Jak znaleźć dobrą firmę pozycjonującą?

…jak być wysoko w wyszukiwarkach.
Awatar użytkownika
Olenia

Jak znaleźć dobrą firmę pozycjonującą?

Post autor: Olenia » 21 maja 2010 15:10

No właśnie, jak to zrobić? :mrgreen: Czym się kierować? Czy tylko tym, jak w wyszukiwarce wypada sama firma na hasło "pozycjonowanie"? Raz się już sparzyłam, wybrałam firmę, która była na wysokiej pozycji w ważnym rankingu, i co? doopa blada.

Gdzie szukać? jak szukać? kiedy wierzyć?

Kontakt:

Re: Jak znaleźć dobrą firmę pozycjonującą?

Post autor: karma » 21 maja 2010 17:31

Temat jak bumerang :lol:
i odwieczne pytanie - kto "dobrze" nas wypozycjonuje. Ja kiedyś zatrudniłam firmę - właśnie z czołowych pozycji w wyszukiwarce na hasło pozycjonowanie - pomyślałam że jak potrafią się wypozycjonować wśród konkurecji to sa OK. Plusem było również to, że płaciłam za efekty. niestety na efekty musiałam bardzo długo czekać i w przypadku 2 fraz się nie doczekałam tzn czasami musiałam im płacić bo akurat w środę byłam w pozycji 1-10 ale to nie zmienia faktu, że w piątek byłam już 11-20 :evil:
Zdenerwowałam się i zrezygnowałam z ich usług. Póżniej zajmowałam się tym sama .... ale jest to systematyczna, ogłupiająca działalność dlatego teraz mamy różne pozycje bo robię to z doskoku :roll: ale psychicznie czuje się z tym lepiej bo efekt wejść z wyszukiwarki nigdy nie był powalający i jak miałam opcje, że muszę jeszcze za to płacić to się bardzo denerwowałam : :twisted:
Jednym słowem - nie znam sposobu jak znależć "dobrą" firmę :(

nemhain
Kontakt:

Post autor: nemhain » 21 maja 2010 19:17

A mogłabyś zdradzić jak sie sama pozycjonowałaś?:)

Kontakt:

Post autor: karma » 22 maja 2010 08:44

Nie chce uchodzić za osobę skrytą :oops: ale o takich sekrecikach wolę nie pisać na forum dostępnym dla wszystkich ;) zresztą przyznam się, ze o tym lepiej chyba "mówić" niż "opisywać" bo czytelność działań może się trochę zatrzeć :)

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 22 maja 2010 20:22

Nemhain ja mogę zdradzić Ci ogólną wiedzę :D :
1. pozycjonowanie to umieszczanie strony w katalogach.
2. umieszczanie tzw. presell page, zwanych potocznie preclami, na stronach, gdzie się takie precle umieszcza. Precle to krótkie teksty tematycznie powiązane z pozycjonowaną stroną. W preclu umieszcza się frazy kluczowe podlinkowane do strony.
3. Można samemu tworzyć zaplecze tematyczne swojej strony, które następnie również umieszcza się w katalogach.
4. pozycja w google rośnie jeśli będziemy wymieniać się linkami z wartościowymi stronami.
5. Są jeszcze systemy płatnych linków, ale w tym jestem zielona.
6. ważna jest dobrze zrobiona mapa strony i dobre title, keywordsy itp.
:mrgreen: Reszta, tu jestem zgodna z Karmą, jest milczeniem :D
Karma po Twoim pierwszym poście w tym wątku odniosłam wrażenie, że korzystałyśmy z usług tej samej firmy :D

which

Post autor: which » 23 maja 2010 14:20

UWAGA - autopromocja (w razie w, przeniosę/przenieście, gdzie trzeba): u nas Tatusiek zajmuje się pozycjonowaniem. Płatne za wyniki. Kontakt na priv.

Edit: gwarancja niestosowania technik, które mogłyby zaszkodzić. Czyli: spamerów na krótką metę nie przebijemy, ale trwała pozycja w Google do osiągnięcia (a płatne i tak tylko za umówione miejsce w wyszukiwarce, proporcjonalnie do okresu czasu, w którym strona utrzymuje się na tym miejscu).
Ostatnio zmieniony 30 lip 2010 16:47 przez which, łącznie zmieniany 1 raz.

Asia B.
Kontakt:

Post autor: Asia B. » 24 maja 2010 10:16

Odnośnie firm, które zajmują się pozycjonowaniem, to wielokrotnie byłam przestrzegana przed zbyt pochopnym nawiązywaniem współpracy z owymi firmami. Ponoć często stosują techniki, które mogą wręcz nam zaszkodzić. I pewnie ciężko jest znaleźć firmę, która zajęłaby się tym w pełni profesjonalnie...

Ja osobiście z przyczyn głównie materialnych postanowiłam zająć się pozycjonowaniem swojego sklepu "na własną rękę". Na razie jeszcze "raczkuję" w tym temacie, ale w internecie jest dość dużo pomocnych materiałów (przyznam się, że czasem mąż musi mi wszystko przetłumaczyć "na polski", bo są to tematy zupełnie mi obce ;)). Jedyne czym trzeba dysponować, to duuuuuuuuża ilość czasu i cierpliwości, bo zajęcie jest nieco żmudne...

Luna_86

Post autor: Luna_86 » 10 lut 2011 23:49

A czy któraś z was skorzystała z oferty jakiejś firmy pozycjonerskiej? Jeśli tak to jakie były efekty i za jaką cenę?

panpoz

Post autor: panpoz » 13 mar 2011 20:31

Pozycjonowanie zależy od ilości i konkurencyjności fraz : ) a ich jakoś od firmy : ) niestety trzeba uważać, bo jest wiele 'bubli'
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 26 lut 2013 08:55 przez panpoz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tereferestudio

Post autor: tereferestudio » 03 cze 2011 13:25

Hej, zajmuję się projektowaniem stron internetowych, ale pozycjonowania nie znoszę, nie ma w nim nic z artyzmu :)
No niestety (np własnej strony nie pozycjonuję wcale :) - tzn dodatkowo)
O dobrą firmę bardzo trudno, za to łatwo sobie nabałaganić, niestety.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozycjonowanie stron”