Kredyt, debet, limit kredytowy??

…czyli sposoby na dodatkowy zastrzyk gotówki.
Awatar użytkownika
werkam29
Kontakt:

Kredyt, debet, limit kredytowy??

Post autor: werkam29 » 22 sty 2011 13:53

Witajcie biznesmamy :)

Proszę Was o radę, zastanawiam się nad dofinansowaniem firmy z zewnątrz, jak do tej pory nie korzystałam z żadnych kredytów, dotacji itd. Konto mam w mbanku. Czy korzystacie w swoich bankach z limitów kredytowych? Czy to się opłaca? Jakie formalności trzeba spełnić? Mbank dla mnie odpada, mają wysoką prowizję oraz opłatę za niewykorzystanie limitu. Wiem, że wiele firm korzysta z zewnętrznego finansowania firmy.
Będę bardzo wdzięczna za każdą poradę.

Pozdrawiam,

Werka

curly
Kontakt:

Re: Kredyt, debet, limit kredytowy??

Post autor: curly » 22 sty 2011 19:54

Można mieć otwartą linię kredytową w XX, w XY limit kredytowy na karcie kredytowej i debet na koncie firmowym w XYZ. W sumie razem to spora gotówka, uważam, że najlepiej uruchomić kilka takich produktów w różnych instytucjach i nie koniecznie z nich korzystać. W XX to jest ostatnie miejsce gdzie pójdę po gotówkę, bo to tradycyjny kredyt i jest to najdroższa pożyczka. W przypadku MP polecam "kredyty" z Programów Operacyjnych. Trochę zachodu. Można też z gminy i z instytucji wspierających przedsiębiorczość - tam jest poprostu taniej pożyczyć pieniądze.
Jeśli masz jakieś konkretne pomysły, potrzeby, wielkość kwoty, cel i możesz się z nami podzielić to z pewnością coś doradzimy.

Awatar użytkownika
tereferestudio

Post autor: tereferestudio » 03 cze 2011 13:33

werkam29 - mbank ma całkiem niezłą ofertę, a jak masz działalność jakiś czas to tym łatwiej - właśnie - jaki czas - bo to ma zasadnicze znaczenie. Im mniej zabezpieczeń tym wyższe koszty kredytu przeważnie. Ale to już chyba trzeba osobiście pospacerować z kompletem dokumentów po bankach.

Agnieszka Karpiel
Kontakt:

Post autor: Agnieszka Karpiel » 10 cze 2011 23:07

Dokumenty, które obowiązkowo trzeba mieć, to aktualne zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami do ZUS i US.
Piszę o tym, bo najczęściej na te zaświadczenia trzeba poczekać do 7-10 dni, a ważne są tylko przez miesiąc.

frebia
Kontakt:

Post autor: frebia » 12 cze 2011 17:52

ja w spółce (branża turystyczna) starałam się o dofinansowanie z UE. niestety kryteria, które były stawiane były bardzo trudne do spełnienia i w efekcie nic z tego nie wyszło. myślę jednak, że jeśli ktoś ma dużo czasu i wytrwałości to jest to szansa na rozwój firmy. ja nie mogłam czekać aż tyle bo biznes był sezonowy.

jeśli chodzi o limit kredytowy to korzystałam i chwaliłam sobie tą formę dofinansowania. dzięki niej miałam zachowaną płynność finansową. tylko, co wydaje mi się ważne, trzeba uważać z braniem dużej ilość gotówki z różnych miejsc, albo ja działam tak zachowawczo :) przyjęłam, że nie pożyczę łącznie więcej niż 2miesięczny dochód (w banku uruchomili linię o wiele większą, na 3miesięczny obrót). ja korzystałam z linii jako kredytowanie bieżącej działalności.

i jeśli chodzi o banki to szczerze polecam banki niekomercyjne. co prawda są pewne problemy, np. nie można niektórych rzeczy załatwić przez net tylko osobiście, ale za to można negocjować warunki udzielenia kredytu.

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 13 cze 2011 17:10

dziwne sformułowanie - co masz na myśli pisząc Banki niekomercyjne ?

Roszpunka

Post autor: Roszpunka » 24 lip 2011 17:55

To jest dobry pomysł. sama w ten sposób wspierałam swój biznes. mała rada
szukając oferty porównaj co mają do zaoferowania, licz się z ukrytymi kosztami kredytu- reklama pokazuje jedno akoszty dodatkowe mogą nas zjeść
I ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE zaoszczędzisz na kosztach obsługi klienta i administracji- czyli rozpatrywania wniosku - dzięki temu zawsze mniej zapłacisz:)
Powodzenia i sukcesów życzę:D

kreatynka

Post autor: kreatynka » 08 lut 2013 12:15

Jeżeli chcesz poszukać kredytu bez wychodzenia z domu to wypełnić możesz formularz.

adia

Post autor: adia » 29 mar 2013 14:54

Ja zawsze staram się unikać kredytów, aczkolwiek jeśli się pożycza z głową to czasem można zaciągnąć pożyczkę. W kwestii pożyczek indywidualnych to korzystne wydają mi się obecnie kredyty gotówkowe w DB. Przy zawieraniu kredytu po prostu trzeba się zastanowić w jakiej jestesmy sytuacji, czy mamy stabilną pracę itd. Wszystko jest dla ludzi, także kredyty :)

kreatynka

Post autor: kreatynka » 26 lis 2013 22:40

Trudno doradzić która pożyczka jest najkorzystniejsza - jedne firmy mają zerową prowizję przy pierwszej pożyczce, a inne np. niskie opłaty za przedłużenie spłaty. Ja osobiście wzięłam niedawno pożyczkę i jestem zadowolona.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak uzyskać dofinansowanie”