oszczędzanie w firmie

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników.
sylwia4012

Re: oszczędznie w firmie

Post autor: sylwia4012 » 25 mar 2015 19:59

Oszczędności szukamy na każdym kroku, ale warto to robić rozsądnie. Zbytnia przesada nie popłaci. Fajnym sposobem może być odpowiedni wybór OC/AC, głównie w firmach transportowych. Można skorzystać z porównywarki, kupić korzystną dla nas polisę bezpośrednio i w ten sposób zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.

rutkowskamonika

Post autor: rutkowskamonika » 02 kwie 2015 03:43

Zanim pojedziemy do klientów, dla każdego drukujemy specjalne oferty. Musimy to robić na drukarce, bo oferty są indywidualne. Mieliśmy starą drukarkę, która się psuła. marnowaliśmy sporo papieru i tuszu. Teraz mamy wydzierżawioną dużą maszynę wielofunkcyjną, której na pewno nie kupilibyśmy dla siebie, mamy maszynę z zapewnieniem serwisu. Mamy spore oszczędności czasu, papieru i tuszu.

arlett

Post autor: arlett » 24 maja 2015 10:38

Jeśli ktoś ma dużą firmę a w niej samochody służbowe to warto pomyśleć w założeniu lokalizatorów gps. Monitoring pojazdów może pomóc w obniżeniu kosztów paliwa. Ktoś z was ma go w swojej firmie? Ja od niedawna mam tryz auta i się zastanawiam czy to nie czas na to by zainwestować w lokalizatory. Jak myślicie?

Szymonka

Post autor: Szymonka » 08 wrz 2015 19:58

Akurat monitoring pojazdów jest bardzo dobrym pomysłem. Nie wiele osób o tym wie, ale coś takiego bardzo pomaga ograniczyć koszty w firmie. Po za tym , zawsze możesz sprawdzić co w danej chwili robią pracownicy. Gdzie pojechali i czy na Twój koszt nie załatwiają prywatnych spraw.

Trynkiewiczowa
Kontakt:

Post autor: Trynkiewiczowa » 01 lut 2016 10:29

Nie kupuje niepotrzebnych rzeczy do filmy. Daje pracownikom premie dzięki którym wydajniej pracują i opłaca mi się to :)

dynamical

Post autor: dynamical » 03 lut 2016 10:26

Zainwestuj w specjalne oprogramowanie, które skróci czas wykonywania pracy i usprawni wszystkie czynności biurowe. Dobrze dopasować to do konkretnej branży. Przykładowo mój znajomy, który prowadzi firmę transportową zainwestował w program dla transportu. Dzięki temu wszystkie czynności idą mu znacznie szybciej. Bez problemu wystawia faktury, ale również zarządza flotą. Dzieki temu nie musiał zatrudniać kolejnego pracownika do obslugi administracji, bo wszystko idzie mu znacznie szybciej.

cocochanel

Post autor: cocochanel » 10 cze 2016 20:59

Na pewno sa sposoby, by zaoszczedzic, ale mysle, ze nie powinno odbywac sie to kosztem pracownikow- niedocenieni ciezko pracujacy moga po prostu podziekowac za wspolprace i pocztą pantoflową rozejdzie sie, ze jestes kiepskim pracodawcą. No i nie powinno tez sie oszczedzac kosztem klientow- masz restauracje= uzywaj dobrych produktow, masz salon kosmetyczny= uzywaj porzadnych kosmetykow. W kwestii oszczednosci na pewno mi udalo sie okazyjnie kupic zestaw kamer do monitoringu i tutaj niska cena nie jest efektem slabej jakosci.

nesnes

Post autor: nesnes » 28 wrz 2017 15:09

Oszczędności w firmie dają długo terminowe umowy na zakup paliwa, art. biurowych, chemii itd.

ress

Post autor: ress » 27 paź 2017 15:24

Fajnie, że powstał taki temat, bo można zaciągnąć trochę inspiracji. ;) Ze swojej strony mogę dodać, że wszystko jest dla ludzi, ale należy wszystko robić z głową. ;)

k4sia

Re: oszczędzanie w firmie

Post autor: k4sia » 07 lut 2018 20:34

Jako oszczędność można wprowadzić np. nowoczesne oprogramowania, które bardziej organizują pracę, zwiększają produktywność itd. U nas wprowadzono przykładowo slacka do komunikacji i częściowo jako obieg informacji w firmie. W księgowości jest InvoiceDigitizer, który skanuje faktury i automatycznie wprowadza je do systemu FK. Zysk taki, że kiedyś studentka wprowadzała takie dane w gorącym okresie (na umowę) a teraz robią się same. Większa produktywność to większe oszczędności.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Działalność gospodarcza, ZUS’y, VAT’y i podobne tematy”