Dotacja z Urzędu Pracy

…czyli sposoby na dodatkowy zastrzyk gotówki.
jareckyxM8

Re: Dotacja z Urzędu Pracy

Post autor: jareckyxM8 » 30 sty 2014 23:10

Jak to wygląda z dotacjami z UP w tym roku? Bo w poprzednim usłyszałam, że jak nie jestem niepełnosprawna albo nie jestem matką wracającą z macierzyńskiego, to nici z dotacji :wallcrush:

Mariota

Post autor: Mariota » 07 lip 2014 15:20

Wiadomo nie od dziś ze na chwile obecna jest dość cieżko o dotacje z UP ale zapytaj jeszcze na Comperia, to moze Ci coś podpowiedzą. Musisz mieć bardzo dobry biznes plan i troche znajomości zeby dostać cos z UP.

kreatynka

Post autor: kreatynka » 14 lip 2014 13:36

Zapraszam na największe forum o kredytach - monetto.pl, gdzie poruszane są wszystkie kwestie związane z kredytami i pożyczkami. Profesjonalna porada oraz pomoc osobom zadłużonym. Sprawdźcie.

NoemiSui

Post autor: NoemiSui » 12 sie 2014 14:18

Dotacje są cały czas natomiast coraz mniej ich będzie w następnych latach, ale dotacje to nie jest jedyna możliwość sfinansowania fajnego pomysłu. Często brakuje nam na start potem biznes będzie się kręcił myślę, że można poszukać równie fajnych form wsparcia. Przykładem może być Platforma crowdfundingowa Wspieram.to, jeśli macie fajny pomysł potraficie do niego przekonać innych to możecie liczyć na to, że projekt zostanie sfinansowany. Ten rodzaj społecznego wspierania kreatywności w Polsce zyskuje na znaczeniu i kto wie, czy nie wyprze w najblizszym czasie takich rzeczy jak dotacje.

nales

Post autor: nales » 15 sie 2014 13:06

Jest połowa roku, więc budżet pewnie nie jest jeszcze do końca rozplanowany, ale za dwa miesiące może już być za późno, więc śpiesz się.

anja87

Post autor: anja87 » 23 wrz 2014 14:43

jesli chcecie to na comperia forum była ostatnio dyskusja na ten temat i eksperci wlasnie mowili jak zdobyc taka dotacje i jakie sa warunki :)

monique
Kontakt:

Post autor: monique » 21 lis 2014 12:56

Również bralismy ta dotację, jednak trzeb uważać na urzedniczki, raz że rzeczywiście nie są zbyt przyjazne dwa że podważają czesto zakup ew rzeczy.

Tzn nam odrzucono z listy kilka tak naprawde wymaganaych, tylko że wg urzędu nie były one konieczne.

Tzn dla przykładu było to stanowisko dla programisty z dwoma monitorami, tu nam odrzucono jeden monitor co jest strasznie śmieszne bo dwa to naprawdę minimum - ale Panie w UP końcu wiedzą lepiej :) .

No i kilka analogicznych rzeczy oraz, co wazne mimo ze na liscie było kilka mozliwosci zabezpieczenia finansowego - Panie wyraznie nam dały do zrozumienia że wyłącznie ZYRANT moze zabezpieczyc taka dotacje. I zadna inna forma dla nich nie przejdzie - takze trzeba sie dowiadywac na miejscu w UP czego szanowne Panie sobie zyczą.

johny
Kontakt:

Post autor: johny » 27 mar 2015 11:17

U mnie próba otrzymania dotacji z PUP na rozpoczęcie działalności gospodarczej zakończyła się fiaskiem. :( Przy samej rejestracji Pani powiedziała, że szanse są marne i zniechęcała. Chętnych kilkaset osób a kasy wystarczyło tylko dla kilku. Zapewne zwyciężyli krewni i znajomi królika. :)

HieronimDWed

Dotacja z Urzędu Pracy

Post autor: HieronimDWed » 27 mar 2015 14:02

czy istnieje możliwość dobrowolnego wyrejestrowania się z urzędu pracy, jeśli dana osoba nie podjęła zatrudnienia? Jeśli tak to czy można uczynić to listownie? Jakiej treści powinien być taki list? Dziękuję za odpowiedzi

juliepit

Post autor: juliepit » 14 kwie 2015 08:02

Czy biorąc dotację z Urzędu Pracy mogę otworzyć sklep/interes w innym mieście? Ile teraz wynosi dotacja, czy poszła w górę?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak uzyskać dofinansowanie”