prawnik i firma

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników.
magda4000

prawnik i firma

Post autor: magda4000 » 11 sty 2014 23:37

Chciałam się podzielić z wami moim ostatnim "odkryciem". Prowadzę działalność już od kilku lat i jak to w działaności zawsze się coś przydarzy i czasami trzeba latać po sądach czy pisać pozwy itd. O ile wcześniej dawałam sobie radę sama, to ostatnio miałam dość spory problem, w którym potrzebowałam pomocy prawnej. Trafiłam do firmy SDO. Pomogli mi załatwić sprawę do samego końca. Zaproponowali mi stałą współpracę. Początkowo się trochę zdziwiłam, bo raczej nie jestem dużą firmą, aby zatrudniać prawników. Okazało się, że mają różne metody współpracy i wcale nie trzeba nikogo zatrudniać. Wystarczy oprzeć się na systemie, gdzie piszę do niech tylko w sytuacjach jak mam problem i oni mi załatwiają sprawę oczywiście licząc sobie za godzinę, ale dzięki temu systemowi mam ich jakby zawsze "ku pomocy" :) Napisałam o tym, bo nawet wcześniej nie przeszło mi takie rozwiązanie przez myśl i pewnie wielu z was również:)

Awatar użytkownika
green

Re: prawnik i firma

Post autor: green » 11 lut 2014 13:54

Bardzo ciekawe rozwiązania proponują , ja na całe szczęście nie miałam większych problemów prawnych i współpracuje jedynie z dobrym doradcą podatkowym. Dal zainteresowanych polecam Kancelarie Podatkową mgr Marek Kłosowski.

gasiorek

Post autor: gasiorek » 23 mar 2014 08:53

Ja korzystałam z doradztwa upadłościowego a przy okazji w jednym miejscu znalazłam dobre biuro rachunkowe na Bielanach w Warszawie, blisko mnie. Teraz mam prawnika i księgową w jednym miejscu.

kreatynka

Post autor: kreatynka » 22 kwie 2014 14:42

Sprawdźcie biuro rachunkowe E-pok z Warszawy. Świadczą naprawdę dobre i profesjonalne usługi rachunkowości i księgowości.

aldonaxx

Post autor: aldonaxx » 13 maja 2014 16:10

Ja korzystałam z usług świetnego adwokata, który świadczy pomoc prawną na najwyższym poziomie. Cechuje się indywidualnym podejściem do Klienta- szybkością działania i dyskrecją.

Sunsin

Post autor: Sunsin » 16 maja 2014 09:32

W ostatnich latach coraz więcej firm korzysta z usług prawników, tak się dzieje, że im firma bardziej się rozrasta tym pomoc prawników jest coraz bardziej powszechna, a w takich wypadkach zdecydowanie lepiej zdać się na stałą współpracę aniżeli bawić się w korzystanie z ich usług za każdym razem. Po prostu opcja z wynajmowaniem za każdym razem wychodzi dużo drożej. Nie wiem jak jest w innych miastach mogę się wypowiadać ewentualnie w kwestii Poznania, tutaj dość dobrą renomę ma Kancelaria Rafała Saganowskiego. Wiadomo, że na rynku prawniczym jak i na każdym innym jest na tyle duża konkurencja, że większość firm działa bardziej na bazie polecenia, aniżeli na innej.
Ewentualnie jak ktoś by chciał się zapoznać to tutaj bezpośredni link sangowski.com, w każdym razie działają również w innych tematach odszkodowania to ich bardzo mocna strona tak tutaj nawiązanie bardziej do osób fizycznych.

Awatar użytkownika
Oluchna

Post autor: Oluchna » 07 cze 2014 11:25

Wczoraj na jednym forum przeczytałam interesujący wątek, w którym właścicielka firmy zastanawiała się, jak ma zwolnić pracownika, który jej zdaniem nie nadawał się do pracy. Pomijam fakt, że szczegóły jej opisu były mocno dyskusyjne i nie wiadomo, gdzie leżała prawda. Pomyślałam wtedy, jak istotna jest znajomość prawa pracy, w szczególności przepisów dotyczących zwolnień. Oczywiste jest bowiem, że często ta wiedza jest na niskim poziomie tak u pracodawców (przypadek ww. pani), jak i u pracowników. Warto więc się na tym polu "bezboleśnie" dokształcać. Pracując czy dając pracę podstawy trzeba po prostu znać, żeby później nie narażać się na nieprzyjemności, których z łatwością można było uniknąć.

andrzrymarz
Kontakt:

Post autor: andrzrymarz » 15 cze 2014 11:43

Właśnie to jest paradoks polskiego biznesu, że zamiast robić pieniądze trzeba się użerać z nieuczciwymi kontrahentami. A prawo jak się okazuje nie jest w stanie skutecznie ścigać dłużników.

NoemiSui

Post autor: NoemiSui » 28 cze 2014 21:21

No niestety muszę się zgodzić z andrzymarz, najgorsze w tym wszystkim jest jeszcze to, że jak człowiek chce ścigać dłuznika to Polskie prawo tak jakby stało po jego stronie, może ogłaszać upadłości jakieś dziwne, może kombinować, że ściągnięcie długu wcale nie jest takie proste. Powoduje to, że uczciwy przedsiębiorca ma tylko problem. Kiedyś miałam taką przykrą sprawę z jedną firmą ze Śląska. O ile dobrze pamiętam to korzystałam z usług kancelarii Tomanek na szczęście udało się odzyskać pieniądze, chociaż nie powiem ile mnie to kosztowało nerwów. W każdym razie dobrze mieć zaplecze prawnicze w każdym miejscu gdzie prowadzi się biznes. Nie mówię, że na stałe, ale chociaż jakieś konakty, żeby można było szybko interweniować.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2014 20:02 przez NoemiSui, łącznie zmieniany 1 raz.

darooo

Post autor: darooo » 04 lip 2014 00:02

Najlepsze rozwiązanie dla małej firmy? To chyba abonament na usługi prawnicze z linią windykacyjną. Takie pakiety w atrakcyjnych cenach oferuje np. Koksztys. Na ich stronie e-koksztys.pl będzie więcej szczegółów, ale myślę, że najbardziej spodoba Ci się ten abonament za 99 zł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Działalność gospodarcza, ZUS’y, VAT’y i podobne tematy”