farbiarnia na wsi

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników.
Basza

farbiarnia na wsi

Post autor: Basza » 03 paź 2015 14:26

Farbiarnia to bardzo wodochłonna działalność usługowa. Może dlatego zazwyczaj jest lokalizowana w miastach, gdzie jest wodociąg i kanalizacja. Zastanawiam się nad farbiarnią, w której w której temat wody będzie potraktowany ekologicznie, poprzez zamknięty cykl jej wykorzystania, uzupełniany jedynie deszczówką. Widziałam kiedyś taki folder bodajże szwedzki, gdzie wodę używaną w procesie produkcji wykorzystuje się powtórnie dzięki odwróconej osmozie. Nie wiem czy w tym przypadku nie trzeba będzie użyć jakiś dodatkowych membran.
Jakby nie było zakład usługowy zlokalizowany na wsi to duża obniżka kosztów i lepszy dostęp do dotacji zarówno unijnych, jak i strukturalnych.

mekow
Kontakt:

Re: farbiarnia na wsi

Post autor: mekow » 03 gru 2015 17:26

Ciekawy interes, jeszcze nie spotkałam się z czymś takim na wsi

Kryszka

Post autor: Kryszka » 29 mar 2016 22:17

Bardzo ciekawy i nowoczesny pomysł :) Na pewno będziesz musiał dbać o drożność systemów wodno kanalizacyjnych, może zatem warto rozejrzeć się za solidnymi urządzeniami ciśnieniowymi do czyszczenia kanalizacji, rur etc.?

C3lss

Post autor: C3lss » 25 kwie 2016 09:12

Nie słyszałem o takim rozwiązaniu, ale z tego co poczytałem to ma sens. Może rzeczywiście jest to dobra opcja.

Szefuncia

Post autor: Szefuncia » 04 lip 2017 10:38

Również nie słyszałem, aby na wsi ktoś coś o tym wspominał. Moim zdaniem bardzo dobry pomysł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dofinansowanie z UE”