Sprzedaż za granicę - pomocy!

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników.
Awatar użytkownika
r0sie

Re: Sprzedaż za granicę - pomocy!

Post autor: r0sie » 14 mar 2009 15:04

margotvb pisze:Jak to jest?
Dla ryczałtowca i dla vatowca?
Czy można wysłać przedmiot za granicę? Mam zapytanie od klientki z Malty, Polki, jej mąż jest obcokrajowcem. Na Allegro jest opcja "wysyłka za granicę". Wobec tego czy klient na fakturze/rachunku może być obcokrajowcem czy to trzeba zrobić przez Polaka?

Myślę, że tutaj problemem nie jest to czy kupujący jest obcokrajowcem czy nie. Przecież i w Polsce może Ci się trafić klient obcokrajowiec, prawda?
Ania

Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Post autor: margotvb » 14 mar 2009 20:35

r0sie pisze:
molówa pisze:a tak właściwie dlaczego nie sprzedajecie na uk ebay? tutaj rękodzieło jest w cenie! a do tego łatwiejsza obsługa niż allegro ;)

Ja przymierzam się do sprzedaży za grancą. Mam konto na ebay-u już dłuższy czas ale nie bardzo wiem jak to ugryźć...
Czy mając konto na polskim ebayu mogę sprzedawać np. na uk ebay :?:
No pewnie nie.... Myślę - ale tylko myślę, że powinniśmy mieć Pay pala albo coś, co przekształca euro na złotówki :lol: :mrgreen: Ale ja się znam.... I podejrzewam, że kartę kredytową :(

Capricorn

Post autor: Capricorn » 14 mar 2009 23:01

ja dość często kupuję za granicą, w najprzeróżniejszych krajach - np. bieliznę dla siebie i ubrania dla dzieci w GB, akcesoria fotograficzne w Hong Kongu, USA, i wielu innych. Płacę paypalem zawsze przy pomocy karty kredytowej.

Od strony sprzedawcy - pewnie trzeba by mieć mozliwość przyjmowania wpłat z karty kredytowej. Ale zgaduję tylko.

Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Post autor: margotvb » 15 mar 2009 07:28

No widzisz, ja nie mam karty kredytowej... Muszę temat zagłębić i tyle.

molówa
Kontakt:

Post autor: molówa » 15 mar 2009 08:18

margot ale możesz przyjmować płatności na paypal bez karty kredytowej. ja mam paypal podłączony do konta firmowego, moge płacic i przyjmować płatności.

Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Post autor: margotvb » 15 mar 2009 08:33

Nooo, to super! Tylko jeszcze dowiem się jak z rozliczaniem podatku... na pewno inaczej się liczy... Może też wiesz...?
Dzięki!

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 15 mar 2009 21:57

molówa pisze:margot ale możesz przyjmować płatności na paypal bez karty kredytowej. ja mam paypal podłączony do konta firmowego, moge płacic i przyjmować płatności.

malówa jak to jest z tym e-bay-em? widzę, że zorientowana kobietka jesteś
mając jedno konto mogę sprzedawać na cały świat, prawda? :)
Ania

molówa
Kontakt:

Post autor: molówa » 16 mar 2009 08:37

tak możesz zrobić sobie opcje, że sprzedajesz na cały świat. wtedy płatności przyjmujesz na jedno konto niezależnie od waluty jaką ci ktoś płaci paypal przelicza wszystko na walute twojego konta. Tylko trzeba pamietać, że każdy kraj ma swojego ebaya ;) i moim zdanie więcej sprzedaż w uk jak wystawisz na ebayu uk. Musisz sobie po prostu przeliczyć koszty wysyłki.

Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Post autor: margotvb » 16 mar 2009 11:44

molówa pisze:tak możesz zrobić sobie opcje, że sprzedajesz na cały świat. wtedy płatności przyjmujesz na jedno konto niezależnie od waluty jaką ci ktoś płaci paypal przelicza wszystko na walute twojego konta...
Też tak myślę, bo ebay angielski nie pokazuje polskich ofert, ale jak ktoś wejdzie na polski, to ma, z tym, że to zrobi może tylko 0,1%... A koszty i tak płaci obcokrajowiec, tylko czy my inaczej płacimy podatek?

Awatar użytkownika
Szaszka
Kontakt:

Post autor: Szaszka » 16 lis 2009 14:37

Wznowię temat - bo dalej nie rozumiem :cry: Czy nie będąc vatowcem, jestem na KPiR zasady ogólne, mozna sprzedawac klientom prywatnym za granicę?
Jak to jest z tym PayPal'em? Założyłam to konto, ale nie umiem rozkminić co dalej. Muszę dołożyć te przyciski do kazdego przedmiotu, ktory sprzedaję??!! do 170 produktów z osobna??? Bo tam jest do wypełnienia nazwa towaru i cena. Mam nadzieję, że tylko czegos nie rozumiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Działalność gospodarcza, ZUS’y, VAT’y i podobne tematy”