kilka rad

…jak być wysoko w wyszukiwarkach.
Awatar użytkownika
Olenia

kilka rad

Post autor: Olenia » 12 wrz 2010 08:44

http://www.web-marketing.pl/pozycjonowanie-stron/
warto tu zajrzeć i dowiedzieć się kilku podstawowych rzeczy.

Pozycjonowanie opiera się na:
1. katalogowaniu - umieszczaniu strony w katalogach, najlepiej w tych najbardziej wartościowych
2. tworzeniu zaplecza tematycznego
3. wymianie linkami ze stronami o podobnej tematyce
4. kupnie linków - ale to jest dosyć ryzykowne, bo można dostać od google bana
5. właściwa optymalizacja (opisana w linku podanym wyżej)

Tworzenie zaplecza tematycznego:
Profesjonaliści robią to tak: kupują domeny, tworzą strony powiązane z pozycjonowaną stroną umieszczając na tych stronach wartościowe teksty linkujące na pozycjonowane frazy do strony pozycjonowanej. Również i te strony dodatkowa są katalogowane. Często tworzą je w wordpresie, bo on się ładnie pozycjonuje. Teksty w artelisie i podobnych serwisach linkują nie tylko do stron pozycjonowanych, ale i do zaplecza. Wszystkie teksty powinny być jednak wartościowe, dlatego zamawiając teksty na allegro trzeba uważać.
My same również możemy tworzyć zaplecze prowadząc np. blog powiązany ze stroną, najlepiej właśnie w wordpresie. Możemy umieszczać teksty w artelisie i podobnych.

Przy pozycjonowaniu ważna jest również właściwie zrobiona mapa strony. Na pewno dobrze jak jest wyszukiwarka i przypisane są tagi, czyli słowa kluczowe, po których internauci docierają do naszych stron.

To chyba wsio. Jestem laikiem - samoukiem, jeśli coś napisałam nie tak, proszę mnie poprawić :mrgreen:

edit: zauważyłam jeszcze jedno prowadząc bloga o wnętrzach: można również umieszczać komentarze w blogach o podobnej tematyce z linkiem do naszego bloga, dotyczy to jednak zaplecza.

Awatar użytkownika
Lila-Art08

Re: kilka rad

Post autor: Lila-Art08 » 12 wrz 2010 10:18

Olenia ale z Ciebie MÓZG;-))))) nic nie rozumiem z tego co napisałaś;-))długa droga przede mną aby zacząć samemu pozycjonować;-(

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 12 wrz 2010 11:03

Lila-Art08 pisze:Olenia ale z Ciebie MÓZG;-))))) nic nie rozumiem z tego co napisałaś;-))długa droga przede mną aby zacząć samemu pozycjonować;-(
Lila pytaj jak czegoś nie rozumiesz :)

Awatar użytkownika
Lila-Art08

Post autor: Lila-Art08 » 12 wrz 2010 12:13

Olenia siąde i poczytam- i jak mi się odrobine rozjaśni w mojej małej mózgowinie to będe pytać;-))bo na razie to NIC nie rozumiem;-)

nemhain
Kontakt:

Post autor: nemhain » 12 wrz 2010 12:34

Olenia super :)

Mam bloga na google ale rzadko coś tam piszę, chyba założę na wordpressie ale rany ja cienka jestem z pisania tekstów :( czyli zakładam bloga, dodaje go do katalogów, piszę teksty....doba powinna mieć 48 godzin :(

A znacie jakąs dobrą firmę, która robi porządnie i niedrogo :D optymalizacje strony?

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 12 wrz 2010 12:45

Jeśli masz dostęp do swoich meta tagów i możesz je edytować to możesz to sama zrobić: title, description i keywordsy.
Jest jeszcze kwestia umieszczania na stronie w określonych miejscach określonych fraz - to też optymalizacja, ale to już dla mnie czarna magia.

Nie znam nikogo, już się przejechałam i mam dość tego typu firm :geek:

nemhain
Kontakt:

Post autor: nemhain » 12 wrz 2010 18:15

Chwalę się moim pierwszym preclem ;)

nemhain
Kontakt:

Post autor: nemhain » 12 wrz 2010 18:17

Olenia pisze:Jeśli masz dostęp do swoich meta tagów i możesz je edytować to możesz to sama zrobić: title, description i keywordsy.
Jest jeszcze kwestia umieszczania na stronie w określonych miejscach określonych fraz - to też optymalizacja, ale to już dla mnie czarna magia.

Nie znam nikogo, już się przejechałam i mam dość tego typu firm :geek:
Dostęp mam ale coś w ustawieniach mi się pomieszało i informatyk ma posprawdzać, nie wyświetla się tytuł np nowości czy promocji, nie wyczytuje słów kluczowych do poszczególnych produktów :(

Kontakt:

Post autor: karma » 12 wrz 2010 21:51

Super artykuł o pieluszkach :)
a co do działań promocja, reklama..... ja ciągle tracę czas aby podjąć decyzje czym sie zająć - co da najlepsze efekty ... jest tyle rzeczy do zrobienia .... a wszystko takie pracochłonne ...
pada deszcz i chyba dlatego dopadła mnie "zaduma" :cry:

Awatar użytkownika
werkam29
Kontakt:

Post autor: werkam29 » 13 wrz 2010 08:49

Witajcie dziewczyny.
Dużo takich precli piszecie? Zgadzam się, że jest to bardzo pracochłonne. A co z porównywarkami cen? Korzystacie?
Jaki to jest koszt m-czny? Ja na razie umieściłam w darmowej radar.pl i cenuj.pl ( choć tu tylko pierwszy m-c jest darmowy). Zastanawiam się nad ceneo. Na allegro jest mnóstwo ofert mailingu albo pisanie artykułów za bardzo małe pieniądze. Czy sprawdzałyście?
Pozycjonowanie dla mnie to trochę taka droga po omacku. Sprawdzam, szukam, czytam i dalej mało wiem. Dzięki za to forum, za wsparcie. Dodajecie wiary i otuchy.

Pozdrawiam z samego rana :)

Werka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozycjonowanie stron”