Pieniądze to nie wszystko!

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników
noala

Pieniądze to nie wszystko!

Post autor: noala » 31 sie 2011 13:30

Hej, ostatnio pod spodem jedna z forumowiczek zamieściła post z ciekawym artykułem o kłamstwie i przejrzałam z ciekawości też inne artykuły na tej stronie. Do tej pory stosowałam tylko premie pieniężne i myślałam, że to zrobi całą robotę. Warto czytać takie artykuły. A Wy jakie stosujecie chwyty motywacyjne? :)

olgasza
Kontakt:

Re: Pieniądze to nie wszystko!

Post autor: olgasza » 14 wrz 2011 12:20

He, nikogo nie zatrudniam, więc mogę motywować samą siebie tylko :-)
Ale jak byłam po drugiej stronie, czyli pracowałam na etacie, to najważniejsza była dla mnie elastyczność (możliwość wyjścia wcześniej lub później w zależności od sytuacji, bo wiadomo - dziecko) i niezależność. Ponieważ obu tych rzeczy mi brakowało w urzędzie, to założyłam działalność :-) Teraz też widzę, że zakres obowiązków był bardzo ogólnikowy, a zespół to był raczej antyzespół (wszyscy obgadywali wszystkich), więc cieszę się, że już tam nie pracuję.

W Czechach, gdzie również pracowałam, dobrym motywatorem były bony na jedzenie (do zrealizowania w supermarketach i restauracjach), w sumie niewielka rzecz - a cieszyła :-)

Awlodar

Post autor: Awlodar » 23 wrz 2011 13:56

Moim zdaniem bardzo ważne jest nagradzanie za pomocą pochwał, tworzenia generalnie pozytywnej atmosfery pracy, dobre są też spotkania integracyjne albo szkolenia motywacyjne, które zacieśniają więzy między pracownikami firmy. Jakby gorzej odchodzi się z rodziny.

gosiek

Post autor: gosiek » 24 wrz 2011 11:38

Zgadzam się, mogę powiedzieć z punktu widzenia pracownika, że pochwały za dobrze wykonaną pracę są bardzo ważne. Niestety większość "szefów" z którymi miałam przyjemność pracować, wychodziła z założenia, że raczej kary i nagany motywują. A dobre słowo może czynić cuda :D

opiekunka

Post autor: opiekunka » 19 lut 2015 13:33

Jak w temacie "pieniądze to nie wszystko" nie kupicie za nie miłości. No chyba, że taką płatną, ale to już nie miłość.

AnetkaM
Kontakt:

Post autor: AnetkaM » 21 lut 2015 10:11

Pochwały pochwałami, owszem są potrzebne, ale za nie nie zrobisz zakupów. Zjeść ich też nie da rady. Zgodnie z piramidą potrzeb, jeśli podstawowe potrzeby są zaspokojone pojawią się wyższe.

alexos
Kontakt:

Post autor: alexos » 21 lut 2015 12:05

Pieniądze to nie wszystko, ale na pewno lepiej jest być bogatym niż biednym.

dixit

Post autor: dixit » 28 paź 2015 23:12

Od czasu do czasu zdarzają się ciekawe propozycje, a co ważniejsze dobrze płatne, ale jest też na nie wielu chętnych. Są jednak sposoby, by dobrze się zaprezentować. Jednym z nich jest profesjonalne CV. Jeśli jest dobrze zrobione, to szanse na angaż są znacznie większe. Warto zlecić taką usługę zewnętrznej firmie.

Anielica

Post autor: Anielica » 22 lis 2015 13:32

Pieniądze są ważne, nie ma się co oszukiwać
Rachmistrzowie - doświadczenie i sumienność w sprawach podatkowych.

Bamberka

Post autor: Bamberka » 11 lut 2017 23:20

Wiele czasu poświęcamy, aby zdobyć upragnione dolary, euro czy złotówki. Wszystko się kręci wokół waluty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Samorozwój i doskonalenie zawodowe”