wniosek na dotację , woj,śląskie, proszę o radę

…czyli sposoby na dodatkowy zastrzyk gotówki.
rozwita6

wniosek na dotację , woj,śląskie, proszę o radę

Post autor: rozwita6 » 20 lut 2012 00:47

Mam wniosek do wypełnienia i sporo wątpliwości.Chcę dotację na usługi krawieckie,szycie firan i zasłon.zrobiłam też kurs florystyczny,co mogę kupić oprócz maszyn?,a stół prasowalniczy, żelazko,nożyczki .nici.a jakbym chciała sprzedaż przez internet to laptopa też mogę .i czy musi być wtedy handel w działalności?

Monika

Re: wniosek na dotację , woj,śląskie, proszę o radę

Post autor: Monika » 20 lut 2012 09:00

rozwita6 pisze:Mam wniosek do wypełnienia i sporo wątpliwości.Chcę dotację na usługi krawieckie,szycie firan i zasłon.zrobiłam też kurs florystyczny,co mogę kupić oprócz maszyn?,a stół prasowalniczy, żelazko,nożyczki .nici.a jakbym chciała sprzedaż przez internet to laptopa też mogę .i czy musi być wtedy handel w działalności?
Witaj,

po pierwsze proponuję zapoznać się z regulaminem Powiatowego Urzędu Pracy dotyczącego przyznawania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej - w nim zawarta powinna być informacja dotycząca wydatkowania środków.

Za dotację możesz kupić wszystko co jest Ci potrzebne do prowadzenia działalności(są pewne wykluczenia i ograniczenia - dlatego proponuję regulamin), więc jeśli potrzebujesz laptopa to możesz go kupić, natomiast we wniosku musisz dokładnie uzasadnić jego przeznaczenie. Tak samo z innym sprzętem. Jeżeli chodzi o zakup nici, materiałów, itp. - to proponuję ująć to w zakupie surowców i materiałów - tutaj z reguły jest ograniczenie do 30 % wartości dotacji, można też zakupić towar handlowy, jeżeli będzie podlegał dalszej odsprzedaży również w wysokości do 30 %.

Czy musisz wpisać nr PKD związany z handlem? - wydaje mi się, że to zalezy w jakiej formie będziesz sprzedawać, czy jako gotowe produkty, czy jako usługę?

W razie dalszych wątpliwości proszę pytać :)

Pozdrawiam
Monika

rozwita6

Post autor: rozwita6 » 20 lut 2012 16:09

Bardzo dziękuję za odzew i podpowiedż,co powinnam wpisać w profilu i zakresie działalności(główna i poboczna)czy wystarczy wpisać usługi krawieckie? a szycie firan też ma być w głównym czy pobocznym?Bo w PKD nie ma takiej nazwy,przynajmniej pani w urzędzie nie znalazła.A gdzie można znależć te symbole PKD?Szukam ale nie znalazłam,acha a przewidywany termin podjęcia działalności, to ile może potrwać?

Monika

Post autor: Monika » 21 lut 2012 10:29

rozwita6 pisze:Bardzo dziękuję za odzew i podpowiedż,co powinnam wpisać w profilu i zakresie działalności(główna i poboczna)czy wystarczy wpisać usługi krawieckie? a szycie firan też ma być w głównym czy pobocznym?Bo w PKD nie ma takiej nazwy,przynajmniej pani w urzędzie nie znalazła.A gdzie można znależć te symbole PKD?Szukam ale nie znalazłam,acha a przewidywany termin podjęcia działalności, to ile może potrwać?
Jeżeli szycie firan będzie na równi z pozostałymi usługami krawieckimi to wpisz w głównym. Rejestrując firmę możesz wpisać tyle nr PKD ile potrzebujesz, nie ma ograniczenia. Jest szeroki wybór nr PKD, lecz nie zawsze znajdziemy dokładnie taki, który odzwierciedla naszą działalność. Tutaj masz fajną stronę z klasyfikacją, bo znajdują się dokładne opisy co dane podklasy obejmują a co nie - http://www.klasyfikacje.gofin.pl/pkd/4,0.html. Proponuję przejrzeć dział 13 i 14, może 13.92.Z Produkcja gotowych wyrobów tekstylnych.

Co do terminu - z reguły Urzędy mają 30 dni na rozpatrzenie twojego wniosku od momentu złożenia kompletnego biznesplanu, lecz mają też możliwość przesunięcia tego terminu. Później podpisanie umowy Ty i poręczyciele, przelew i jak dobrze pamiętam masz 30 dni na rejestrację firmy (w regulaminie zapewne jest info na ten temat). Datę, którą musisz podać jest datą orientacyjną, więc myślę, że możesz założyć jakieś 2 miesiące od momentu złożenia dokumentów do PUP'u.

Powodzenia
Monika

rozwita6

Post autor: rozwita6 » 21 lut 2012 21:41

Dzięki Ci wielkie,bardzo mi pomogłaś ,ale nadal nie wiem ,czy w profilu wpisywać Usługi krawieckie i podać nr PKD ,czy też nazwa danego PKD czyliprodukcja gotowych wyrobów tekstylnych?

Monika

Post autor: Monika » 22 lut 2012 20:57

rozwita6 pisze:Dzięki Ci wielkie,bardzo mi pomogłaś ,ale nadal nie wiem ,czy w profilu wpisywać Usługi krawieckie i podać nr PKD ,czy też nazwa danego PKD czyliprodukcja gotowych wyrobów tekstylnych?
Nie wiem jak dokładnie wygląda twój wniosek. Te, które znamy wyglądają w ten sposób, że 1 pytanie jest o rodzaj i miejsce prowadzenia działalności i tutaj wpisujesz np. uslugi krawieckie; a następny punkt to pytanie o dokładny nr PKD.

Jeżeli nadal masz wątpliwości to wklej link do wniosku albo prześlij mi na maila to znacznie ułatwi spawę

Awatar użytkownika
Lila-Art08

Post autor: Lila-Art08 » 23 lut 2012 19:01

z mojego doświadczenia wynika że trzeba wpisywac jak najwięcej PKD. szycie firan, zasłon, zazdrostek, poscieli, obrusów itd-żeby potem nie trzeba było uzupełniac jeśli zdecydujesz sie na dodatkowe zajęcia. Jesli bedziesz miała jakies pytania to wal śmiało-sięgne do swojego wniosku. I jeszcze jedno-nie wiem czy to mi pomogło w otrzymaniu dotacji ale dołączyłam do wniosku fotki przykładowych realizacji. Mam nadzieję,ze dostaniesz dotację i ruszysz pełną parą;-)

rozwita6

Post autor: rozwita6 » 25 lut 2012 23:46

Dziewczyny ,serdeczne dzięki,każda podpowiedż jest na wagę złota,pani w urzędzie już mi sprawdziła wniosek ,zleciła kilka poprawek,teraz to już tylko mam problem z propozycjami ofert tego co w specyłikacji jest wyszczególnione,bo niektóre rzeczy mam wzięte z internetu,a co będzie jak do tego czasu już nie będzie tych przedmiotów ,muszę znaleść coś w tej samej cenie?To będzie masakra.

rozwita6

Post autor: rozwita6 » 15 kwie 2012 15:44

Wszystkim którzy mi pomogli bardzo dziękuję,pomoc była skuteczna ,gdyż otrzymałam dotację,teraz czekam na podpisanie umowy.

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 19 kwie 2012 13:13

Gratulacje!!
Ania

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak uzyskać dofinansowanie”