Sprzedaż za granicę - pomocy!

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników.
Awatar użytkownika
r0sie

Re: Sprzedaż za granicę - pomocy!

Post autor: r0sie » 26 maja 2010 10:25

A jak sprawa się ma ze sprzedażą na świat, poza UE. Co z cłami itp.?
Czy mnie jako osobę sprzedającą powinno w ogóle obchodzić czy to juz problem kupującego?
.. że tak wrócę do tematu.. :)
Ania

Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Post autor: margotvb » 26 maja 2010 10:47

No więc dowiedziałam się co nieco. Powinnam wystąpić o przyznanie nip-u europejskiego. I wtedy dopiero mogę iść do skarbówki zmieniać inne rzeczy. Ale najpierw nip - w gminie pewnie.

Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Post autor: margotvb » 26 maja 2010 10:49

W "międzyczasie" próbowałam rozgryźć e-bay'a - i naszych ofert nie widzą. Nie wiem, co dalej - jak się zalogować na zachodnich i jak to jest płatne...

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 26 maja 2010 10:56

margotvb pisze:No więc dowiedziałam się co nieco. Powinnam wystąpić o przyznanie nip-u europejskiego. I wtedy dopiero mogę iść do skarbówki zmieniać inne rzeczy. Ale najpierw nip - w gminie pewnie.

Ja dowiedziałam się o tym, że aby sprzedawać za granicą to nie trzeba wcale mieć nip-u eu.
Jeśli sprzedaż jest tylko dla osób prywatnych to ten nip nie jest potrzebny. Przy sprzedaży dla firm już go trzeba mieć.
Ania

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 26 maja 2010 10:59

margotvb pisze:W "międzyczasie" próbowałam rozgryźć e-bay'a - i naszych ofert nie widzą. Nie wiem, co dalej - jak się zalogować na zachodnich i jak to jest płatne...

Nie wiem jak ze sprzedażą na ebay-u, ja na razie kupowałam.
W każdym razie jak malówa pisała już wcześniej aby sprzedawać na ebayu np. w uk trzeba tam po prostu wystawic oferty sprzedazy czy nie na ebay.pl tylko ebay.co.uk trzeba miec aukcje
Ania

molówa
Kontakt:

Post autor: molówa » 27 maja 2010 08:08

Dziewczyny, znalazłam poradnik na angielskim ebayu, tam jest wszystko opisane

Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Post autor: margotvb » 27 maja 2010 14:45

PEwnie za wystawienie biorą dużą kasę :((((

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 01 cze 2010 16:33

Kobietki kofane!
Sprzedawać możecie komu chcecie i gdzie chcecie :) Waszym nabywcą może być osoba fizyczna lub podmiot gospodarczy. Nie ważne czy z EU czy nie. Jeśli jesteście VATowcem i nie macie kasy fiskalnej wystawiacie każdorazowo fakturę VAT lub robicie "dzienne zestawienie sprzedaży nieudokumentowanej" ale ta opcja może stanowić tylko mały promil Waszych obrotów. Gorzej jest natomiast ze sprzedażą bez VATu. Z zerowym VATem sprzedać możecie podmiotowi gospodarczemu do dalszej odsprzedaży jeśli prześle wam swój dokument NIP lub istnieje w systemie VIES.
Myślę, że pytasz o sprzedaż detaliczną - tu żadnych ograniczeń ale wystawiając frę VAT posługiwać się musisz oprócz adresu również nr id czyli NIPem. O interpretację możesz również prosić swój US - jak księgowo dokumentować fakt sprzedaży detalicznej za granicę? Jeśli ni ejesteś VATowcem to już ich (czyt.US) nic nie interesuje. Wystawiasz rachunek uproszczony w kwocie brutto i to wsio.

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 13 sie 2010 00:29

r0sie pisze:A jak sprawa się ma ze sprzedażą na świat, poza UE. Co z cłami itp.?
Czy mnie jako osobę sprzedającą powinno w ogóle obchodzić czy to juz problem kupującego?
.. że tak wrócę do tematu.. :)
To ja też wrócę
powinno cię interesować ponieważ są cła wywozowe czyli eksportowe i przywozowe - importowe. Przy transakcjach z podmiotami ustala się każdorazowo po czyjej stronie jest obowiązek zapłaty ceł i innych kosztów, najczęściej oznacza się to symbolami Incoterms http://pl.wikipedia.org/wiki/Incoterms
Handlując z osobą prywatną zwyczajowo płacisz najczęściej opłaty w swoim kraju wliczając je w cenę (lub podwyższając cenę dla danego klienta) a on płaci w swoim
Pamiętaj, że przy małych transakcjach i zakupach na potrzeby własne w wielu krajach nie ma ceł (często podane są limity wartości)

gemma1993

Post autor: gemma1993 » 24 lut 2014 12:54

Witam
Ostatnio rozpocząłem staranie o pozyskiwanie klientów dla mojego sklepu z ziołami za granicami naszego kraju postanowiłam wykonać stronę w obcych językach i promować ja na zagranicznych stronach www i forach bardzo pomocne dla mnie okazało się biuro tłumaczeń, gdyż bardzo pomogło mi w tego typu promocji. Teraz otrzymuje średnio 2-3 zamówienia tygodniowo z zagranicy ale liczę że docelowa ta liczba wzrośnie
pozdrawiam !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Działalność gospodarcza, ZUS’y, VAT’y i podobne tematy”