Studiowanie a dziecko

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników
raczkowa

Studiowanie a dziecko

Post autor: raczkowa » 25 cze 2015 14:29

Kobitki czy udaje się Wam pogodzić studiowanie, dziecko i pracę? Jestem w takiej sytuacji i momentami nie daję rady.... Studia już prawie przy końcowi więc szkoda mi rezygnować. Podzielcie się swoim doświadczeniem z wielozadaniowością (tak to nazywam) ;-)

Awatar użytkownika
anniee

Re: Studiowanie a dziecko

Post autor: anniee » 26 cze 2015 10:17

Z własnego doświadczenia wiem, że im więcej ma się na głowie tym łatwiej to zorganizować. Kiedy kończyłam studia rok temu miałam bardzo podobnie do Ciebie z tym, że urodziły mi się bliźniaki.... Na szczęście nie musiałam pracować, ale napisanie pracy dyplomowej graniczyło z cudem. Dlatego też ja zajmowałam się dziećmi, mąż pracował a z pracą zwróciłam się o pomoc do osób z iprace.pl. Inaczej nie mogłam tego rozwiązać, a brać dziekankę i płacić to się miło z celem... Na pewno dasz radę! Trzymam kciuki!

bukowskaa

Post autor: bukowskaa » 06 lip 2015 12:27

Da się pogodzić studiowanie i wychowanie dziecka, choć nie powiem, dużą rolę odgrywa w tym wypadku mąż:D bez niego raczej bym sobie nie poradziła. Każda mama powinna znaleźć trochę czasu tylko dla siebie, żeby móc się rozwijać, nie można wybierać pomiędzy dzieckiem a samorealizacją, bo wtedy człowiek jest zazwyczaj nieszczęśliwy. Dobrym rozwiązaniem są studia 2w1 np. na Wsb ,gdzie można zdobyć od razu dwa dyplomy - mgr oraz studiów podyplomowych.

aldonaxx

Post autor: aldonaxx » 09 lip 2015 14:25

Jeśli nie dajesz rady z pisaniem swojej pracy dyplomowej, to zawsze możesz skorzystać z pomocy.

nesnes

Post autor: nesnes » 16 lip 2015 15:31

Ojca dziecka zagoń do pomocy, jeżeli jest taka opcja. Jeśli sama wychowujesz to szukaj pomocy u opiekunek do dzieci.

mikruska

Post autor: mikruska » 06 paź 2015 13:08

Wszystko da się pogodzić a nawet u mnie jest tak, że jak mam więcej na głowie to tym bardziej się mobilizuje... w moim przypadku połączenie kursy językowego z wychowaniem dziecka było trudne ale zanim zaczęłam to łączyć. Jak już chodziłam na kurs do Lincolna w Krakowie to dziewczyny z Krakowa wiedzą że do Karmelickiej jest dobre połączenie. Więc łatwo było mi wrócić do domu i już być z dzieckiem. A nastawienie też pomaga i jeśli widziałam sens w tym co robię a lekcje były bardzo wciągające to czułam się spełnioną a więc szczęśliwą kobietą / mamą :)

Awatar użytkownika
anniee

Post autor: anniee » 23 paź 2015 13:19

Coś w tym jest, że im więcej człowiek ma na głowie tym bardziej jest poukładany i zmobilizowany - przynajmniej ja też tak mam :). Oczywiście wiadomo, że czasem jest ciężko, ale najgorzej się poddać bo wtedy idzie się krok do tyłu. Więc dasz radę i nie rezygnuj ze studiów szczególnie, że jesteś przy końcu, nie ma sensu, szkoda :). Mi też było ciężko gdy urodziłam w czasie studiów, ale przetrwałam to, dzięki sobie i mężowi. Teraz - uwaga - nawet poszłam na studia podyplomowe :D - Zarządzanie zasobami ludzkimi na UTH w Warszawie. Kierunek połączony jest z moją pracą, więc tym bardziej wszystko układa mi się w jedną całość. Biznes mama pełną parą :) Nie poddawajmy się! (Takie motywacyjne hasło na koniec :P)

karinapal

Post autor: karinapal » 25 paź 2015 18:09

Na pewno jest cięzko, ale z drobną pomocą znajomych możesz się udać:)

Awatar użytkownika
Olga_W

Post autor: Olga_W » 04 lis 2015 15:19

Ja pierwsze dziecko miałam jeszcze w trakcie studiów. Nie było żadnego problemu partner bardzo pomagał i rodzice z obu stron również ... teraz to już nie jest w ogóle problem, bo na niektórych uczelniach są żłobki :)

marylaa

Post autor: marylaa » 28 gru 2015 07:33

Może to trochę trudne, ale wystarczy chcieć. Ja teraz mam nowy plan. Chcę zdać egzamin na prawo jazdy i szukam właśnie szkoły. Zobacz czy tu ktoś brał lekcje?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Samorozwój i doskonalenie zawodowe”