Sprzedaż za granicę - pomocy!

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników.
Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Sprzedaż za granicę - pomocy!

Post autor: margotvb » 12 mar 2009 20:40

Jak to jest?
Dla ryczałtowca i dla vatowca?
Czy można wysłać przedmiot za granicę? Mam zapytanie od klientki z Malty, Polki, jej mąż jest obcokrajowcem. Na Allegro jest opcja "wysyłka za granicę". Wobec tego czy klient na fakturze/rachunku może być obcokrajowcem czy to trzeba zrobić przez Polaka?

molówa
Kontakt:

Re: Sprzedaż za granicę - pomocy!

Post autor: molówa » 13 mar 2009 08:24

margot ja ci powiem jak ja kupuje za granicę. jeżeli chce fakturę to żądają ode mnie mojego nipu (lub tez soatawiaja puste miejsce bo im sustem nie przyjmuje mojej długości nipu ;) ) a do paragonu nie potrzebujesz nic. a z polskiej strony to wydaje mi sie ,że to po prostu sprzedajesz i tyle faktura jest faktura a ciebie nie obchodzą przepisy w kraju do którego sprzedałaś.
Ale gdzieś tu widziała link do forum księgowych więc może tam ci podadzą szczegóły

molówa
Kontakt:

Post autor: molówa » 13 mar 2009 08:25

a tak właściwie dlaczego nie sprzedajecie na uk ebay? tutaj rękodzieło jest w cenie! a do tego łatwiejsza obsługa niż allegro ;)

Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Post autor: margotvb » 13 mar 2009 08:45

W moim przypadku - CHYBA nie mogę.... szukam kompetentnej odpowiedzi... Niewiedza :)
Ostatnio zmieniony 13 mar 2009 18:50 przez margotvb, łącznie zmieniany 1 raz.

molówa
Kontakt:

Post autor: molówa » 13 mar 2009 13:32

ale tak logicznie (bo realnie to też nie wiem) to jeżeli twój klient nie wymaga faktury vatowskiej to dlaczego nie możesz sprzedawać za granicę na paragon? Sprzedaz jest sprzedaz a paragon jest paragon. tak ja sobie myślę tylko nie wiem czy polscy urzędnicy myslą tak samo :lol:

Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Post autor: margotvb » 13 mar 2009 15:04

No właśnie... wystawiam rachunek imienny, pisany ręcznie, urzędnik ma wgląd w razie kontroli. I pewnie to jest tak, jak z tymi innymi urzędnikami, np. z Sanepidu. Jedna pani się zgadza, przychodzi druga i każe zmienić...

molówa
Kontakt:

Post autor: molówa » 13 mar 2009 15:43

ja cię margot rozumiem, oj jak ja cię rozumiem. Ja mam ciągle jakieś "żarty" ze strony urzedów :shock: A to nie taki numer a to nie może byc paragon a to faktura nie moze być a to nie ma takiej firmy.... ciagle coś. i poiwm wam, że ja się nie dziwię, że średnie i małe firmy nie chcą z Polską współpracować, bo to naprawde trzeba mieć zacięcie, żeby przez to przebrnąc.
W każdym bądz razie powodzenia

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 13 mar 2009 16:37

margotvb pisze:Jak to jest?
Dla ryczałtowca i dla vatowca?
Czy można wysłać przedmiot za granicę? Mam zapytanie od klientki z Malty, Polki, jej mąż jest obcokrajowcem. Na Allegro jest opcja "wysyłka za granicę". Wobec tego czy klient na fakturze/rachunku może być obcokrajowcem czy to trzeba zrobić przez Polaka?

Margotvb, a Ty nie jesteś vatowcem sprzedając biżu :?: :shock:
Ania

Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Post autor: margotvb » 13 mar 2009 18:52

Poszukam na forum tego linka do forum księgowych.... DLACZEGO JEDNI KSIĘGOWI MÓWIĄ TAK A INNI ZUPEŁNIE INACZEJ????

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 14 mar 2009 15:02

molówa pisze:a tak właściwie dlaczego nie sprzedajecie na uk ebay? tutaj rękodzieło jest w cenie! a do tego łatwiejsza obsługa niż allegro ;)

Ja przymierzam się do sprzedaży za grancą. Mam konto na ebay-u już dłuższy czas ale nie bardzo wiem jak to ugryźć...
Czy mając konto na polskim ebayu mogę sprzedawać np. na uk ebay :?:
Ania

ODPOWIEDZ

Wróć do „Działalność gospodarcza, ZUS’y, VAT’y i podobne tematy”