Emerytura

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników.
Awatar użytkownika
Anna84

Emerytura

Post autor: Anna84 » 13 paź 2014 12:06

Jestem ciekawa czy znajdują się na tym forum osoby, które oszczędzają na swoją emeryturę? Ja mówiąc szczerze dopiero od niedawna zdecydowałam się na ten krok. Owszem, wcześniej oszczędzałam, ale raczej drobne sumy i przeważnie te oszczędności jakoś się rozpływały - wiadomo jak to jest. A od jakiegoś roku prowadzę indywidualne konto emerytalne, na które miesięcznie staram się wpłacać po 300-400 złotych. W moim przypadku jest to konto w BPH. Co sądzicie o takiej formie oszczędzania na emeryturę? Czy korzystacie z IKE? ;)

mamazosi

Re: Emerytura

Post autor: mamazosi » 18 gru 2014 12:19

Ja póki co nie oszczędzam i w sumie nie wiem czy będę to robiła, póki co nie widzę w tym sensu, no bo żyję tu i teraz i nie wiem co będzie za kilkadziesiąt lat. Ostatnio czytałam też fajny motywujący poradnik. Dobrze, że jeszcze pojawiają się takie względnie optymistyczne teksty, zawsze to człowiekowi lżej.

mamaKama

Post autor: mamaKama » 22 sty 2015 15:15

jestem zwolenniczką oszczędzania, może nie aż na emeryturę, ale na nagłe sytuacje, jak naprawa samochodu, remont. Zbieramy też pieniążki na osobnym koncie na naukę córeczki, wyprawkę szkolną itp., co miesiąc wpłacamy po 50-100 zł.

Mariota

Post autor: Mariota » 26 lut 2015 17:53

Teraz niestety jest tak, ze nawet na emeryturze trzeba sobie dorobić. Sadze że praca jako agent ubezpieczeniowy jest bardzo dobra. Widziałam chyba nawet ogłoszenie na ten temat. Smutne to troche że sa takie czasy że na emeryturze trzeba dorabiać ale nic z tym nie zrobimy.

marylaa

Post autor: marylaa » 28 mar 2015 14:02

A same jakoś inwestujecie na emeryturę? nie wiem czy .mennica skarbowa to dobra lokata?w ogóle opłaca się inwestować w surowce?

domekback1

Post autor: domekback1 » 02 lip 2015 13:15

Na własną emeryturę warto odkładać samodzielnie dodatkowe pieniądze. Ponieważ emerytury w przyszłości mogą być niskie i nie wystarczyć na utrzymanie. Można pomyśleć o założeniu specjalnego funduszu na ten cel i regularnie co miesiąc wpłacać tam pieniądze.

Trynkiewiczowa
Kontakt:

Post autor: Trynkiewiczowa » 01 lut 2016 10:30

Boje się swojej emerytury. Co miesiąc oddaje 2 tyś na podatek i składki, a wydaje mi się, że będę miała maksymalnie 1000zł emerytury.

Karolcia89

Post autor: Karolcia89 » 15 mar 2016 09:13

Moja droga z tego co widzę nie jesteś pierwszą osobą która ma taki problem. Na składki emerytalne odkładane są tysiące a w efekcie mamy tak niską emeryturę. No to ja się pytam gdzie są te pieniądze ? Przecież coś się musi z nimi dziać. Dlatego myślę że warto byłoby pomyśleć nad jakimś funduszem emerytalnym znamy inaczej jako III filar. Dlatego warto nad tym poważnie się zastanowić. Co o tym sądzicie ? Czekam na Wasze opinie w tej sprawie :)

samba45

Post autor: samba45 » 02 wrz 2016 22:53

IKE i systematyczne odkładanie środków to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie, tym bardziej jeśli chce się zachować dotychczasowy poziom życia również na emeryturze. Są fajne kalkulatory, można z ich pomocą obliczyć sobie ile może wynosić przyszła emerytura.

Dermatolog33

Post autor: Dermatolog33 » 30 lis 2016 19:34

Ta ja też się boje emerytury, którą otrzymam od Państwa. Właściwie to już dawno zrezygnowałabym z płacenia składek na rzecz ikze w PKO. Bo tak to płace tu i tu, a nie mam pewności, że zus mi będzie płacił rozsądną miesięczną pensje na starość. Zaś płacąc składki w PKO, sama mogę sobie kontrolować ile będę miała pieniędzy po 67 roku życia i ile mi miesięcznie będzie przeznaczone wybierać średnio.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Działalność gospodarcza, ZUS’y, VAT’y i podobne tematy”