Biżuteria :)

SPAM i nachalna reklama adios!
Asia B.
Kontakt:

Biżuteria :)

Post autor: Asia B. » 23 kwie 2010 15:16

Zajmuję się wymyślaniem i tworzeniem biżuterii :)
Wiem, że jest to dość popularne zajęcie, ale mam nadzieję, że uda mi się jakoś zaistnieć. Na razie udało mi się otworzyć sklepik internetowy ze swoimi wyrobami, może spróbuję także swoich sił na allegro.
W trakcie budowy jest także moja stronka prezentująca wykonywaną przeze mnie biżuterię w "małym hurcie" - będzie to oferta dla osób prowadzących sklepy i galerie stacjonarne...

Awatar użytkownika
MagArt
Kontakt:

Re: Biżuteria :)

Post autor: MagArt » 05 kwie 2011 21:32

a ja jestem przed otwarciem sklepiku - może coś doradzisz jako bardziej kompetentna osoba? Głównie chodzi mi o księgowość, ZUS itp. Istotne czy sama się rozliczasz czy masz pomoc księgową?

Pisz...plisss

ps. też myślałam o zorganizowaniu "mini hurtu" z wisiorkami z sentencją...tj zawieszki + łańcuszki np w ilości 50 szt - ale obawiam się nieco braku odezwu...srebro 999 jest drogie a będzie droższe...jak uda mi się pewne projekty wykonać w 925 to wtedy będę się zastanawiać na poważnie - bo w sumie taki mini hurt to dobra sprawa

Asia B.
Kontakt:

Post autor: Asia B. » 06 kwie 2011 11:03

Jeśli chodzi o księgowe sprawy, to współpracuję z biurem księgowym - jest to niestety trochę kosztowne (ok. 150 zł/m-c), ale przynajmniej mam pewność, że wszystko jest zrobione na czas i tak jak należy, cieszę się, że nie muszę się przejmować tą całą dokumentacją (mimo, że jestem po ekonomii i może nawet wypadałoby, abym sama się tym zajęła ;) ) - osobiście wolę czas, który poświęciłabym na walkę z "papierami" przeznaczyć na działanie nieco bardziej twórcze ;).
Pomoc księgowa przydała mi się też bardzo, gdy urodziłam dziecko i nie miałam pojęcia jak wygląda sprawa zasiłku macierzyńskiego i wykonywania działalności w tym okresie (nie pracuję na etacie, mam tylko tę działalność).

A jeśli chodzi o sprzedaż "hurtową", to polecam :). U mnie sprzedaż tego rodzaju "ruszyła", kiedy weszłam na Allegro, a także ogłaszałam się na różnego typu portalach i forach biznesowych. Dobrze jest zyskać sobie kilku stałych klientów, bo wtedy przynajmniej można być spokojnym o opłaty...

Awatar użytkownika
MagArt
Kontakt:

Post autor: MagArt » 06 kwie 2011 18:34

a jakie ilości oferowałaś??

ja też myślę o księgowej...chyba nie dam rady wszystkiego ogarnąć - ja mam 2 małych dzieci ale będzie też opiekunka - inaczej już by generalnie nic nie wyszło...

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 07 kwie 2011 08:42

Magda Asia ma rację, ilości hurtowe to przede wszystkim oferta dla firm, tu zwróć szczególną uwagę na firmy eventowe i reklamowe. Może warto wziąć pod uwagę stałą współpracę z jakimiś agencjami reklamowymi?

Asia B.
Kontakt:

Post autor: Asia B. » 07 kwie 2011 10:37

Jeśli chodzi o ofertę hurtową, to przedstawiam swoim klientom dwie opcje:
jedna, to oferta, w której klient może sam wybierać wszystkie modele biżuterii (oczywiście ceny są dużo niższe niż w detalu) musi jedynie zrobić zakupy za odpowiednią kwotę minimalną;
w drugiej opcji proponuje klientom tzw. mix-y - ceny są jeszcze niższe, ale klient wybiera jedynie ilość zamawianej biżuterii i ewentualnie kolorystykę - o dziwo właśnie ta opcja cieszy się większym zainteresowaniem.

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 07 kwie 2011 12:09

A mnie jeszcze o coś innego chodziło: do galerii często zwracały się firmy eventowe (agencje reklamowe) chcące np. zamówić dużą ilość sztuk zakładek do książki albo zawieszek do telefonów.

Awatar użytkownika
MagArt
Kontakt:

Post autor: MagArt » 07 kwie 2011 21:03

dziewczyny ale gdzie szukać zainteresowanych - Asia możesz mi o coś podpowiedzieć??
Chciałabym teraz - zanim dokonam rejestracji firmy zrobić rozeznanie co by pod dodatcję coś wpisać - wiesz - jakiś pewnik zbytu...gdyby udało się taką współpracę nawiązać to byłoby git. Co prawda wisiorkami ze zdjęciem zainteresował się fotograf noworodków - ale to nie jest jeszcze pewnik stałej współpracy...mini hurt to jest gwarant...

Ale są ale :cry: - Ja aktualnie specjalizuję się w srebrze 999 - żeby mi się opłacało to małe zawieszki - np bransoletki na sznurkach musiałabym sprzedawać za minimum 20 zł + wartość dodatków - pytanie czy ktoś to kupi - myślę o stemplowanej biżu w 925 - ale tam już ograniczenia co do wzorów...Srebro 999 przed wypaleniem ma postać gliny i można w nim zrobić wszystko - każdy gadżet...ale ma swoją cenę...

jestem trochę przyblokowana teraz...szukam opiekunki to raz, czekam na decyzję z pracy to dwa i myślę o dotacji to trzy - czy to prawda, że dotację z UP trzeba wydać proporcjonalnie na konkretne "zakresy"?? Wiecie coś o tym?

Awatar użytkownika
MagArt
Kontakt:

Post autor: MagArt » 07 kwie 2011 21:07

Olenia - co do firm eventowych to mi się marzy, żeby kursy oferować dla firm - właśnie podczas imprez,itp - gdzie będzie można wykonać biżu z własnym napisem albo srebrny liść - bo to szybkie i efektowne...to byłoby fajne...uprawnienia instruktora już mam - ale bez firmy to sobie mogę...czekanie mnie dobija...

Awatar użytkownika
MagArt
Kontakt:

Post autor: MagArt » 07 kwie 2011 21:15

Asia - jak nie chcesz publicznie to napisz na pw :) - ile wzorów średnio oferujesz do hurtu - i jaka jest Twoja średnia cena za produkt? Ile sztuk trzeba zamówić?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentujcie swoje biznesy”