kłamstwo w pracy?

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników
TRobak
Kontakt:

Re: kłamstwo w pracy?

Post autor: TRobak » 09 lis 2015 22:47

Taka niestety jest mentalność ludzka i nie da się ukryć, że człowiek zrobi wszystko żeby przypodobać się komuś lub dostać to czego oczekuje. Tu tak samo jak na jezdni-panuje zasada ograniczonego zaufania.

Wiewiórka

Post autor: Wiewiórka » 30 mar 2016 10:13

Ludzie niestety kłamią zawsze i wszędzie. Jest to całkowicie normalne i dotyczy każdego aspektu życia, zarówno tego prywatnego, jak i zawodowego. A powodów jest wiele. Najgorzej jednak, gdy kłamią, bo mają w tym interes i chcą zaszkodzić innym, a sobie pomóc. A co do braku umiejętności, nauczyłam się, że lepiej powiedzieć, że czegoś się nie potrafi i się tego nauczyć, niż kłamać i udawać, że jest inaczej, bo prędzej czy później prawda i tak wyjdzie na jaw. Dla wielu jest to sposób na przetrwanie w tym dość brutalnym świecie, gdzie okazywanie słabości nie jest mile widziane. Każdy kłamie, ale każdy na inną skalę. Jak się wykryje kłamstwo, to należy się z takimi osobami rozmówić i wyjaśnić sprawę.

Bella

Post autor: Bella » 24 mar 2017 12:09

Wszyscy kłamią i starają się postawić w jak najlepszym świetle. Spróbujcie przeprowadzić eksperyment, jeżeli ktoś coś zawalił, a nie wiadomo kto to zrobił, przeprowadźcie śledztwo i spróbujcie znaleźć winnego. W większości nikt się do tego nie przyzna. Taka jest natura ludzka. Ja tego nie zrobiłem, to zrobił sąsiad.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Samorozwój i doskonalenie zawodowe”