstawa. Mogę ci polecić bardzo dobrą firmę noril.pl. Współpracujemy z nimi juz 2 lata i nie mogę złego słowa na nich powiedzieć. Wspólpraca układa się świetnie.

kreatynka

Post autor: kreatynka » 29 wrz 2015 09:11

Jeśli chodzi o marketing internetowy, to warto pomyślę, nad firmą pozycjonującą strony internetowe. Taką firmą jest firma Skuteczni. Myślę, że mają naprawdę bogatą ofertę i warto sobie sprawdzić ich usługi. Z pewnością pomogą wam zwiększyć ruch na stronie i poprawić widoczność w internecie.

Kasiunia

Post autor: Kasiunia » 29 wrz 2015 11:50

A dla mnie to wszystko to magia. z której nic nie rozumiem :wallcrush:

anna_ka

Post autor: anna_ka » 29 wrz 2015 12:31

a słyszałyście o czymś takim jak content marketing? Np pozyskuje sie klientów przez treści reklamowe zamieszczane w portalach społecznosciowych. Na razie chyba mało osób z tego korzysta ale może wato by sie było zastanowić nad taka forma reklamy ?

Awatar użytkownika
Werka

Post autor: Werka » 06 paź 2015 10:03

Z content marketingu korzysta mnóstwo firm ;) I rzeczywiście jest to dobra forma reklamy. Ruch na stronie wpływa na pozycję w Google, ale jakoś ten ruch trzeba pozyskać, więc koło się zamyka. Dobre pozycjonowanie, chcąc nie chcąc, jest przydatne, ale nie należy zatrzymywać się tylko na tym ;)
:right:

Santek.N

Post autor: Santek.N » 05 lis 2015 10:47

Wiadomo, że pozycja również zależy od ruchu, my swego czasu żeby zwiększyć ruch zastosowaliśmy dość ciekawy patent, dokładnie kupiliśmy balony reklamowe z logo firmy i adresem firmy i ustawiliśmy je tam, gdzie często tworzą się korki. Efekt? Wzrost ruchu na stronie o blisko 50% jest to jakiś tam sposób - możecie spróbować u nas poskutkowała, ale mówię, ludzie muszą się zatrzymać.

Farityys

Post autor: Farityys » 14 gru 2015 08:58

No dokładnie logo to ważna sprawa oraz dobrze by było sobie zoptymalozować strone za równo mobilnie jak i interfejs wtedy pozycja w google nam podskoczy.

graka
Kontakt:

Post autor: graka » 15 gru 2015 12:20

Ogólnie sprawa wygląda w ten sposób - im wyższa pozycja w google tym logicznie większy ruch na stronie.
I patrząc z drugiej strony - jeśli witryna ma spory ruch to google indeksuje je na wyżej w wynikach wyszukiwania.
jednak należy pamiętać że powinien to być wartościowy ruch. Jeśli ktoś wchodzi na stronę i od razu wychodzi to google uznaje taką stronę za mało wartościową więc w wynikach wyszukiwania daje ją niżej na dana frazę.
Nie jest to jednak takie proste jak napisałem bo na pozycje wpływ ma bardzo wiele czynników, ale ruch na stronie też ma wpływ na pozycję :)

Jeśli ktoś jest zainteresowany pozycjonowaniem to polecam zapoznać się z ofertą Agencji marketingowej GrupaTaka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozycjonowanie stron”