Page Rank

…jak być wysoko w wyszukiwarkach.
Awatar użytkownika
Paulina N

Re: Page Rank

Post autor: Paulina N » 29 cze 2009 14:21

Witam,

w celu rozwiania kilku nieścisłości jakie wkradły się w wasze wypowiedzi. Page Rank strony to rzeczywiście ocena witryny jaką stosuje Google. Na jego podstawie można sprawdzić czy strona jest wartościowa dla użytkownika: często aktualizowana, z unikalnym contentem, oraz jakościowymi linkami prowadzącymi do strony. Page Rank nie wpływa na pozycję witryny w wyszukiwarce. Na pozycję duży wpływ mają backlinki, o których toczy się tu rozmowa. To, że ich ilość zmniejsza się lub zwiększa, w dużej mierze zależy od tego skąd pochodzą. Jeśli z systemów SWL to każdego dnia może ich ilość się zwiększać zależnie od indeksacji linków przez Google, jeśli linki pochodzą ze stron użytkowników to mogło zdarzyć się, że zdjęli wasz link ze strony i dlatego jest o jeden mniej. Poza tym polecam sprawdzenie backlinków za pomocą: http://backlinkwatch.com/ - precyzyjne narzędzie.

Kontakt:

Post autor: karma » 29 cze 2009 22:08

Wielkie dzieki za rozwiewanie naszych watpliwosci :) Mi od razu zaczelo sie wszystko w glowie ukladac. do calkowitej jasnosci jeszcze daleko ale na reszcie zrozumialam co to jest PR (i od czego zalezy) a co backlink daje (juz teraz zaczelam rozumiec sens pozycjonowania i jego mechanizm.

dave84
Kontakt:

Post autor: dave84 » 31 sie 2009 09:55

Paulina N pisze:
Page Rank strony to rzeczywiście ocena witryny jaką stosuje Google.
Z tym się Paulina nie zgodzę, mam nieraz strony zrobione w godzinę, praktycznie linków nie mają a PR dosyć ładny. Coraz częściej mam wrażenie, że Google się gubi w przyznawaniu pr;/

Awatar użytkownika
Paulina N

Post autor: Paulina N » 01 wrz 2009 12:58

dave84 pisze:
Paulina N pisze:
Page Rank strony to rzeczywiście ocena witryny jaką stosuje Google.
Z tym się Paulina nie zgodzę, mam nieraz strony zrobione w godzinę, praktycznie linków nie mają a PR dosyć ładny. Coraz częściej mam wrażenie, że Google się gubi w przyznawaniu pr;/

A który PR masz na myśli? Jeżeli ten zielony pasek to nie mówimy o tym samym. REAL PR to jest algorytm Google wedle którego oceniane są realne wartości strony. Ten zielony pasek to gadżet w toolbarze i nic więcej. Jak dotąd Google panuje nad swoim algorytmem i nic nie wskazuje na to, żeby tracił kontrolę.

adka
Kontakt:

Post autor: adka » 16 wrz 2009 21:00

ja moj PR wypromowalam samodzielnie na 4, potem troszkę dzialala firma pozycjonujaca i spadl na 3, ale teraz znowu jest na 4.
Jest to moze malo istony wskaznik, ale jest

FancyFactory
Kontakt:

Post autor: FancyFactory » 30 lis 2009 11:16

PR niewiele ma do pozycji. Prócz optymalizacji samej strony liczą się głównie linki z wartościowych stron prowadzące do strony pozycjonowanej posiadających unikalną treść i najlepiej tematyczną zbieżność.
- Oczywiście im linki starsze tym lepiej.
- Oczywiście im strony z których prowadzą linki bardziej podlinkowane z innych wartościowych stron tym lepiej.
- Oczywiście zróżnicowany IP serwerów na których siedzą strony z których linkujemy mile widziany.
- Oczywiście nie linkujemy jedynie strony głównej ale i podstrony.
- Oczywiście różnicujemy w pewnym stopniu budowę linków tak by wyglądały bardziej naturalnie.
- Oczywiście pracujemy systematycznie i wytrwale. Tym sposobem na proste, a nawet na średnie frazy możemy wbić się do TOP3.

Awatar użytkownika
Paulina N

Post autor: Paulina N » 08 sty 2010 10:32

Prawda jest taka, że PR nie ma nic wspólnego z pozycjonowniem strony, a i tak każdy po nowym update zaciska palce i liczy na jak najwyższy. Więc dla uspokojenia, walczyć o niego można choćby dla własnej satysfakcji. :)

sidor
Kontakt:

Post autor: sidor » 13 mar 2014 19:35

Ciekaw jestem jak teraz wygląda Twoje PR. Na przełomie 2013/14 było dużo zmian.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 27 kwie 2014 18:12

PR, to już historia i nie zauważyłam, żeby miało jakieś znaczenie. Interesuję się też tą sprawą. Co ciekawe biznesmamy.pl mają teraz PR 3, tak, że nie jest źle, choć zawsze może być lepiej. Co wpływa na to, gdzie w wyszukiwarce google, na którym miejscu się znajdziemy. Zależy jak konkurencyjna jest dana fraza, jaki tytuł artykułu mamy, nowe treści są też chętnie widziane, mogą to być np komentarze, linki prowadzące do strony czy artykułu, oraz nazwa domeny. To by były te elementy, które mają znaczenie. Jak spełnisz te wszystkie założenia perfekcyjnie możesz się spodziewać, że wskoczysz do pierwszej 10, tam ludzie zaglądają. Tylko czasami nie przedobrzyj, bo możesz dostać bana. Co google nie lubi, głupiego nadmiernego linkowania, które sztucznie wygląda. Tak, że jeżeli to robisz to z głową, nigdy za dużo. Sprawdza się tutaj stara prawda, co za dużo to niezdrowo.
Biznes forum

Mposyniak
Kontakt:

Post autor: Mposyniak » 23 maja 2014 14:04

teraz to mi dopiero gwoździa zabił ten post.... bo chyba w "dziedzinie" mojej frazy konkurencja jest bardzo duża i ciężko coś nowego wymyślić....
chyba dużo pracy przede mną

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozycjonowanie stron”