faktura pro forma?

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników.
Awatar użytkownika
Lila-Art08

Re: faktura pro forma?

Post autor: Lila-Art08 » 15 wrz 2010 19:42

spryciary;-)ja wypisuje fakury ręcznie;-(

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 15 wrz 2010 20:58

Lila-Art08 pisze:spryciary;-)ja wypisuje fakury ręcznie;-(
no nie Lila, po tym jak musiałam wysłać pocztą fakturę, a mój zarobek z niej był niższy niż opłata na znaczek pocztowy powiedziałam "nie" fakturom ręcznie pisanym :D

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 14 paź 2010 22:16

ZDECYDOWANIE WYSTAWIAĆ PROFORMĘ !!!!
Faktura proforma nie jest dokumentem księgowym :!: więc, jeśli ktoś nie wpłaci zaliczki (u mnie np nie jest to zaliczka a 100% przedpłaty przed dostawą towaru) to nie musisz wystawiać korekty, wyksięgowywać czy temu podobne zabiegi. Ponadto jeśli nie dostarczysz towaru albo coś się spóźni nie księgujesz operacji, która w rzeczywistości nie doszła do skutku. Natomiast zaliczkę zaksięgować musisz najpóźniej w ciągu 7 dni od jej otrzymania. To nie są błache sprawy bo US kocha takie wpadki :geek: Zdecydowanie skonsultuj to z księgową - moją jest kobita "emerytowana policja skarbowa" :) więc cuś niecuś wiem o takich błędach
Faktura proforma może być zwykłym dokumentem z osobną numeracją przygotowanym przez Ciebie w Wordzie. Rubryki identyczne jak w noramlnej tylko w tytule piszesz FV nr 01/01 proforma i nic ponadto - nikomu nie musisz jej pokazywać i w dowolnym momencie wyrzuć do niszczarki. W niektórych firmach zamiast druku zamówienia funkcjonuje właśnie proforma i właśnie taka jest waga tego dokumentu.
W razie co pisz

magda4000

Post autor: magda4000 » 11 gru 2013 22:00

Pro forma to nie jest dokument księgowy. Pro forma to jest takie jakby potwierdzenie zapłaty, zamówienia. Jeśli dostałaś zaliczkę na konto to wystawiasz do 7 dni FV zaliczkową a po zakończeniu całego zlecenia, fv końcową. W moim programie Faktura Small Business jest to przejrzyście ukazane.
Pozdrawiam

natalia.k

Post autor: natalia.k » 17 gru 2013 13:44

W razie takich problemów warto skontaktować się z ekspertem. Jednorazowe konsultacje nie są drogie, a przynajmniej można uniknąć nieporozumień :) Pozdrawiam!

kreatynka

Post autor: kreatynka » 24 cze 2015 11:28

Myślę, że jakiś poradnik wyjaśni sporo kwestii z wypełnianiem faktury pro forma. Jeśli macie także inne problemy związane z księgowością, to w superksięgowa jest wiele innych ciekawych poradników i artykułów.

bella91

Post autor: bella91 » 29 cze 2015 19:02

To nie wystawiacie faktur samodzielnie? Ja jestem zdania, ze lepiej kupić program do faktur taki jak Faktura Small Business od Mega-Tech i działać na własną rękę. U nas księgowa trochę sobie liczy za faktury dlatego wolę ogarniać to sama. Zastanawiam się nad całkowitym zrezygnowaniem z księgowej bo koszty są zbyt duże.

Vanessa123

Post autor: Vanessa123 » 09 sie 2015 14:57

Przecież jak masz oprogramowanie do faktur to możesz wystawić i zwykłą i pro formę. Nie rozumiem za bardzo tego problemu. Poza tym nawet banki już oferują takie rozwiązania. Przykładem może być idea bank.

agati866

Post autor: agati866 » 12 sie 2016 11:58

Nie każdy wie co to jest faktura proforma. Sama nie jestem księgową i raczej na księgowości się nie zam, dlatego przeczytałam ten artykuł i już wszystkiego się dowiedziałam http://intaxo.pl/blog/co-to-jest-faktura-proforma.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Działalność gospodarcza, ZUS’y, VAT’y i podobne tematy”