Dotacja z Urzędu Pracy

…czyli sposoby na dodatkowy zastrzyk gotówki.
Awatar użytkownika
serdelowa

Re: Dotacja z Urzędu Pracy

Post autor: serdelowa » 20 lip 2011 11:04

Dzięki Wam dziewczyny.
Póki co:
zrobiłam logo
zapłaciłam za domenę (na rok)
i cały czas myślę co zrobić dalej.

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 20 lip 2011 12:44

Czy rozpoczęłaś już działalność?
Jeśli tak to pora zrobić stronkę, poszukać dobrej sprawdzonej firmy, która się tym zajmuje i zacząć zbierać zamówienia :)
Ach, chciałabym być na Twoim miejscu, brakuje mi kaski na wdrażanie nowych pomysłów w firmie...
Ania

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 20 lip 2011 13:22

Jedna z biznesmam ma podobny biznes.
Ania

Awatar użytkownika
serdelowa

Post autor: serdelowa » 10 sie 2011 10:47

Hej, stronę już mam. zrobiłam sama - może nie jest rewelacyjna ale jakoś wygląda.
Mam pytanie do Was.
jak wpisac otrzymane dofinansowanie do Książki Przychodów i Rozchodów?
Jako pierwszą pozycję w Inne przychody? Kwota 15tys?
Kupiłam już trochę sprzętu - kwoty od 1400 do 2500zł. Wpisuje je w wydatki - bo to są urządzenia typu kosiarka, piła itp. jenda pozycja to laptop. I przyczepka samochodowa.

Pomóżcie dziewczyny.

oiomariuszoio

Post autor: oiomariuszoio » 27 sie 2011 15:13

mam gotowy wniosek ktory moze posluzyc jako wzor przy wypelnianiu
moge podeslac
pisac gg 12184514
mail marlusz@op.pl

frania

Post autor: frania » 14 kwie 2012 20:46

OliOliwa pisze:Alcia, u mnie można było wydać 30% na towar/materiały do produkcji
ja wydałam na:
laptopa
aparat fotograficzny
urządzenie wielofunkcyjne (drukarka,skaner,ksero,fax,telefon)
materiały do produkcji

trzeba jednak mieć uzasadnienie dla każdego z wydatków
warto więc mieć poszerzony profil
w moim wypadku: produkcja, handel (galeria internetowa), usługi (szkolenia)
mój projekt został zaakceptowany właśnie ze względu na wielowątkowość

IMO bardzo zwracają uwagę na to, żeby firma miała wiele ścieżek rozwojowych
trudniej dostać dotację, gdy się stawia na jeden profil
Z przyjemnością przeczytałam posty w tym temacie, często od osób, które dostały dotacje a więc znają temat w praktyce.

Chciałabym w przyszłym roku ubiegać się dotację z PUP. Podstawowym profilem działalności byłby sklep internetowy z RTV i AGD. Dodatkowymi profilami byłoby tworzenie stron www i naprawa komputerów.

Większość pieniędzy chciałabym przeznaczyć na towary (ale pewnie w UP nie dadzą więcej na zatowarowanie niż 50%). Mogę dać wkład własny do 3000-4000 zł (niestety tylko tyle zdołałam odłożyć) na wydatki tupu komputer, serwer, domenę.

Problem w tym, że nigdy nie miałam firmy i nie miałam sklepu, więc miałabym kilka pytań.

1. Czy dla UP będzie miało znaczenie jeżeli kupię towary w sklepie (sklep dobrej znajomej, sprzeda mi po kosztach), a nie w hurtowni?
2. Rozmawiałam już z wieloma znajomymi i rodziną i mam już zapewnienie od wielu osób, że będą ode mnie chciały coś kupić z tego na co zamierzam wziąć dotację. Myślę, że może być to moim atutem, tylko nie wiem jak to udokumentować przed UP? Sporządzić z tymi osobami jakieś przedwstępne umowy?
3. Zakładając, że 50% dostanę na towar, na co moglibyście polecić wydanie pozostały środków? Może na reklamę, biurko, krzesło, platformę sklepową (stronę www sklepu)?

Awatar użytkownika
Biznesmenka

Post autor: Biznesmenka » 15 lut 2013 15:30

Znajoma wpadła na pomysł, żeby założyć prywatne przedszkole, nawet podesłała mi link, żebym zobaczyła o co jej chodzi. No i rzeczywiście, pomysł fajny, ale zastanawiamy się, czy można na to dostać dofinansowanie - miałyście już z czymś takim do czynienia?

kreatynka

Post autor: kreatynka » 01 wrz 2013 12:02

Jeśli chodzi o dotacje na mieszkanie to jest teraz bardzo fajny program Mieszkanie dla młodych.

natalia.k

Post autor: natalia.k » 03 gru 2013 12:16

Ponoć o dotacje będzie coraz trudniej, przynajmniej te z UP. UE jest chyba jedynym rozwiązaniem, ale trzeba spełnić szereg wymogów i dotrzymywać terminów. Wszystko jest dosyć skomplikowane, na szczęście mnie pomogła księgowość, która zaznajomiła mnie z wszelkimi formami dotacji i sposobami starania się o nie. Życzę powodzenia wszystkim, którzy są na etapie składania wniosków! :)

kreatynka

Post autor: kreatynka » 06 gru 2013 00:29

Fotel za 5 tyś??? To chyba ze złota :D Ja fajne widziałam i to w dużo bardziej rozsądnych cenach. Co w tym Twoim fotelu jest takiego specjalnego?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak uzyskać dofinansowanie”