Sklepy allegro

Kontakt:

Sklepy allegro

Post autor: karma » 08 maja 2009 21:21

Slyne z tego ze uparta jestem dlatego caly czas probuje zglebic tajniki sprzedazy na allegro i .... :shock: co krok to pojawiaja sie nowe pytania.
Tablice z prezentacja towarow mam juz zrobione - teraz tylko maja je podczepic ....zobaczymy co z tego wyniknie :mrgreen:
Wlasnie trafilam na allegro na opcje - SKLEP ALLEGRO - i zaczelam sie zastanawiac czy taka opcja jest korzystna :?: Wczesniej nie biznesowalam na allegro wiec nie wiem czego sie spodziewac :?:
Moze ktoras z was mi podpowie - czy korzystacie z opcji sklep - czy tez moze normalna opcje sprzedajacy jest preferowana - bo tak jest lepiej/ jednak bardziej sie oplaca - bo ja juz sie gubie w tych domyslach :?

Awatar użytkownika
r0sie

Re: Sklepy allegro

Post autor: r0sie » 08 maja 2009 21:34

To zależy :)

.. ale pomogłam ;)

Ja mam 3 konta na Allegro i działam już tam kilka lat. Z mojego doświadczenia wynika, że nie każdemu opłaca się opcja 'sklep'.
Za opcję tę trzeba zapłacić co miesiąc ileś tam..
Na koncie gdzie mam około 50 aukcji to się opłaca, na koncie gdzie mam zwykle około 3 aukcji to mi się nie opłaca płacić za sklep.
Sklep daje Ci to, że przede wszystkim cena wystawienie aukcji jest niższa oraz inne opłaty związane z aukcją.
Poza tym możesz wstawić sobie logo na aukcji, ale nie można wstawić linka bezpośredniego do swojej strony www gdzie jest właściwy sklep.

Na początku może zobacz z czym to się je, podziałaj troszkę na zwykłym koncie a później pomyśl o ulepszaczach typu 'sklep' albo 'menadźer sprzedaży' itp.

Tymczasem ja nie mogę przemóc się i wystartować na e-bay'u :mrgreen:
Chciałabym sprzedawać za granicą, ojjj
Ania

molówa
Kontakt:

Post autor: molówa » 09 maja 2009 07:59

rOsie służe pomocą jeżeli potrzeba

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 09 maja 2009 11:08

ja mam sklepik na allegro.

jak już pisałam traktuję to jako reklamę, ale link mam też na stronie :oops:

opłata za abonament to jest chyba coś około 10 zł miesięcznie, mnie to odpowiada, bo zarazem jest możliwość wystawienia przedmiotów na 30 dni, jak zwykły użytkownik nie ma tej możliwości. Kolejne, nowe wystawiania wiążą się z kolejnymi opłatami. Ale w sklepie pobierają jakiś procent od sprzedanych rzeczy.

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 09 maja 2009 11:29

molówa pisze:rOsie służe pomocą jeżeli potrzeba

O, to świetnie, dziękuję.
Założę może inny wątek żeby już tutaj nie zaśmiecać.
Ania

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 09 maja 2009 11:36

Olenia pisze:ja mam sklepik ...

O, nawet koparkę mogę kupić od Oleni ;)

Z tego co ja się orientuję to nie tylko od sklepów ale od wszystkich użytkowników Allegro pobierana jest prowizja od sprzedaży.
Aha, i link i zachęta do odwiedzenia sklepu na innej stronie www niż Allegro jest na bakier z ich regulaminem...
Miałam sytuacje, że Allegro usuwało moje aukcje, które naruszały regulamin.
Link taki można zamieścić na stronie 'O mnie' natomiast w opisie sklepu nie, ciekawe co za różnica.. :roll:
Ania

Kontakt:

Post autor: karma » 09 maja 2009 16:15

Wielkie dzieki za analize za i przeciw allegrowego sklepu :)
Chyba sprobuje na poczatku bez sklepu a pozniej oblicze jakie korzysci moge miec (lub nie :o ) zakladajac sklep allegro.
rOsie ruszja z e-bay-em to moze przetrzesz miedzynarodowy szlak :!: Trzymam za to kciuki 8-)

Kontakt:

Post autor: karma » 30 maja 2009 15:13

W koncu po mekach tworczych - powstal nasz szablon na allegro i co wiecej nawet udalo sie ggo podwiesic i od kilku godzin hula po allegro - na razie jeden towar - to tak na probe jak bedzie to wygladalo w szablonie tzn czy wszystko dziala OK.
Podczas wczesniejszych dyskusji na temat allegro obiecalam ze zaprezentuje efekt finalny.
Zobaczymy jak nasze rzeczy beda przyjete na allegro :?: :shock:

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 31 maja 2009 09:05

bardzo ładny szablon, fajnie to wszystko wygląda :D
Karma wystawcie więcej ubranek :D

dudi83

Post autor: dudi83 » 31 maja 2009 10:48

Dla wszystkich chętnych wiadomość, że zlotemyśli też mają interesujące rzeczy, warto czasami tam zajrzeć i poczytać o biznesie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Metody skutecznej sprzedaży”