Biżuteria :)

SPAM i nachalna reklama adios!
Awatar użytkownika
Olenia

Re: Biżuteria :)

Post autor: Olenia » 07 kwie 2011 21:29

Magda ceną się absolutnie nie sugeruj, bo firmy są bogate, a i tak płacą ich klienci a oni i tak jeszcze zarabiają na tym :mrgreen: (przykład: 20 zł za broszkę kwiat z materiału i sporo tych broszek wzięli, nie pamiętam ile :oops: )

Co do ewentualnych deklaracji współpracy na potrzeby dotacji: śmiało pisz do firm, taka deklaracja tak naprawdę do niczego nie zobowiązuje, sama na prośbę kilku osób podpisywałam takie (teraz już nie mogę, bo nie mam firmy).

Zakupy z dotacji: w niektórych urzędach jest chyba jakoś to szczegółowo określone ile na co możesz wydać. Bywa, że np. na towar możesz tylko 15%, a gdzieniegdzie wcale. Na pewno nigdzie nie możesz wydać kasy na reklamę.

Asia B.
Kontakt:

Post autor: Asia B. » 07 kwie 2011 23:03

W hurcie sprzedaję najwięcej typowej "masówki" (kolczyki już od 0,99 zł/para, bransoletki po 2,00 itp. - oczywiście nie srebrne), ale dużo mam zapytań o biżuterię srebrną (niestety nie mam zbyt bogatej oferty hurtowej biżuterii srebrnej... na razie).

Biżuteria, którą Ty oferujesz (prześledziłam Twój blog :) )jest bardziej wyrafinowana i artystyczna i Ty pewnie znajdziesz zupełnie innego klienta... Ja współpracuję z właścicielami straganików, i sklepów z upominkami, Ty zapewne mogłabyś współpracować z niejednym sklepem jubilerskim.

Ogłoszenia o współpracę wpisywałam na różnego rodzaju forach (m.in. na BiznesForum - mam nadzieję, że mogę tu wpisać nazwę, jeśli nie, to proszę poprawcie mnie :) ) i portalach i był jakiś odzew - dużo zapytań o szczegółową ofertę i trochę konkretnych zamówień. Polecam także wybrać się do kilku potencjalnych punktów stacjonarnych i tam przedstawić ofertę (ja mam to szczęście, że mam męża "z żyłką" handlowca ;).

Awatar użytkownika
MagArt
Kontakt:

Post autor: MagArt » 08 kwie 2011 08:32

o to kijowo - liczyłam na to, że z UP zakupię dużo srebra...no nic - czekam też na odprawę z pracy - to będzie mój wkład własny (choć tak na prawdę to już dokonałam wszelkich inwestycji - mam wszystko oprócz pracowni...- a na to mnie jeszcze nie stać...) no i będę musiała jeszcze zakupić nieco narzędzi złotniczych...bo chcę ofertę hurtową przygotować w 925 albo w połączeniu obu tych metali - aby uzyskać przystępniejsze ceny...

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 08 kwie 2011 13:32

Spokojnie więc możesz starać się o dotację na narzędzia i wyposażenie pracowni :D .

Awatar użytkownika
MagArt
Kontakt:

Post autor: MagArt » 08 kwie 2011 17:00

Olenia - oby było mnie stać na pracownię - czy to nastąpi - zależy od tego czy moja koncepcja chwyci - teraz pracuję nad emaliowanymi bransoletkami...nieco odeszłam od personalizacji - wrócę po zakończeniu candy...No i myślę, że właśnie bransoletki chciałabym sprzedawać w mini hurcie - mam też pomysł pt "50 słów" - czyli zawieszki z różnymi słowami, w kilku językach - to byłby set 50 zawieszek, 20 łańcuszków typu kulki + 50 woreczków na biżu z moim logo.

Jak mi się uda dzisiaj wypolerować medaliony to porobię zdjęcia i wrzucę na bloga - zapraszam do oceny pomysłu...

Awatar użytkownika
Lila-Art08

Post autor: Lila-Art08 » 17 kwie 2011 17:40

MagArt-trzymam kciuki za pracownie-ja najlepiej wiem ze tego typu marzenia się spełniają;-)

Jagoda

Post autor: Jagoda » 19 kwie 2011 22:57

Kibicuję zwłaszcza pomysłowi "50 słów" :). Powodzenia!

kreatynka

Post autor: kreatynka » 05 gru 2012 18:59

Również trzymam kciuki :) Biżuteria to świeny pomysł na biznes :) W końcu nie tylko Swavorski'ego trzeba doceniać :)

Pastapasta

Post autor: Pastapasta » 28 kwie 2013 13:02

Ja nie jestem taka przekonana czy to "świetny" pomysł na biznes.
Wydaje mi się, że jak ktoś zna się na biżuterii, czy na jakiejkolwiek innej branży, to pewnie, warto wejść i spróbowac swoich sił, ale nie jestem pewna czy jak ktoś ma o bizuterii tyle pojęcia co ja (czyli że np biżuteria złota - jak tu z mojego lubianego sklepu: lipgold.pl, jest bardziej wartościowa od srebrnej), czytaj: podstawa totalna, no to nie wiem czy taka osoba powinna się brać za ten biznes...

Na wszystkim trzeba się znać.
A biżuterię to ja zdecydowanie bardziej wolę kupować :)

Kikaa

Post autor: Kikaa » 19 gru 2013 21:43

Życzę wszystkim tym, którzy decydują się na wyrób biżuterii powodzenia i dużo klientów :-)
A po materiały takie jak ćwieki, rzemyki, koraliki, narzędzia, opakowania, kryształki zapraszam do skarbnicy rękodzielników newcraft.eu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentujcie swoje biznesy”