księgowość internetowa

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników.
olgasza
Kontakt:

księgowość internetowa

Post autor: olgasza » 01 mar 2010 12:56

Dziewczyny!
czy któraś korzysta z usług firm księgowych on-line? Znalazłam w sieci kilka i kuszą tanim abonamentem miesięcznym (od 35-50 zł) i bezpłatnym okresem startowym.
Czy to rzeczywiście działa? Czy są tu jakieś wady albo haczyki, na które trzeba uważać?
Nie mam w swoim mieście żadnej poleconej księgowej czy biura rachunkowego, więc się zastanawiam wciąż. Możecie coś doradzić?

Awatar użytkownika
ekomummy

Re: księgowość internetowa

Post autor: ekomummy » 01 mar 2010 18:16

Ja nie korzystam na razie ale też zastanawiałam się nad taką opcją. Przeglądając oferty wydawało mi się, że jest to rozsądne rozwiązanie tak długo jak ma się podstawową wiedzę jak i gdzie to wszystko zapisać/zaksięgować. Program w tym pomaga.

nemhain
Kontakt:

Post autor: nemhain » 01 mar 2010 19:31

My korzystamy z efirma.pl tylko, ze dodatkowo mó mąż jest ekonomistą i ma pojęcie o księgowości i tym programem sobie pomaga tylko.

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 01 mar 2010 20:11

Czy to co masz na myśli to poprostu przesłanie dokumentów a ktoś tam siedzi i księguje czy też ty osobiscie wklepujesz dokumenty w komputer a resztę robi jakis automat? Wyjaśnij specyfikę to podpowiem plusy i minusy. Jeśli to pierwsze, to polecam bo znam z osobistego doświadczenia.

olgasza
Kontakt:

Post autor: olgasza » 02 mar 2010 08:20

curly, przypuszczam, że raczej to drugie, czyli po prostu jest to program do księgowania on line plus wysyłają ci monity mailowo, kiedy nadchodzi np. czas płacenia podatków albo jakies inne terminy rozliczeń.
Oczywiście jest tez możliwość wystawiania faktur oraz doradcy, którzy wspierają cię wirtualnie. Pierwsze z brzegu, na które patrzyłam, to ifirma albo bookkeeper.
Ja niby ukończyłam jakiś kurs księgowości, ale to sama teoria była i teraz nic nie pamietam. Więc wolałabym, żeby na początku chociaż zajął się tym specjalista...

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 02 mar 2010 17:58

olgasza pisze:curly, przypuszczam, że raczej to drugie, czyli po prostu jest to program do księgowania on line plus wysyłają ci monity mailowo, kiedy nadchodzi np. czas płacenia podatków albo jakies inne terminy rozliczeń.
Oczywiście jest tez możliwość wystawiania faktur oraz doradcy, którzy wspierają cię wirtualnie. Pierwsze z brzegu, na które patrzyłam, to ifirma albo bookkeeper.
Ja niby ukończyłam jakiś kurs księgowości, ale to sama teoria była i teraz nic nie pamietam. Więc wolałabym, żeby na początku chociaż zajął się tym specjalista...

Myślę, że sama sobie odpowiedziałaś na swoje pytanie. Zdecydowanie nie wyobrażam sobie prowadzenia swojej działalności jednoosobowej bez podstawowej znajomości księgowości. I na pewnym etapie to wystarcza, można zainstalować najprostszy program samoksięgujący typu Rzeczpospolita (całkiem gratis!!!). Ale przychodzi moment kiedy potrzebna jest szersza wiedza i bieżące śledzenie zmian przepisów - i za to właśnie biegli biorą ciężkie pieniądze. Ja pomimo posiadania dość wprawnej księgowej każdorazowo kłócę się o interpretację przepisów i wymuszam wyszukiwanie korzystnych dla mnie rozwiązań. A to niestety z programem online byłoby niemożliwe. Jestem dodatkowo importerem z krajów trzecich i wykonawcą prac budowlanych więc bez dokładnej znajomości księgowości mogłabym mieć kłopoty. No i w szczegółach zawsze pies pogrzebany :)

inaa

Post autor: inaa » 12 paź 2011 12:46

olgasza zdecydowałaś się w końcu na tą księgowość internetową? Jestem ciekawa opinii :)

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 12 paź 2011 13:26

getin bank świadczy teraz usługę konto=firma. Zakładasz konto i dostajesz w pakiecie księgowość, rachunkowość, załatwianie formalności w urzędach itp.

olgasza
Kontakt:

Post autor: olgasza » 15 paź 2011 17:02

nie, wybrałam żywą księgową, tzn. biuro rachunkowe. Z perspektywy czasu widzę, że raczej dałabym radę poprowadzić księgowość samodzielnie, zwłaszcza że wystawiam minimalną ilość rachunków, nie płacę podatku dochodowego itp. Ale wolę, żeby ktoś to zrobił za mnie i nie muszę się martwić, że coś spartolę i będę musiała płacić za błędy.

mader

Post autor: mader » 15 lis 2011 08:23

To nie jest prosty temat - księgowość internetowa ma swoje plusy i minusy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Działalność gospodarcza, ZUS’y, VAT’y i podobne tematy”