Leczenie uzależnień

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników
wandaraka

Re: Leczenie uzależnień

Post autor: wandaraka » 13 mar 2017 20:31

Jak już jest ktoś uzależniony to ciężko skończyć z nałogiem, no chyba, że się jest stanowczym. Ludzie przeważnie ulegają nałogom.

Roberto

Post autor: Roberto » 19 maja 2017 11:57

No może tak jest, że życie bez nałogów byłoby mało ciekawe. Sam mam kilka, ale się nie przyznam jakie.

malwinka69

Post autor: malwinka69 » 28 paź 2017 02:27

Tak, faktycznie w leczeniu uzależnienia jest naprawdę wiele ośrodków. Mój znajomy był na terapii np. w ośrodku leczenia uzależnienia od alkoholu w "Terapie Tu i Teraz". Wspominał, że to bardzo dobry ośrodek, chociaż nie było mu na początku łatwo. Dostał tam fachową pomoc psychologiczną, wsparcie. Atmosfera w ośrodku wręcz domowa, nikt go też do niczego nie zmuszał. Zrozumiał, że nie jest z tym problemem sam. Musiał od nowa uczyć się „siebie”. Poznawać i nazywać swoje emocje, a potem pracować nad nimi. To samo tyczy się codziennego życia – zrozumienie i zobaczenie, że nie każdy problem jest bez szans rozwiązania go, a niektóre z nich są zbyt wyolbrzymione. Poznał też mechanizmy uzależnienia, by dogłębnie poznać swojego „wroga” oraz na czym polega postawa asertywna by móc z niej korzystać każdego dnia w walce z nałogiem. Uczyli go także jak radzić sobie ze stresem, który często idzie w parze z nałogiem. Dodatkowo odkrywał sztukę interpersonalnej komunikacji. To tyle co mi się udało zapamiętać. No i faktycznie widać było że facet "stanął na nogi" - nie pije i się stara. A ten ośrodek mieści się w Krakowie. Wydaje się być całkiem dobrym miejscem na leczenie uzależnienia od alkoholizmu.

Amelia

Post autor: Amelia » 27 lis 2017 11:59

Czytałam że w walce z uzależnieniami pomocny jest olejek cbd Pharma.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Marketing i reklama”