Prowadzenie księgowości

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników.
Paloma

Re: Prowadzenie księgowości

Post autor: Paloma » 01 cze 2016 11:02

Abiah pisze:ja bym się nie podjęła... nawet w zwykłym picie człowiek pomyli...
Biuro WIOL zajmuje się rachunkowością również mojej firmy, muszę przyznać, że dobrze sie z nimi współpracuje

mamami

Post autor: mamami » 29 wrz 2017 11:06

Niestety teraz jest tyle papierologii, że ciężko to czasem samemu ogarnąć, szczególnie jak się nie jest oblatanym w temacie. Duzo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z księgowści online. Zawsze to jeden kłopot z głowy i ma się pewność, że wszystko będzie dobrze prowadzone.

basia123

Post autor: basia123 » 26 paź 2017 14:10

Szczerze mowiac przy takim natloku zajec i obowiazkow, jakie mam w firmie, nie wyobrazam sobie jeszcze siedziec w tych wszystkich papierach... U mnie najlepszym rozwiazaniem okazalo sie biuro rachunkowe. Wystarczy znalezc dobre i zaufane i ksiegowosc mojej firmy mnie nie dotyczy :)

Azamag

Post autor: Azamag » 19 lis 2017 19:17

Księgowość sami prowadzimy z mężem. Ostatnio pomyśleliśmy nad usprawnieniem tego całego procesu papierologi i zainwestowaliśmy w program InvoiceDigitizer. Ułatwia on nam wprowadzanie faktur i paragonów. Poprzez ich skanowanie system rozpoznaje z nich najważniejsze pola, w których są istotne dane handlowe i z automatu wprowadza je do systemu fakturowego. Dzięki temu dużo czasu zaoszczędziliśmy i zminimalizowaliśmy błędy przy wprowadzaniu do minimu.

Tymoteusz1

Post autor: Tymoteusz1 » 12 gru 2017 15:58

Pewnie, że można, tylko zajmuje to o wiele więcej czasu i energii. Mimo wszystko jeśli ten temat Was interesuje, to powinniście zajrzeć do artykułu rachunkowosc.warszawa.pl/ksiegowosc/ksiegowosc-sie-nauczyc. Z niego dowiecie się, od czego w ogóle zacząć prowadzenie samodzielnej księgowości. Bez takiego planu ciężko będzie Wam dojść do czegoś sensownego.

Kaś90

Post autor: Kaś90 » 21 gru 2017 12:46

Wiadomo, że zakładając własną firmę, nie musimy koniecznie znać się na wszystkich sprawach związanych z księgowościom oraz działem kadr i płac, dlatego według mnie sporym ryzykiem jest robienie tego na własną rękę. Może spróbuj skorzystać z takich usług jak outsourcing kadrowo płacowy, jednak według mnie to rozsądna opcja zlecić profesjonalistom zajęcie się czymś, co przecież w każdej firmie jest ogromnie ważne i musi być wykonywane bardzo solidnie.

jadwigaa87

Post autor: jadwigaa87 » 21 gru 2017 18:04

Do prowadzenie księgowości potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie, w przypadku firmy wystarczy na ogół takie do uproszczonej księgowości, do biura rachunkowego potrzebne będzie już bardziej zaawansowane, do pełnej księgowości, oraz wiele innych. Oprogramowanie od Sage będzie w sam raz - mają jedno z lepszych narzędzi do księgowości, bardzo rozbudowane, tu sage.com.pl/rozwiazania-dla-firm/biura-rachunkowe można pobrać demo.

majaa862

Post autor: majaa862 » 26 sty 2018 20:34

Na początku działalności, zwłaszcza w małej firmie nie ma potrzeby zlecania księgowości, można zająć się nią samodzielnie, ale potrzebny będzie odpowiedni program księgowy i do faktur. Narzędzia od wFirma będą w sam raz - mają dość przydatne funkcje, które ułatwiają pracę, choćby szybkiego generowania plików JPK.

k4sia

Post autor: k4sia » 17 lut 2018 15:47

Azamag pisze:
19 lis 2017 19:17
Księgowość sami prowadzimy z mężem. Ostatnio pomyśleliśmy nad usprawnieniem tego całego procesu papierologi i zainwestowaliśmy w program InvoiceDigitizer. Ułatwia on nam wprowadzanie faktur i paragonów. Poprzez ich skanowanie system rozpoznaje z nich najważniejsze pola, w których są istotne dane handlowe i z automatu wprowadza je do systemu fakturowego. Dzięki temu dużo czasu zaoszczędziliśmy i zminimalizowaliśmy błędy przy wprowadzaniu do minimu.
Macie własną firmę i ilość dokumentów pewnie nie jest aż tak duża. Pomyśl sobie jak to wygląda w biurze rachunkowym. U nas dokumenty księgowe kartonami czasami przywożą i proces ich wprowadzania zajmuje mnóstwo czasu. Dla biura rachunkowego takie rozwiązanie dałoby bardzo duży skok wzrostu szybkości wprowadzania danych. I tym samym dużą oszczędność czasu jaki nam schodzi na wprowadzanie takich dokumentów. To dość innowacyjne podejście do tematu księgowania dokumentów.

bella91

Post autor: bella91 » 23 lut 2018 17:07

Ja od jakiegoś czasu myslę o przeniesieniu firmy do Anglii. Znalazłam firmę, która pomaga w założeniu tam działalności i prowadzi księgowość.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Działalność gospodarcza, ZUS’y, VAT’y i podobne tematy”