księgowość w początkującej firmie

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników.
mikruska

księgowość w początkującej firmie

Post autor: mikruska » 18 mar 2015 16:19

komu powierzyć księgowość jeśli firma dopiero staruje??

biedroska

Re: księgowość w początkującej firmie

Post autor: biedroska » 23 mar 2015 13:06

Izi :) nam prowadzi księgowość od kilku miesięcy i wszystko działa bardzo sprawnie. :)

Pantofelka

Post autor: Pantofelka » 24 mar 2015 09:20

ja mam biuro rachunkowe w swojej miejscowości.

agrafka13

Post autor: agrafka13 » 25 mar 2015 10:24

A próbowałaś korzystać z programu http://infotelecom.pl/k/m/p/kadryplace dużo moich znajomych go używa w swoich firmach. Wiem że oblicza godziny, nadgodziny, wypłaty podatki więc powinien być pomocny w prowadzeniu księgowości. Można pobrać wersję demo i po testować. Zanim zlecisz zewnętrznej firmie to spróbuj sama bo na początku nie wymaga to wiele wysiłku a bez sensu komuś płacić.

zuzia.gola

Post autor: zuzia.gola » 30 mar 2015 12:11

Ja czytałam ostatnio dużo na temat biura rachunowego " Twój Księgowy" z Kalisza. Na rynku są już 15 lat i podchodzą indywidualnie do klientów za dobrą cenę. Nasze biuro od stycznia 2015r. wprowadziło do wymiany informacji z klientem platformę Mój Ksiegowy24. Współtworzymy ta platformę od strony księgowej razem z firmą DGCS.
Platforma posiada bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i zostanie udostępniana klientom Centrum Rachunkowego Twój Księgowy GRATIS!
Pierwszoplanową korzyścią dla naszych klientów będzie nowoczesna, ulepszona, opcja FAKTUROWANIA , z nową szatą graficzną.
Kolejnym elementem nowoczesnej platformy, są aktualne i archiwalne informacje finansowe firmy. Po zalogowaniu klient może sprawdzić stan kosztów, przychodów, wynik swojej firmy w poszczególnych miesiącach oraz rozliczenie podatku vat.
Informacje o zobowiązaniach budżetowych (PODATKI, ZUS, PFRON) klient otrzymuje za każdym razem w powiadomieniu e-mailowym oraz sms-owym. Po zalogowaniu wszystkie budżetowe zobowiązania do zapłaty są wykazane w sposób zrozumiały i czytelny, dzięki czemu klient zlecając przelew uniknie popełnienia błędu. Po zapłaceniu podatków/zus klient odhacza uregulowane zobowiązanie, a Centrum Rachunkowe otrzymuje o tym powiadomienie.
Nowa platforma zapewnia perfekcyjną komunikacje pomiędzy klientem a Centrum Rachunkowym Twój Księgowy. Po zalogowaniu klient ma dane do szybkiego kontaktu z księgową która go obsługuje zarówno z działu księgowości, jak i z działu kadry/płace/zus. Obie strony mają doskonały dostęp do wysłania komunikatów, a każdy plik wsadzony do platformy połączony jest z automatycznie wysłanym powiadomieniem do drugiej strony.

Wiele innych ciekawych informacji przeczytacie na: twojksiegowy.kalisz.pl , myślę że takie biuro podatkowe to każdy z nas by chciał mieć.

thunder

Post autor: thunder » 16 kwie 2015 12:47

Księgowość w początkującej firmie warto powierzyć sprawdzonemu biuru rachunkowemu. Popytaj znajomych, może Ci coś polecą...

tee_coffee

Post autor: tee_coffee » 08 maja 2015 09:32

Ja myślę, że przy wyborze biura rachunkowego należy kierować się nie tylko certyfikatami, referencjami czy dyplomami kancelarii (jasne, oczywiście one są ważne i budują rangę biura!) ale zwrócić też uwagę na taki czynnik ludzki... Czy osoba którą wpuszczasz do swojej firmy i powierzasz najważniejszą część jest godna zaufania? Jest rzetelna i uczciwa? Jest w stanie naprawdę zaangażować się w obsługę Twojej firmy czy czeka tylko aż na zegarku wybije 17 i odwróci się na pięcie? Ja osobiście bardzo zwracam na to uwagę bo przyznaję że miałam już niemiłe doświadczenia w tym zakresie. Teraz w końcu trafiliśmy na wzorowa kancelarię Financialluk, która oferuje nie tylko perfekcyjną obsługę finansową ale i poczucie bezpieczeństwa.

pawel234
Kontakt:

Post autor: pawel234 » 12 maja 2015 15:32

Jest też inna możliowść. Na pewno każdy ma w bliższej lub dalszej rodzienie jakąś księgową. Można na początek to wykorzystać.

mariann

Post autor: mariann » 28 maja 2015 09:27

Ja tam z kolei jestem zwolennikiem samodzielności i prowadzić zacząłem swoja firmę z małym funduszem na start wiec liczyłem każdą złotówkę. taka księgowość online była dużo tańsza i mi się sprawdziła rewelacyjnie. próbowałem kilka rożnych systemów bo mają z reguły okresy próbne za darmo. Więc wybrałem ten który najlepiej mi się obsługiwało. Padło na wfirma ale każdy moze mieć inne preferencje.
Na początek działalności wydaje mi sie to fajnym rozwiązaniem no chyba że ma się "ciotkę księgową" która za piękny uśmiech załatwi księgowość dla Ciebie.

mariann

Post autor: mariann » 28 maja 2015 09:32

o tej księgowości online fajnie napisali tutaj
http://poradnik.wfirma.pl/-ksiegowosc-i ... szczednych
Więc możesz przemyśleć czy jest to coś dla Ciebie bo jak podali małe firmy się do tego nadają ale z większymi raczje chyba odpada. No i kwestia tego jaką jesteś osobą bo jednak nie wszyscy nadają się do takich rzeczy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Działalność gospodarcza, ZUS’y, VAT’y i podobne tematy”